KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO.

Długo w pamięci grajewskich kibiców pozostanie najważniejszy, ostatni mecz sezonu 2013/2014, w którym WARMIA pokonała ŁKS 1926 Łomża 3:1 zapewniając sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon.  Po kilku słabszych występach i wyraźnym kryzysie formy nasi piłkarze spisali się doskonale. Spora ranga meczu nie spętała nóg naszym zawodnikom. Za to gościom z Łomży wyraźnie wysiadły nerwy i kończyli mecz w ośmioosobowym składzie po tym, jak bardzo dobrze sędziujący spotkanie sędzia Patryk Kępka usunął z boiska trzech zawodników z Łomży. Kibice, którzy licznie przybyli na stadion na pewno do dziś wspominają niezwykle emocjonujący mecz i efektowną oprawę kibiców obu zespołów. Naszym piłkarzom należą się słowa najwyższego uznania – za zwycięstwo, walkę i determinację z jaką zagrali z ŁKS-em. Utrzymanie w III lidze jest efektem bardzo udanej rundy wiosennej w wykonaniu WARMII. Ostatni sprawdzian nasz zespół zdał na „piątkę”. Ogromne brawa należą się całej drużynie i trenerowi Leszkowi Zawadzkiemu. Po rundzie jesiennej WARMIA była typowana jako główny kandydat do spadku z III ligi. Tymczasem zespół pomimo braku transferów w przerwie zimowej wiosną grał bardzo dobrze i wbrew wszystkim życzącym mu źle osiągał wartościowe wyniki. Zdarzały się również wpadki, jak choćby ta w Szczuczynie. Efekt końcowy jest jednak pomyślny – nasz zespół uniknął spadku i sezon 2014/2015 będzie siódmym kolejnym sezonem grajewian na poziomie obecnej III ligi. WARMIA występuje w niej nieprzerwanie od utworzenia III ligi w obecnym kształcie w 2008 roku. Oprócz WARMII jedynie START Działdowo i HURAGAN Morąg w naszej grupie mogą poszczycić się tym samym osiągnięciem.

Goście z Łomży nie mogli pogodzić się z porażką. Po przegranym meczu działacze ŁKS 1926 łudzili się, że wygrają mecz z WARMIĄ walkowerem ze względu na nieuprawniony (ich zdaniem) udział w spotkaniu Rafała Kozikowskiego. Tą sensacyjną wiadomość podała oficjalna strona internetowa łomżyńskiego klubu kilka godzin po meczu. W tej swoistej dogrywce lepsi okazali się również grajewianie – prowadzący rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie ostatecznie utrzymał wynik z boiska (więcej w artykule: http://kswarmiagrajewo.blox.pl/2014/06/KARTKI-RAFALA-KOZIKOWSKIEGO.html ). Można więc powiedzieć, że w starciu z ŁKS-em odnieśliśmy podwójne zwycięstwo… 🙂

Wydział Dyscypliny ukarał oba kluby za zachowanie kibiców. WARMIA otrzymała karę finansową w wysokości 800 złotych za używanie środków pirotechnicznych przez kibiców zaś za wybryki swoich kibiców ŁKS 1926 musi zapłacić aż 5000 złotych. Mariusz Baranowski z ŁKS za uderzenie naszego zawodnika otrzymał karę aż pięciu meczów dyskwalifikacji a Jason Villagomez będzie pauzował dwa kolejne spotkania.

Zapis relacji LIVE z meczu WARMIA – ŁKS 1926:

1′ Mecz rozpoczęła WARMIA

4′ Marcin Strzeliński z 20 metrów strzela na bramkę, ale prosto w ręce bramkarza

6′ Z rzutu wolnego Mariusz Baranowski strzela obok bramki Gieniusza

10′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII

10′ Bardzo dobre dośrodkowanie Strzelińskiego i było blisko zdobycia bramki! Niestety żaden z naszych zawodników nie trafił w piłkę

12′ Brzozowski strzela z 25 metrów ale dobrze broni Gieniusz

13′ Dobra, dynamiczna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym ŁKS jednak obrońca gości wyłuskał piłkę

17′ Pierwszy kwadrans gry za nami – od początku przeważa WARMIA. Na trybunach mamy dziś około 900 kibiców

19′ Z rzutu wolnego obok bramki strzela Lemański

22′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 Paweł Sypytkowski! Świetna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym, odbitą od obrońcy piłkę przejmuje Sypytkowski i płaskim strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla WARMII!

25′ Pierwszy rzut rożny dla ŁKS

25′ Po dośrodkowaniu mocny strzał z 30 metrów Brzozowskiego broni Gieniusz

27′ Dobra okazja WARMII – po faulu na Sypytkowskim mamy rzut wolny z 18 metrów od bramki Trochima

28′ Strzał Sypytkowskiego trafia w mur piłkarzy ŁKS

29′ Znów Sypytkowski – tym razem strzela z lewej strony ponad bramką ŁKS

30′ W polu karnym WARMII był Rodier, ale strzelił zbyt lekko i Gieniusz pewnie broni

30′ Niepotrzebne wybicie Kamila Randzio i rzut rożny dla ŁKS

30′ Szybko przejmujemy piłkę po kornerze

33′ Dobre dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego, mija się z piłką Trochim i Sypytkowskiego ubiega obrońca ŁKS

35′ Znów akcja WARMII – Dzierzgowski „tańczył” w polu karnym ale zbyt długo przetrzymał piłkę i w rezultacie ją stracił

40′ Po raz kolejny na spalonym Dzierzgowski. Sprytnie łapią go w pułapkę ofsajdową obrońcy ŁKS

42′ Doskonała okazja ŁKS – dwukrotnie „główkował” Lemański i dwukrotnie świetnie spisał się Gieniusz

