INAUGURACJA W WIKIELCU

Już tylko godziny dzielą piłkarzy WARMII Grajewo od inauguracji rozgrywek III ligi. Swój pierwszy mecz w sezonie 2015/2016 grajewianie rozegrają w odległym o 240 kilometrów od Grajewa Wikielcu – wsi liczącej ok. 600 mieszkańców położonej w gminie Iława. Powstały w 1958 roku klub z Wikielca w minionym sezonie zajął II miejsce w warmińsko – mazurskiej IV lidze. Po wywalczeniu awansu odszedł z klubu ceniony trener Marek Witkowski. Jego następcą został znany z pracy w MRĄGOWII Mrągowo a dawniej piłkarz między innymi STOMILU Olsztyn i JAGIELLONII Białystok Andrzej Biedrzycki. Niewiele nam wiadomo o piątkowym przeciwniku. Jak dotąd oba kluby nie miały okazji zmierzyć się na boisku. Od kilku sezonów największą gwiazdą zespołu z Wikielca jest znany z występów w Ekstraklasie (ponad 200 rozegranych w niej spotkań!) pochodzący z Iławy Remigiusz Sobociński. Pomimo ukończonych 41 lat ten zawodnik ma największy wpływ na grę zespołu z podiławskiej miejscowości. W ostatnich dniach klub z Wikielca podpisał umowę sponsorską z firmą ROLIMPEX. Można się spodziewać, że jeszcze w tym okienku transferowym zespół GKS wzmocni się kilkoma zawodnikami. Zaledwie wczoraj do klubu z Wikielca został potwierdzony Paweł Tomkiewicz, który jeszcze 6 czerwca strzelił bramkę WARMII grając w barwach MKS Korsze. Wcześniej do GKS dołączył zdolny pomocnik Piotr Łysiak – były zawodnik STOMILU Olsztyn. W swoim ostatnim sparingu przed startem rozgrywek GKS pokonał trenowaną przez Piotra Zajączkowskiego MŁAWIANKĘ Mława 2:1 po bramkach Adama Kołakowskiego i Krystiana Oleszko. Mecz WARMII w Wikielcu został przełożony na piątek na prośbę działaczy GKS. Ciekawostką jest fakt, że stadion w Wikielcu posiada oświetlenie.

Do inauguracyjnego meczu nowego sezonu WARMIA przystąpi w pełnym składzie. Niepewny jest występ w pierwszej „jedenastce” Marcina Strzelińskiego, który opuścił boisko z urazem w czasie meczu ze ZNICZEM Biała Piska. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera.

Zapraszamy Państwa na tradycyjną relację tekstową z meczu w Wikielcu. Początek w piątek od godziny 17:00.

A już w środę 12 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie nasi piłkarze podejmą HURAGAN Morąg. Zapraszamy na to spotkanie!