ZAKOŃCZENIE RUNDY W MORĄGU.

W sobotę 21 listopada w dalekim Morągu piłkarze WARMII Grajewo zakończą rozgrywki III ligi w 2015 roku. Będzie to drugie spotkanie z dwóch zaplanowanych na ten rok rozgrywanych awansem z rundy rewanżowej (wiosennej). HURAGAN to jeden z trzech zespołów, które są w naszej III lidze od początku jej utworzenia w obecnej postaci. To właśnie morążanie obok naszej WARMII i STARTU Działdowo grają w III lidze nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Sobotni mecz będzie dla obu zespołów dokładnie 237-ym meczem w obecnie istniejącej III lidze. W tabeli naszej ligi od sezonu 2008/2009 HURAGAN zdobył łącznie najwięcej punktów. WARMIA jest na wysokim czwartym miejscu. Oto TOP 30 rozgrywek III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej od sezonu 2008/2009 do chwili obecnej (źródło: 90minut.pl):


Doskonale pamiętamy sierpniowy mecz z HURAGANEM, w którym piłkarze z Morąga totalnie zdominowali nasz zespół i zdaniem wielu osób był to najlepszy zespół jaki gościliśmy w tym sezonie w Grajewie. WARMIA w tym meczu nie miała praktycznie nic do powiedzenia a katem naszego zespołu był doskonale grający Radosław Stefanowicz – zdobywca trzech goli dla HURAGANU. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Czesława Żukowskiego pokonali na wyjeździe rezerwy białostockiej JAGIELLONII 1:0 po golu Lenarta. HURAGAN spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Morążanie zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Przed rozgrywkami klub dokonał bardzo poważnych transferów i ma jasny cel w postaci zagrania w nowej III lidze po jej reorganizacji od następnego sezonu.

Historia spotkań obu zespołów jest długa. WARMIA z HURAGANEM zmagała się już 15 razy! 8 zwycięstw odnieśli morążanie, w 4 meczach padł remis i 3 razy wygrał nasz zespół. Bramki: 11-21 na korzyść zespołu z Morąga.

W naszym zespole do składu po pauzie za żółte kartki wraca Marcin Arciszewski. Niestety z powodu kary za kartki zabraknie w Morągu Piotra Chylińskiego. Mecze WARMII z HURAGANEM to gwarancja walki i zaangażowania z obu stron. Po porażce z Wikielcem trudno o nadmierny optymizm. Ewentualna jakakolwiek zdobycz punktowa będzie dla WARMII dużym sukcesem.

Kibiców zapraszam na relację tekstową na stronie http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od 13:00.