ŚWIETNY MECZ – WYSOKIE ZWYCIĘSTWO.

Piłkarze WARMII Grajewo zostali sprawcami największej sensacji 28 kolejki spotkań III ligi grupy podlasko – warmińsko – mazurskiej rozegranej w czwartek 1 maja. Grajewianie w znakomitym stylu pokonali w Działdowie zajmujący przed meczem trzecią pozycję w tabeli START. Niepokonani u siebie od roku gospodarze byli bezdyskusyjnym faworytem tego meczu. WARMIA, która wiosną wsławiła się pokonaniem na wyjeździe PŁOMIENIA Ełk 2:0 udowodniła znów, że może być groźna dla najlepszych zespołów w naszej lidze.

Mecz rozpoczął się w dużym tempie – w ciągu pierwszego kwadransa mieliśmy po 3 rzuty rożne dla każdego z zespołów. Czwarty korner dla WARMII przyniósł gola – w 17 minucie po doskonałym dośrodkowaniu Sypytkowskiego Łukasz Domurat świetną „główką” nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Zaraz po objęciu przez WARMIĘ prowadzenia nasz zespół doznał poważnego osłabienia. Boisko opuścił Marcin Strzeliński, który doznał kontuzji. Wydawało się, że bez będącego wiosną w wysokiej formie Strzelińskiego WARMII trudno będzie utrzymać prowadzenie. Tymczasem nasz zespól wciąż grał dobrze – uważnie i konsekwentnie w obronie a także pomysłowo w ataku. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy meczu znów po rzucie rożnym Sypytkowskiego piłkę otrzymał Dzierzgowski, którego strzał po rykoszecie od obrońcy STARTU dał drugiego gola dla grajewian.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia WARMII. Najpierw Chylińskiemu zabrakło bardzo niewiele, aby wykorzystać doskonałą okazję po podaniu Dzierzgowskiego. Kilka minut później ze świetnej strony pokazał się wprowadzony na boisko po przerwie Paweł Górski, który ambitnie powalczył o piłkę, odebrał ją rywalowi i podał Dzierzgowskiemu. Nasz napastnik nie opanował piłki, ale niespodziewanie dla obrońców STARTU trafiła ona do Sypytkowskiego, który pewnym strzałem pokonał Leśniewskiego. Gospodarzy ogarnął szok i niedowierzanie. W 79 minucie gospodarzy dobił Paweł Górski, który z pola karnego piekielnie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 4:0 dla WARMII. START został znokautowany. Pięć minut po zdobyciu czwartego gola Daniel Tuzinowski strzelił bramkę, która nie została uznana przez dobrze sędziującego ten mecz pana Kujawę. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Końcowe minuty meczu tylko utwierdziły działdowskich kibiców w tym, że jak najbardziej zasłużone zwycięstwo odniesie w tym meczu WARMIA. Nasi piłkarze dominowali na boisku skutecznie odpierając ataki STARTU, który nie miał żadnego pomysłu na przełamanie naszej defensywy. Pomimo prób gospodarze nie byli w stanie zdobyć nawet honorowej bramki i w rezultacie doznali klęski w meczu z naszym zespołem.

Cała drużyna zasłużyła na najwyższe uznanie. WARMIA zagrała tak, że ręce same składały się do oklasków. Staliśmy się pogromcą faworytów wygrywając wiosną dwa mecze z zespołami z pierwszej „trójki” naszej ligi. Trzeci z zespołów – SOKÓŁ Ostróda zawita do Grajewa już w najbliższą niedzielę. Na Stadionie Miejskim o godzinie 16:00 WARMIA zagra z aktualnym liderem tabeli! Serdecznie zapraszamy Państwa na ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz!

Fotogaleria z meczu ze zdjęciami autorstwa Dariusza Buczyńskiego pod adresem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.606613656075641.1073741877.137765329627145&type=3

Zapis relacji LIVE:

1′ Rozpoczynają gospodarze – a na ławce WARMII tradycyjnie Krzysztof Piekarski przybija „piątki” z zawodnikami rezerwowymi. To znak, że zaczyna się mecz! 🙂

2′ Pierwsza akcja STARTU – rzut wolny z lewej strony boiska i piłka w rękach Krzysztofa Gieniusza

5′ Dobra akcja WARMII – strzał Dzierzgowskiego, rykoszet i mamy pierwszy rzut rożny

6′ Mocne dośrodkowanie Strzelińskiego i ponownie mamy rzut rożny po wybiciu głową piłki przez obrońcę STARTU

7′ Drugie dośrodkowanie Strzelińskiego – znów mocna piłka ale Leśniewski wypiąstkowuje ją przed pole karne gospodarzy

