TRZY PUNKTY NA INAUGURACJĘ!

Wyjazdowym zwycięstwem 3:1 nad beniaminkiem III ligi GKS Wikielec rozpoczęli sezon 2015/2016 piłkarze WARMII Grajewo. Nasz zespół po pięciogodzinnej podróży w niemal 40 stopniowym upale okazał się lepszy od gospodarzy zdobywając zwycięskie gole w doliczonym czasie gry. Wygrać po tak długiej podróży i 90 minutach walki na boisku we wręcz afrykańskich warunkach, zadając decydujące ciosy na koniec spotkania to doprawdy wielki wyczyn i naszym zawodnikom należą się wielkie brawa oraz słowa najwyższego uznania.

Mecz na imponującym jak na liczącą zaledwie 750 mieszkańców miejscowość obiekcie (automatyczne nawadnianie boiska, oświetlenie i bardzo dobry stan nawierzchni) rozpoczął się od uroczystości wręczenia nagród i pucharów dla trenerów i zawodników GKS za awans do III ligi. Obecność prezesa Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, wójta Gminy Iława i przewodniczącego Rady Gminy nie zdeprymowała naszych piłkarzy, którzy od początku meczu nie zamierzali „pękać” przed silnym beniaminkiem. Od pierwszych minut dało się zauważyć, że GKS to bardzo mocny zespół, który po istotnych wzmocnieniach dokonanych dzięki podpisaniu umowy sponsorskiej z iławską firmą ROLIMPEX na pewno będzie drużyną z którą będą musiały się liczyć najlepsze zespoły naszej ligi.  Na mecz przybyło aż ok. 600 kibiców, co w tak niewielkiej miejscowości jest godne odnotowania. WARMIA posiadała przewagę przez pierwsze pół godziny gry. W 8 minucie meczu nasz zespół miał spore pretensje do debiutującego w III lidze arbitra, gdy po strzale Zubowskiego obrońca gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym ale bez konsekwencji w postaci rzutu karnego dla grajewian. Od 30 minuty to gospodarze posiedli przewagę a w końcówce pierwszej połowy tylko dzięki fantastycznym interwencjom Gieniusza udało się nam zachować do przerwy bezbramkowy remis.

Po przerwie najpierw swoje szansę miał GKS – w 55 minucie znów Gieniusz uratował nasz zespół dwiema fantastycznymi interwencjami a dwie minuty później po brutalnym faulu na Domuracie sędzia „puścił” grę a doświadczony Sobociński kapitalnym strzałem trafił w słupek naszej bramki. Nagle nastąpił zwrot w tym meczu – znakomicie wyprowadzony kontratak naszego zespołu i kapitalny drybling Dzierzgowskiego, który ograł dwóch obrońców GKS wykładając piłkę „jak na tacy” Zubowskiemu, który zdobył prowadzenie dla WARMII. Dzierzgowski zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale było to zamierzone działanie trenera Strzelińskiego. Nasz szybki napastnik miał po przerwie być katem zmęczonych upałem obrońców gospodarzy i – jak się okazało – plan naszego trenera udał się w 100%. Ambitni gospodarze walczyli o wyrównanie i w 83 minucie po świetnym dośrodkowaniu Kacperka Kamil Ludwiczak pokonał Gieniusza. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w doliczonym przez sędziego czasie gry wracający po latach do WARMII Maksym Mirva uruchomił podaniem Dzierzgowskiego, który odegrał piłkę Mikuckiemu a bardzo dobrze w tym meczu grający nasz obrońca pokonał Elżanowskiego. W ostatniej minucie znów w roli głównej wystąpił Dzierzgowski, który po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu na 3:1 dla WARMII.

Zwycięstwo nie przyszło naszym piłkarzom łatwo. Zespół GKS miał sporo sytuacji bramkowych, ale to nasi zawodnicy byli skuteczniejsi. Gospodarze mieli do naszych piłkarzy pretensje o sytuację poprzedzającą zdobycie drugiego gola, którego WARMIA zdobyła z akcji w której na boisku ucierpiał jeden z zawodników GKS. Sędzia jednak puścił grę i padła bramka dla naszego zespołu. Zawodnicy GKS zwracali uwagę na zasady fair play, sugerując że nasi piłkarze powinni wybić piłkę poza boisko przerywając grę zupełnie zapominając o kilku sytuacjach poprzedzających tą akcję, gdy sami nie oddawali piłki po wybiciu jej na aut przez grajewian w celu przerwania gry. Strzał Sobocińskiego w słupek w 56 minucie nastąpił w czasie gdy po brutalnym faulu na boisku leżał Łukasz Domurat a sędzia również nie przerwał akcji. Tyle, że wtedy na przeszkodzie zdobyciu gola dla GKS stanął słupek i zapewne to sprawia, że gospodarze stosują tak zwaną moralność Kalego – bohatera powieści „W pustyni i w puszczy”:

„Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (…) to jest zły uczynek (…). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.”