44′ Kontuzjowany w starciu Marcin Arciszewski opuszcza boisko – na jego miejsce wchodzi Adam Lekenta

45′ Rodier w doskonałej sytuacji, ale jest ofsajd

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy – wygrywamy 1:0 po bardzo dobrej grze, ale w końcówce straciliśmy kapitana zespołu, który opuścił boisko z kontuzją

46′ Rozpoczyna ŁKS

46′ Dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego i główka Kozikowskiego obok bramki! Mieliśmy okazję na kolejnego gola

47′ Odpowiedź gości – Lemański z pola karnego strzela na bramkę, ale Gieniusz pewnie broni

48′ Sypytkowski szarżuje na bramkę Trochima ale bramkarz gości uprzedza naszego zawodnika

49′ Faulowany Dzierzgowski i sędzia upomina Staniórskiego, ale bez żółtej kartki

52′ Żółta kartka dla Lemańskiego za krytykę decyzji sędziego – nawiasem mówiąc jak do tej pory świetnie sędziuje zawody pan Kępka

55′ Dobre podanie do Sypytkowskiego, ale na spalonym jest nasz zawodnik

56′ Było niebezpiecznie – wybija piłkę na rzut rożny Koszczuk

57′ Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

58′ Zmiana w ŁKS – za Brzozowskiego wchodzi Świderski

59′ Kolejny korner dla ŁKS i znów odzyskujemy piłkę

60′ Lekenta faulowany w pobliżu linii końcowej

60′ Z ostrego kąta strzela Sypytkowski ale Trochim wybija piłkę poza pole karne!

61′ Po podaniu Strzelińskiego kapitalnie strzela Paweł Górski, ale piłka minimalnie omija bramkę łomżan!

63′ Dzierzgowski sam na sam z Trochimem, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę nasz piłkarz i bramkarz obronił

66′ Kapitalna okazja WARMII – Osypiuk wpadł w pole karne gości

67′ Drugą żółtą kartką i w jej konsekwencji czerwoną otrzymuje Lemański za faul na naszym zawodniku!

69′ Będzie groźnie – rzut wolny dla gości z 20 metrów na wprost od bramki Gieniusza

69′ Strzał Baranowskiego ponad bramką WARMII

71′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 2:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalne zagranie Strzelińskiego, który wywalczył piłkę przed polem karnym do Dzierzgowskiego a ten strzela w długi róg obok Trochima!

75′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Piotr Chyliński

75′ Przepychanka na boisku – Baranowski uderza w twarz Chylińskiego!

76′ Czerwona kartka dla Baranowskiego i żółte kartki dla Kamila Randzio i Piotra Chylińskiego

76′ Świetnie zachował się sędzia w tej sytuacji słusznie pokazując kartki zawodnikom i usuwając Baranowskiego za wybitnie chamskie zachowanie

80′ Zmiana w ŁKS – za Staniórskiego wchodzi Marcin Malinowski

82′ Łomżanie nie poddają się – rzut wolny dla ŁKS z 20 metrów na wprost od bramki

82′ Villagomez strzela ponad bramką Gieniusza

83′ Villagomez brutalnie atakuje Gieniusza i kolejna czerwona kartka dla piłkarza ŁKS!

85′ Zmiana w WARMII – za Strzelińskiego wchodzi Cybulski

86′ Żółta kartka dla Cybulskiego

87′ Rzut rożny dla ŁKS ale szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

90′ Cybulski faulowany i jest rzut wolny – strzał Osypiuka z rzutu wolnego broni Trochim

90′ + 1′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalna indywidualna akcja Dzierzgowskiego, który ograł kilku obrońców rywali w polu karnym, „położył” bramkarza i zdobył trzeciego gola dla WARMIII!

90 + 3′ Rzut rożny dla ŁKS – na krótko wybijamy piłkę

90 + 4′ Rzut karny dla ŁKS! Przypadkowy faul na zawodniku z Łomży i sędzia dyktuje jedenastkę dla gości

90′ + 4′ GOL dla ŁKS. 3:1 Alex Rodier. Pewnie wykonany rzut karny.

90′ + 5′ Zmiana w WARMII – za Gieniusza wchodzi Kamil Boufał

90′ + 7′ KONIEC MECZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYGRYWAMY 3:1 po pasjonującym meczu! 

06.06.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 22′, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 71′, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 90′, 3:1 Alex Rodier (rzut karny) 90′ + 4′

WARMIA: 1.Gieniusz (90′ 12.Boufał) – 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt) (44′ 21.Lekenta), 3.Domurat, 15.Koszczuk – 9.Strzeliński (85′ 19.Cybulski), 10.Kozikowski, 6.Osypiuk,11.P.Górski (75′ 8.Chyliński), 16.Sypytkowski – 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał – 4.Mikucki,21.Lekenta, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 18.Olszyński, 8.Chyliński

ŁKS 1926: 1.Trochim – 11.Maciej Malinowski, 17.Stankiewicz, 13.Staniórski (Kpt) (80′ 8.Marcin Malinowski), 16.Ipina – 14.Kacprzyk, 4.Villagomez, 22.Brzozowski (58′ 20.Świderski), 22.Baranowski – 6.Rodier, 9.Lemański

REZERWA: 17.Jędraszczak – 7.Godlewski, 8.Marcin Malinowski, 20.Świderski, 15.Tercjak

Sędzia: Patryk Kępka (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Randzio, Chyliński, Cybulski (WARMIA), Lemański (dwie) (ŁKS 1926)

Czerwona kartka: Lemański 67′, Mariusz Baranowski 76′, Villagomez 83′  (ŁKS 1926 Łomża)

Widzów: 900W środku bohater spotkania Tomasz Dzierzgowski – dwa gole i jedna asysta! (Foto: grajewo24.pl)