III LIGA W SEZONIE 2014/2015

Dzięki wygranej nad ŁKS-em WARMIA zapewniła sobie XI miejsce w końcowej tabeli sezonu 2013/2014 i tym samym pewne utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez W-M.Z.P.N. w Olsztynie do IV ligi spadły: PROMIEŃ Mońki, WISSA Szczuczyn i GRANICA Kętrzyn.

Dziś wiadomo już, że do rozgrywek w nowym sezonie nie przystąpią dwa kluby, które utrzymały się w III lidze: BARKAS Tolkmicko i LZS Narewka. Zmagający się z wielkimi kłopotami finansowymi BARKAS połączył się z prowadzoną przez znanego grajewskim kibicom trenera Piotra Zajączkowskiego DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.  LZS Narewka również z powodów finansowych wycofuje zespół z III ligi i będzie grał w klasie okręgowej a dzięki temu utrzyma się w III lidze ŁKS 1926 Łomża. SOKÓŁ Ostróda, który miał szansę awansować do II ligi przegrał barażowy dwumecz z NADWIŚLANEM Góra i nadal będzie grał w naszej III lidze. Wszystko wskazuje na to, że skład naszej grupy III ligi w przyszłym sezonie będzie wyglądał następująco:

1.        OLIMPIA Elbląg

2.        OLIMPIA Zambrów

3.        CONCORDIA Elbląg

4.        SOKÓŁ Ostróda

5.        MKS Korsze

6.        PŁOMIEŃ Ełk

7.        START Działdowo

8.        JAGIELLONIA II Białystok

9.        HURAGAN Morąg

10.      DĄB Dąbrowa Białostocka

11.      DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie

12.      ZNICZ Biała Piska

13.      WARMIA Grajewo

14.      ŁKS 1926 Łomża

15.      ROMINTA Gołdap

16.      OLIMPIA Olsztynek

17.      KS Wasilków

18.      PUSZCZA Hajnówka

Bardzo prawdopodobne jest, że z powyższych zespołów OLIMPIA Elbląg ostatecznie utrzyma się w II lidze i wtedy w III lidze zagra TUR Bielsk Podlaski. Nawet jeśli zajdą jeszcze zmiany w składzie trzecioligowców, to i tak można być pewnym, że będzie to znacznie silniejsza III liga niż w poprzednim sezonie.