Kolejny mecz WARMIA rozegra już w najbliższą środę 12 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie bardzo wzmocniony w przerwie letniej HURAGAN Morąg. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

Zapis relacji tekstowej z meczu GKS Wikielec – WARMIA:

1′ Pierwsze kopnięcie piłki w sezonie 2015/2016 w III lidze gr. podlasko – warmińsko – mazurskiej wykonali piłkarze z Grajewa

2′ Akcja WARMII i strzał ponad bramką Marcina Mikuckiego

4′ Pierwsze minuty to optyczna przewaga WARMII, ale poza strzałem Mikuckiego póki co nie było okazji bramkowych

5′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego Zubowskiego z lewej strony boiska i strzał głową Domurata, niestety niecelny

7′ Pierwsza akcja gospodarzy, ale atak Oleszki lewą stroną boiska skutecznie powstrzymał Łukasz Domurat

8′ Ładna akcja WARMII – Zubowski w polu karnym strzela na bramkę Elżanowskiego, obrońca GKS zagrywa piłkę ręką ale sędzia jest niewzruszony…

9′ Kolejna akcja WARMII – piłka wpada do siatki GKS po strzale Zubowskiego, ale nasz zawodnik był na pozycji spalonej

11′ Pierwszy rzut rożny dla GKS – po podaniu Sobocińskiego strzelał Łysiak, piłka otarła się o naszego obrońcę

11′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijamy piłkę poza własne pole karne

13′ Dobry kontratak WARMII – ale Cybulski zbyt lekko zagrał do Zubowskiego i przejął piłkę obrońca GKS

17′ Ładne dośrodkowanie z lewej strony Jajkowskiego i z woleja ponad naszą bramką strzelał Sobociński

20′ Mamy przerwę w grze na uzupełnienie płynów. A chwilę wcześniej ostry atak Sobocińskiego w naszego bramkarza i wezwana jest pomoc medyczna

22′ Gieniusz wraca do gry a mecz jest wznawiany od rzutu rożnego dla gospodarzy

23′ Po dośrodkowaniu i krótkim zamieszaniu piłka w rękach naszego bramkarza

25′ Bardzo nie podoba nam się sędziowanie w dzisiejszym meczu – sędzia właśnie odgwizdał urojony faul na zawodnika gospodarzy w pobliżu linii pola karnego

27′ Trochę kabaretu na boisku w Wikielcu – po dośrodkowaniu Ludwiczak strzela w boczną siatkę a kibice na trybunach gromkim „jeeeeeeeeeest!” oznajmili zdobycie gola. Po chwili słyszymy „jeszcze jeden!”…. słońce mocno grzeje w głowy!

29′ Za faul żółtą kartką został ukarany Adam Lekenta

30′ Dobra okazja gospodarzy – po zagraniu z rzutu wolnego z bliska strzelał na bramkę Żukiewicz, ale Gieniusz pewnie broni

34′ Sędzia ukarał Sagana żółtą kartką za faul bez piłki na Gieniuszu

36′ Sobociński strzela obok naszej bramki. Ostatnie minuty to optyczna przewaga gospodarzy

39′ Rzut rożny dla GKS

40′ Po dośrodkowaniu Gieniusz wypiąstkowuje piłkę poza nasze pole karne

42′ Mocny strzał Oleszki, otarcie o nogę naszego obrońcy i kolejny korner dla GKS

42′ Po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę

44′ Stracił piłkę Matysiewicz w środku pola i po szybkim kontrataku sam na sam z naszym bramkarzem był Sagan, którego strzał fenomenalnie wybił na rzut rożny Krzysztof Gieniusz

44′ Kolejny rzut rożny dla GKS i szybko odzyskujemy piłkę

45′ O 3 minuty przedłużył sędzia pierwszą połowę meczu

45′ + 3′ Koniec pierwszej połowy. W afrykańskich warunkach, po długiej i męczącej podróży trzymamy się dzielnie do przerwy remisując 0:0 z zespołem gospodarzy

46′ Drugą połowę rozpoczyna GKS Wikielec

47′ Dośrodkowanie Strzelińskiego i piłka w rękach bramkarza gospodarzy

48′ Żółtą kartką został ukarany Damian Zubowski – za faul taktyczny

49′ Zmiana w WARMII – za Piotra Chylińskiego na boisko wchodzi Tomasz Dzierzgowski

52′ Dynamiczna akcja Dzierzgowskiego prawą stroną boiska i podanie do Strzelińskiego ale ten miał trudną pozycję i po jego strzale piłka poszybowała ponad poprzeczką

55′ W ciągu zaledwie minuty Gieniusz dwukrotnie kapitalnymi interwencjami ratuje nasz zespół po strzałach Łysiaka! To nasz bramkarz jest królem tego meczu!