8′ Teraz mamy rzut rożny dla STARTU a po dośrodkowaniu następny

9′ Wojciech Koszczuk wybija dośrodkowaną piłkę poza nasze pole karne, ale po chwili START ma kolejny korner

9′ Wybijamy piłkę do strefy środkowej boiska

10′ Bardzo dobra akcja WARMII – Sypytkowski zagrał do Dzierzgowskiego, który „nawinął” jednego obrońcę i strzelił na bramkę, ale odbita piłka od zawodnika STARTU opuszcza boisko i mamy rzut rożny

11′ Po dośrodkowaniu i mocnej „główce” obrońcy STARTU o mały włos nie wpadła do siatki Leśniewskiego. Kolejny korner dla grajewian

11′ Nieudane dośrodkowanie Strzelińskiego i piłka opuszcza boisko

12′ Od pierwszych minut mecz jest bardzo żywy – zaledwie 12 minut i już mieliśmy po 3 rzuty rożne dla każdego z zespołów!

14′ Wzmaga się wiatr w Działdowie – coraz gorsze warunki do gry

16′ Mocny strzał Mikuckiego – piłka niesiona wiatrem omal nie zaskoczyła Leśniewskiego!

17′ Rzut rożny dla WARMII

17′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! 0:1 Łukasz Domurat! Znakomite dośrodkowanie Sypytkowskiego i Łukasz Domurat kapitalnym strzałem głowy zdobywa prowadzenie dla WARMII!!!

17′ Zmiana w naszym zespole – za narzekającego na ból łydki Marcina Strzelińskiego wchodzi na boisko Piotr Chyliński

19′ Z rzutu wolnego wysoko ponad bramką strzela Kozikowski

23′ Mamy przerwę w grze – poturbowany został Gieniusz i Krzysztof Piekarski udziela mu pomocy medycznej

24′ Nasz bramkarz wraca do gry

25′ Rzut rożny dla STARTU – po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

28′ Było bardzo groźnie pod naszą bramką – po dośrodkowaniu z prawej strony zamieszanie pod naszą bramką i strzał Ogrodowczyka po którym piłka trafia w naszego obrońcę a po chwili daleko w pole wybija ją Arciszewski

32′ To jest naprawdę szybki i dobry mecz obu zespołów. Po półgodzinnej grze i wymianie ciosów prowadzi WARMIA, ale cały czas gospodarze niepokoją naszą obronę akcjami z obu skrzydeł

35′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska mocny strzał z woleja Oleszki omija bramkę Gieniusza

37′ Trwa atak STARTU na naszą bramkę, ale jak na razie bardzo dobrze spisuje się nasza defensywa

38′ Lekki strzał Łochnickiego nie sprawia Gieniuszowi żadnego problemu

40′ Znów groźnie pod naszą bramką – dośrodkowanie z lewej strony i strzał głową Wieczorka, po którym piłka trafia w boczną siatkę naszej bramki

42′ Kopia poprzedniej akcji – dośrodkowanie Ogrodowczyka i wybijamy piłkę sprzed bramki

43′ Żółta kartka dla Dzierzgowskiego za krytykę decyzji arbitra

45′ Mieliśmy trochę słownych przepychanek pomiędzy zawodnikami gospodarzy i sędzią, ale gra została już wznowiona

45′ Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy

45′ + 3′ Mamy jeszcze jeden rzut rożny po dobrej akcji WARMII

45′ + 3′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! 0:2 Tomasz Dzierzgowski! Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego piłka trafia do Dzierzgowskiego, który minął obrońcę, strzelił na bramkę po czym odbita od nogi obrońcy STARTU piłka trafia do bramki! Jest 2:0 dla WARMII!!!!!! 🙂

45′ + 4′ Sędzia Kujawa kończy pierwszą połowę meczu. Po bardzo dobrej grze WARMIA prowadzi ze STARTEM 2:0.

46′ Zaczynają grajewianie. Zmiana w WARMII – za Mikuckiego wszedł Paweł Górski

46′ Znakomita okazja dla WARMII – dośrodkował Chyliński z prawej strony boiska i Dzierzgowski atakował wślizgiem piłkę, ale nie trafił w nią przed bramką!

47′ Żółta kartka dla Wyźlica za faul na naszym zawodniku

48′ Rzut rożny dla STARTU

49′ Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko i grę wznawia Gieniusz

50′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! 0:3 Paweł Sypytkowski! Świetny odbiór piłki Pawła Górskiego, który krótko zagrał do Dzierzgowskiego a ten stracił piłkę, która trafiła do Sypytkowskiego po czym Paweł pewnym strzałem pokonał Leśniewskiego! Prowadzimy w Działdowie 3:0!

