OBY DO WIOSNY!

Kolejną porażką zakończył się ostatni mecz piłkarzy WARMII Grajewo w 2015 roku. Tym razem nasz zespół przegrał na wyjeździe 0:4 z jedną z najlepszych drużyn III ligi HURAGANEM Morąg. Porażka nie jest niespodzianką – HURAGAN to po prostu znacznie mocniejszy piłkarsko zespół od WARMII, która na dodatek do Morąga pojechała poważnie osłabiona. Obok kontuzjowanych Kamila Randzio i Damiana Zubowskiego zabrakło w tym meczu także pauzującego za żółte kartki Piotra Chylińskiego i Tomasza Dzierzgowskiego, który ze względu na obowiązki w pracy musiał zostać w Białymstoku. W tej sytuacji tylko najwięksi optymiści mogli wierzyć w zdobycz punktową WARMII w Morągu. Nasz zespół walczył niezwykle ambitnie przez całe spotkanie, ale był po prostu słabszy od rywala. Grajewianie stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola i szkoda, że nie udało się zdobyć choćby honorowej bramki. W 18 minucie po dobrym podaniu od Strzelińskiego bliski zdobycia gola, który wyprowadziłby WARMIĘ na prowadzenie był Mateusz Cybulski, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Imianowski. Chwilę później zemściło się na naszym zespole niewykorzystanie tej sytuacji i HURAGAN zdobył pierwszego gola. Do końca meczu gospodarze dominowali na boisku i choć ambitnie grająca WARMIA miała swoje szanse na zdobycie bramki to morążanie byli lepsi i skuteczniejsi umieszczając piłkę jeszcze trzykrotnie w bramce Gieniusza.

Na podsumowanie rundy przyjdzie czas. Wiadome jest, że nie była to zbyt udana jesień dla naszego zespołu. WARMIA zaczęła rozgrywki całkiem nieźle, ale później było już o wiele gorzej. Na taką postawę zespołu miało ogromny wpływ jego osłabienie z powodu kontuzji i kar za żółte kartki, co przy wąskiej kadrze WARMII uniemożliwiało wystawienie optymalnego składu. Cieszy, że zadebiutowali w zespole seniorów dwaj juniorzy – Albert Staniszewski i Przemek Zarzecki, którzy spisywali się bardzo poprawnie.

Oby do wiosny!

Zapis relacji tekstowej z meczu w Morągu:

1′ Rozpoczyna WARMIA

4′ Bardzo spokojna gra z obu stron w pierwszych minutach

6′ Pierwsza bramkarska interwencja – Gieniusz łapie piłkę po niegroźnym dośrodkowaniu Stefanowicza

9′ Groźnie pod naszą bramką – Czorniej strzela w długi róg po wymanewrowaniu naszej obrony, ale Gieniusz wybija piłkę poza pole karne

11′ W każdej akcji morążan widać, że to bardzo mocny piłkarsko zespół

13′ Świetnie wychodził z akcją Strzeliński ale mając po bokach aż trzech obrońców został przewrócony przed polem karnym, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodników HURAGANU

15′ Kwadrans gry za nami – póki co dzielnie trzymamy się w Morągu

16′ Groźnie pod bramką WARMII – ty razem Czorniej na nasze szczęście nie trafił w piłkę

18′ Kapitalna akcja grajewian – Strzeliński świetnie dograł na lewą stronę pola karnego, skąd Cybulski oddał strzał z ostrego kąta, lecz Imianowski wybił piłkę na rzut rożny

19′ Dośrodkowanie w pole karne, duże zamieszanie w polu karnym gospodarzy i w końcu któryś z obrońców wybija piłkę poza pole karne

20′ GOL dla HURAGANU. 1:0 Radosław Stefanowicz. Dośrodkowanie z lewej strony i Stefanowicz z pola karnego trafia do naszej bramki. Znów szybko mści się na WARMII niewykorzystana sytuacja.

23′ Fatalny strzał Mlonka bardzo daleko od naszej bramki

24′ Rzut rożny dla HURAGANU

25′ Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę a po chwili sędzia przerywa grę i karze żółtymi kartkami Maksyma Mirvę i jednego z zawodników HURAGANU

26′ Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

26′ Świetna okazja gospodarzy i Gieniusz znakomicie wybija piłkę na rzut rożny

27′ GOL dla HURAGANU. 2:0 Jakub Lipka. Po dośrodkowaniu błąd naszej obrony i Jakub Lipka podwyższa na 2:0. 🙁

35′ Dośrodkowanie Stefanowicza i piłka w rękach naszego bramkarza

41′ Bardzo niecelny strzał Biedrzyckiego wysoko ponad naszą bramką

42′ Świetna akcja WARMII – Albert Staniszewski dograł w pole karne a Marcin Strzeliński uderzył piłkę minimalnie nad poprzeczką

44′ Pewnie jesteśmy piłkarsko słabsi od HURAGANU, ale walczymy!