56′ Znowu działo się pod naszą bramką! Najpierw brutalnie sfaulowany został Domurat ale sędzia nie dopatrzył się nieczystego zagrania i puścił grę po czym Sobociński z 25 metrów potężnym strzałem trafił piłką w słupek naszej bramki!

60′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski! Kapitalny kontratak naszego zespołu – Tomasz Dzierzgowski ograł dwoch wysokich obrońców GKS a później bramkarza i wyłożył piłkę Zubowskiemu, który mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy trafił do siatki! Prowadzimy 1:0 w Wikielcu!

61′ Żółta kartka dla bramkarza GKS za krytykę pracy arbitra

61′ Zmiana w GKS – za Kołakowskiego wchodzi Tomkiewicz

65′ Zmiana w WARMII – za Cybulskiego wchodzi Paweł Sypytkowski

67′ Przerwa na picie wody – w dalszym ciągu jest bardzo gorąco w Wikielcu

69′ Zmiana w GKS – za Kruszyńskiego wszedł na boisko Piceluk

73′ Żółta kartka dla Dzierzgowskiego za faul na Kacperku

74′ Zmiana w GKS – za Oleszkę wchodzi Kwiatkowski

75′ Za Marcina Strzelińskiego na boisko wchodzi Kamil Randzio

75′ Było groźnie pod naszą bramką, ale na spalonym był Sobociński

83′ Świetna okazja WARMII – Mikucki strzelał z pola karnego, ale odbił piłkę Elżanowski

83′ GOL dla GKS. 1:1 Kamil Ludwiczak. Po kontrataku dośrodkowanie z prawej strony boiska i Kamil Ludwiczak z bliskiej odległości strzałem głową pokonał Gieniusza

84′ Ludwiczaka zmienia Suchocki w zespole GKS

86′ Po strzale Kacperka piłkę z naszej bramki wybija Arciszewski – mieliśmy dużo szczęścia

88′ Rzut rożny dla GKS a po chwili kolejny korner

90′ Starcie zawodników w naszym polu karnym – po nim zrobiła się przepychanka zawodników na boisku a sędzia ukarał żółtymi kartkami Gieniusza, Arciszewskiego i Żukiewicza z GKS

90′ Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Marcin Mikucki! Podanie Mirvy do Dzierzgowskiego ten odegrał do Mikuckiego, który strzałem z pola karnego zdobył gola!

90′ + 4′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:3 Tomasz Dzierzgowski! Marcin Mikucki przeprowadził rajd lewą stroną boiska – piłka trafiła do Dzierzgowskiego, który pewnym strzałem zdobył trzeciego i zwycięskiego gola!

90′ + 3′ Jeszcze jedna zmiana w WARMII – za Zubowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

90′ KONIEC meczu! W ogromnym upale nasi piłkarze wygrali w WIkielcu 3:1!!!!!

 

07.08.2015 Wikielec

GKS Wikielec – WARMIA Grajewo 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 60′, 1:1 Kamil Ludwiczak 83′, 1:2 Marcin Mikucki 90′ + 1′, 1:3 Tomasz Dzierzgowski 90′ + 4′

GKS: 12.Elżanowski – 17.Kruszyński (Kpt) (69′ 13.Piceluk), 2.Żukiewicz, 6.Kacperek, 16.Jajkowski – 10.Oleszko (74′ 3.Kwiatkowski), 18.Ludwiczak (84′ 8.Suchocki), 11.Łysiak, 4.Kołakowski (61′ 5′.Tomkiewicz) – 7.Sobociński, 15.Sagan

REZERWA: 33.Banasiak – 3.Kwiatkowski, 13.Piceluk, 5.Tomkiewicz, 14.Gerych, 9.Janiszewski, 8.Suchocki

WARMIA: 1.Gieniusz – 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki –  10.Chyliński (49′ 7.Dzierzgowski), 8.Mirva, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski (65′ 16.Sypytkowski), 9.Strzeliński (75′ 5.Randzio) – 11.Zubowski (90′ 13.Górski)

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 16.Sypytkowski, 13.Górski, 7.Dzierzgowski, 5.Randzio

Widzów: 600

Sędzia: Piotr Zajło (W-M.Z.P.N.)

Żółte kartki: Sagan, Kacperek, Żukiewicz, Elżanowski (GKS), Lekenta, Zubowski, Dzierzgowski, Gieniusz, Arciszewski (WARMIA)    

 

 Kapitanowie obu zespołów Marcin Arciszewski i Remigiusz Sobociński wraz z trójką sędziów. Zdjęcie: wikielecgks.pl