54′ Dobra kontra WARMII – Dzierzgowski wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego strzał wybił na rzut rożny Leśniewski

55′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijają piłkę działdowianie

56′ Świetnie grają nasi piłkarze na początku drugiej połowy! Znów dobra okazja WARMII, ale Dzierzgowski nie zrozumiał się z Sypytkowskim w polu karnym i piłka opuściła boisko

57′ Żółta kartka dla Pawła Górskiego za faul na zawodniku STARTU

60′ Brutalny faul Rogozińskiego na Dzierzgowskim i żółta kartka dla piłkarza STARTU

62′ Mocne dośrodkowanie z prawej strony Łochnickiego i piłka szybuje ponad poprzeczką naszej bramki

65′ Bardzo mocny strzał Dąbkowskiego wybija na rzut rożny Gieniusz

65′ Po dośrodkowaniu wybija piłkę głową poza nasze pole karne Rafał Kozikowski

66′ Podwójna zmiana w STARCIE – za Kwaśniewskiego i Wyźlica wchodzą na boisko Szypulski i Chądzyński

67′ Rzut rożny dla STARTU – po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

72′ Zmiana w STARCIE – na boisko wszedł Sierzputowski a zmienił Mikulaka

75′ Poturbowany w starciu z zawodnikiem STARTU jest Dzierzgowski i mamy przerwę w grze

76′ Świetna okazja WARMII – Piotr Chyliński przechwycił piłkę i odważnie wbiegł w pole karne. Strzał naszego zawodnika z najwyższym trudem obronił Leśniewski.

77′ Jak na razie START nie ma żadnego pomysłu na bardzo dobrze grający zespół WARMII

79′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!! 0:4 Paweł Górski!!!! Dzierzgowski świetnie zagrał do Pawła Górskiego, który atomowym strzałem z pola karnego pokonał Leśniewskiego! To jest znakomity mecz naszego zespołu!

80′ Zmiana w STARCIE – za Oleszkę wchodzi Bróździński

82′ Zmiana w WARMII – za Dzierzgowskiego wchodzi Tuzinowski

84′ Po rzucie wolnym Sypytkowskiego Tuzinowski strzela bramkę, ale sędzia dostrzegł pozycje spaloną naszego zawodnika

85′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu piłkę przejmują gospodarze

85′ Zmiana w WARMII – za Sypytkowskiego wchodzi Lekenta

88′ Rzut rożny dla STARTU – po dośrodkowaniu piłka opuszcza nasze pole karne, ale faulowany jest zawodnik STARTU i będzie rzut wolny z 18 metrów

89′ Mocny strzał Chrzanowskiego pewnie broni Gieniusz

90′ Żółta kartka dla Wojciecha Koszczuka

90′ O dwie minuty przedłuży sędzia ten mecz

90′ + 2′ KONIEC MECZU! Po znakomitej grze wygrywamy w Działdowie aż 4:0!!!

01.05.2014 Działdowo, Stadion Miejski

START Działdowo – WARMIA Grajewo  0:4 (0:2) 

Bramki: 0:1 Łukasz Domurat 17′ , 0:2 Tomasz Dzierzgowski 45′ + 3′, 0:3 Paweł Sypytkowski 50′, 0:4 Paweł Górski 79′

START: 1.Leśniewski – 2.Łochnicki, 21.Rogoziński, 16.Chrzanowski, 20.Dąbkowski – 5.Mikulak (72′ 6.Sierzputowski), 15.Wyźlic (66′ 8.Szypulski), 7.Kwaśniewski (66′ 18.Chądzyński) , 9.Wieczorek, 10.Oleszko (80′ 17.Bróździński)- 11.Ogrodowczyk (Kpt)

REZERWA: 12.Dąbrowski – 18.Chądzyński, 17.Bróździński, 8.Szypulski, 14.Osika, 6.Sierzputowski, 3.Damięcki

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk – 16.Sypytkowski (85′ 21.Lekenta), 9.Strzeliński (17′ 8.Chyliński), 6.Osypiuk, 20.Kozikowski, 4.Mikucki (46′ 11.P.Górski) – 7.Dzierzgowski (82′ 2.Tuzinowski)

REZERWA: 12.Boufał –  2.D.Tuzinowski, 21.Lekenta, 11.P.Górski, 8.Chyliński

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Wyźlic, Rogoziński, Łochnicki (START), Dzierzgowski, P.Górski, Koszczuk (WARMIA)

Widzów: 100

Cały zespół WARMII zasłuzył na najwyższe uznanie! (Foto: D.Buczyński startdzialdowo.com)