44′ Mirva był bardzo bliski pokonania Imianowskiego! Znowu rozegraliśmy świetną akcję!

45′ Dwie minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy – przegrywamy 0:2, ale swojej gry nie musimy się tu wstydzić.

46′ Drugą połowę zaczyna HURAGAN

46′ W zespole gospodarzy zmiana – po przerwie za Lenarta wszedł Galik

48′ Stefanowicz strzela z pola karnego i broni Gieniusz

52′ Galik powstrzymany przez Domurata przed naszym polem karnym – żółta kartka dla naszego zawodnika

53′ Po rzucie wolnym nasi obrońcy szybko zażegnali niebezpieczeństwo

56′ Strzał Biedrzyckiego broni Gieniusz

58′ Kolejny strzał na naszą bramkę – tym razem Galik posłał piłkę obok słupka

59′ Zmiana w HURAGANIE – za Mlonka wchodzi na boisko Krysiak

61′ Okazja gospodarzy – fantastycznie broni nasz bramkarz, który został brutalnie zaatakowany przez Czornieja. Żółta kartka dla zawodnika HURAGANU

63′ Rzut rożny dla gospodarzy

63′ Po dośrodkowaniu piłkę wybija Gieniusz

65′ Znów korner dla HURAGANU

66′ Po dośrodkowaniu piłka w rękach naszego bramkarza

66′ Stefanowicz strzela z pola karnego i Gieniusz wybija nogami na rzut rożny

67′ Znów oddalamy niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu. Gospodarze mocno zaatakowali w ostatnich minutach!

69′ Strzał Galika wybija Gieniusz na rzut rożny

70′ Dośrodkowanie i piłka w rękach Gieniusza

72′ Po zagraniu Mikuckiego Strzeliński sam na sam z bramkarzem HURAGANU, ale strzela zbyt lekko i Imianowski broni!

73′ Zmiana w HURAGANIE – Chiliński wchodzi za Czornieja

76′ Po dośrodkowaniu Biedrzycki fauluje Gieniusza

78′ GOL dla HURAGANU. 3:0 Daniel Chiliński. Fatalnie zachowała się nasza obrona – Arciszewski wyprowadzał piłkę w naszym polu karnym, trafił nią w nogę Mikuckiego a Chiliński wykorzystał ten błąd i strzelił gola

81′ GOL dla HURAGANU. 4:0 Paweł Galik. Ładna akcja gospodarzy – Krysiak dograł do Galika i kolejny gol dla morążan

82′ Zmiana w WARMII – za Gieniusza wchodzi Sobolewski

83′ Kolejna zmiana w WARMII – za Mirvę wchodzi Zarzecki

85′ Zmiana u gospodarzy – za Stefanowicza wchodzi Krajewski

87′ Kolejna zmiana w WARMII – za Staniszewskiego wchodzi Makowski

90′ Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Strzał Matysiewicza tuż obok słupka bramki gospodarzy!

90′ + 3′ Koniec meczu. Przegrywamy 0:4 ostatni mecz w 2015 roku.

21.11.2015 Morąg, Stadion Miejski

HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo  4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Radosław Stefanowicz 20′, 2:0 Jakub Lipka 28′, 3:0 Daniel Chiliński 78′, 4:0 Paweł Galik 81′

HURAGAN: 12.Imianowski – 18.Podhorodecki, 13.Lipka (Kpt), 5.Szawara, 11.Przybylski – 7.Stefanowicz (85′ 2.Krajewski), 22.Zajączkowski, 16.Biedrzycki, 19.Czorniej (73′ 9.Chiliński), 10.Mlonek (59′ 21.Krysiak) – 14.Lenart (46′ 20.Galik)

REZERWA: 1.Dzikowski – 21.Krusiak, 2.Krajewski, 9.Chiliński, 20.Galik

WARMIA: 1.Gieniusz (82′ 52.Sobolewski) – 4.Mikucki, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 16.Sypytkowski – 15.Lekenta, 8.Mirva (83′ 11.Zarzecki), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski,13.Staniszewski (87′ 7.Makowski) – 9.Strzeliński

REZERWA: 52.Sobolewski -7.Makowski, 11.Zarzecki

Sędzia: Krzysztof Szczypiński (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Lenart, Czorniej (HURAGAN), Mirva, Arciszewski, Domurat (WARMIA)