JAK ZA KARĘ.

Piłkarze WARMII Grajewo nie podtrzymali dobrej passy dwóch kolejnych zwycięstw bez straty gola. Po bardzo słabej grze ulegli w sobotę OLIMPII Olsztynek 0:1. O wyniku tego wyjątkowo nudnego meczu zadecydował jeden piękny strzał z rzutu wolnego, który w 84 minucie oddał wychowanek STOMILU Olsztyn Paweł Alancewicz dając zwycięstwo zespołowi gości

Niewiele dobrego można napisać o tym meczu. Oglądaniem gry obu zespołów można było karać niegrzeczne dzieci… Bezbarwna gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska a ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Solidnie wynudzeni i ziewający kibice przebudzili się dopiero w 75 minucie, gdy po akcji Dzierzgowskiego byliśmy bliscy zdobycia gola. Niewykorzystana okazja się zemściła. Goście którzy w drugiej połowie meczu niemal nie zbliżali się do naszego pola karnego dostali prezent w postaci niepotrzebnego faulu naszego zawodnika przed „szesnastką”, który jak się okazało zadecydował o wyniku meczu.

Z wyniku nie ma co robić tragedii, natomiast gra naszego zespołu i zaangażowanie niektórych zawodników dają podstawy do niepokoju. Do końca rundy jesiennej jeszcze co najmniej 6 spotkań (w przypadku gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjające rozegrane zostaną jeszcze dodatkowo 2 mecze rundy rewanżowej) i w tych meczach nasi piłkarze będą mieli za zadanie pokazać, że są warci tego by na nich stawiać. Kilka lat temu Władze naszego Klubu zadecydowały o stawianiu na wychowanków i ograniczenie liczby zawodników przyjezdnych. Być może w przerwie zimowej będzie trzeba nieco zweryfikować ten stan, skorygować obecną kadrę, sięgnąć po zawodników którzy CHCĄ a nie MUSZĄ być w kadrze III-ligowego zespołu… Zawodnicy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że zarówno kibice jak i władze Klubu oczekują zaangażowania i walki przez 90 minut w każdym meczu a nie tylko zrywów od czasu do czasu.

Za tydzień WARMIĘ czeka arcytrudna przeprawa w Zambrowie z liderującą w tabeli OLIMPIĄ. Po meczu z OLIMPIĄ Olsztynek niesłychanie trudno o optymizm przed tym meczem, ale … dopóki piłka  w grze, wszystko może się zdarzyć. W ostatnich latach WARMII nieźle grało się w Zambrowie.

Zapis relacji tekstowej z meczu:

1′ Rozpoczynają goście

2′ Z rozmachem zaczęli przyjezdni – szturmował naszą bramkę Żórański, ale uprzedził go Gieniusz

3′ Strzał Różowicza wysoko ponad poprzeczką – jak na razie nie potrafimy na dłużej opanować piłki

7′ Wreszcie akcja WARMII, po której z rzutu wolnego strzela Zubowski. Piłka szybuje jednak ponad poprzeczką bramki Miary

9′ Fatalny kiks Pechty, który w niegroźnej sytuacji nie opanował piłki i mamy pierwszy rzut rożny

9′ Po dośrodkowaniu piłkarze OLIMPII szybko przejmują piłkę

14′ Przez kilka ostatnich minut niewiele się działo na boisku

15′ Dzierzgowski z prawej strony boiska urwał się Walągowi, który fauluje naszego piłkarza i otrzymuje żółtą kartkę

16′ Dobre dośrodkowanie Zubowskiego z rzutu wolnego i „główka” Domurata, ale piłka po koźle omija bramkę gości!

17′ Szybka odpowiedź gości i po ich akcji piłkę łapie Gieniusz wyjaśniając sytuację

20′ Groźnie pod bramką OLIMPII – Mateusz Cybulski zaskoczył swoim podaniem na 16 metr obrońców gości, ale i swoich kolegów z zespołu…

25′ Niecelny strzał Żórańskiego

30′ Rzut rożny dla gości, ale po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz

33′ Znów mamy przestój w grze – akcje toczą się głównie w środku pola i na boisku nie dzieje się nic ciekawego

35′ Po akcji WARMII i błędzie obrony gości była szansa na gola, ale Zubowski zbyt długo zwlekał ze strzałem

36′ Różowicz z ostrego kąta strzelał na naszą bramkę, ale po rękach Gieniusza piłka opuściła boisko

37′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu piłkę głową wybił Domurat na kolejny korner dla rywali

38′ Szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu, ale kontratak niweczy złe podanie Dzierzgowskiego do Zubowskiego

41′ Rzut rożny dla OLIMPII – po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

43′ Będzie bardzo groźnie pod naszą bramką – rzut wolny dla gości z 17 metrów od bramki Gieniusza

44′ Jarząbek strzela w światło bramki ale Gieniusz wybija piłkę przed siebie i nasi obrońcy wyjaśniają sytuację

45′ Koniec słabej, pierwszej połowy tego meczu. Do przerwy bezbramkowo remisujemy z OLIMPIĄ Olsztynek

46′ Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

52′ Sześć minut drugiej połowy po prostu minęło – żadnej akcji podbramkowej!

54′ W zespole gości za kontuzjowanego Jarząbka wchodzi na boisko Szumski

57′ Za faul na Kamilu Randzio żółtą kartkę otrzymuje Kowalski

64′ Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie – strzał Mateusza Cybulskiego z lewej strony pola karnego o metr omija słupek bramki Miary!

65′ W zespole OLIMPII za Żórańskiego wchodzi Szymański a w WARMII Rafał Kozikowski za Mateusza Cybulskiego

75′ Kapitalna okazja WARMII – Dzierzgowski „nawinął” obrońcę OLIMPII tuż przy linii końcowej i mocno strzelił na bramkę, bramkarz gości odbił piłkę którą w ostatniej chwili jeszcze po dobitce Chylińskiego z bramki wybił któryś z obrońców rywali!

76′ Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

78′ W naszym zespole za Tuzinowskiego wchodzi wracający po kontuzji Paweł Sypytkowski

82′ Rzut rożny dla WARMII, ale obrońcy OLIMPII ofiarnie wybijają piłkę

83′ Rzut wolny dla gości z 20 metrów od naszej bramki

90′ + 1′ Rzut rożny dla gości – piłkarze OLIMPII krótko rozegrali stały fragment gry i szybko stracili piłkę

84′ GOL dla OLIMPII. 0:1 Paweł Alancewicz. Kapitalne uderzenie Alancewicza w okienko bramki WARMII – piłka po rękach Gieniusza wpada do siatki i przegrywamy 0:1. 🙁

85′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego wchodzi na boisko Gutowski

85′ To jest ironia losu – goście w drugiej połowie oddali praktycznie jeden strzał na naszą bramkę i wygrywają 1:0

90′ Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Rzut rożny dla gości, ale szybko tracą piłkę piłkarze OLIMPII po krótkim rozegraniu stałego fragmentu gry

90′ + 3′ Koniec meczu. Po frajersku przegrywamy ważne spotkanie z zespołem, który na pewno był w naszym zasięgu.