SOKÓŁ LECI DO GRAJEWA.

Kalendarz wiosennych rozgrywek ligowych ułożył piłkarzom WARMII Grajewo arcytrudny tydzień. W ciągu zaledwie 4 dni muszą oni zmierzyć się z dwiema czołowymi drużynami III ligi. Znakomity mecz naszego zespołu w Działdowie i zwycięstwo 4:0 już jest historią. W niedzielę siłę WARMII zweryfikuje lider rozgrywek, aspirujący do drugoligowego awansu SOKÓŁ Ostróda. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego kiepsko rozpoczęli rundę wiosenną od dwóch porażek z HURAGANEM Morąg i PŁOMIENIEM Ełk. Szybko jednak zespół z Ostródy znalazł formę – wygrany w czwartek w Szczuczynie z WISSĄ aż 6:1 (bramki Słowickiego – 2, Smyta, Gwiazdy – 2, i Podhorodeckiego)  mecz był czwartym kolejnym zwycięstwem SOKOŁA w lidze i przyniósł mu awans na pozycję lidera tabeli. Wielkie lanie, jakie sprawił SOKÓŁ WISSIE nie jest przypadkiem. Już jesienią większość obserwatorów naszej ligi wysoko oceniała grę tego zespołu i typowała piłkarzy z Ostródy jako głównego faworyta rozgrywek.

Nasz zespół szybko musi zapomnieć o meczu w Działdowie. W niedzielę szykuje się w Grajewie arcyciekawy mecz w którym lider tabeli spotka się z wiosennym pogromcą faworytów. WARMIA wygrała już wiosną i to na wyjazdach z PŁOMIENIEM Ełk i STARTEM Działdowo nie tracąc nawet bramki! Fantastycznie byłoby podtrzymać tą passę. Będzie to jednak niezwykle trudne – bardzo wątpliwy jest udział w niedzielnym meczu Marcina Strzelińskiego, który jest kontuzjowany. Z drugiej strony w Działdowie Marcin opuścił boisko przy stanie 1:0 dla naszego zespołu i pomimo jego braku na boisku WARMIA radziła sobie doskonale. Jak będzie w niedzielę? Dowiemy się już niebawem. Mecz z SOKOŁEM rozpoczyna się w niedzielę o 16-tej. Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia grajewskiego stadionu i wspomożenia naszych piłkarzy dopingiem.

W dotychczasowych meczach obu zespołów zawsze górą był SOKÓŁ:

SEZON 2012/2013

05.12.2013 WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Ostróda 2:4

Bramki: Bartłomiej Wierzbicki 2’, Karol Kosiński 35’ – Marek Śnieżawski 5’ i 77’ (rzut karny), Igor Biedrzycki 53’, Bogdan Miłkowski 89’

20.04.2013 SOKÓŁ Ostróda – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Paweł Podhorodecki 32’, Bogdan Miłkowski 79’

SEZON 2013/2014

02.10. 2013 SOKÓŁ Ostróda – WARMIA Grajewo 3:1

Bramki: Michał Osypiuk 39’(gol samobójczy), Piotr Głowacki 41’, Piotr Piceluk 53’Marcin Strzeliński 3’

Razem: 3 mecze, 3 zwycięstwa SOKOŁA i bilans bramkowy 9-3 na korzyść ostródzian

Relacja internetowa z wydarzeń na boisku będzie dostępna pod adresem http://kswarmiagrajewo.org