STARCIE Z LIDEREM.

W sobotę 22 marca o godzinie 14:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Ełku z liderem tabeli III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej zespołem o nieco egzotycznej nazwie: PAGED SKLEJKA PŁOMIENIEŃ Ełk. Ełczanie w przerwie zimowej skrócili nazwę – jesienią nazywali się PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ. Żeby jednak skrócić niniejszy tekst pozostanę przy nazwie PŁOMIEŃ…

W zespole z Ełku w przerwie zimowej zaszły spore zmiany. Ze składu ubyło czterech podstawowych zawodników: obrońca Bartosz Szaraniec (wyjazd za granicę), pomocnik Patryk Gondek (STOMIL Olsztyn) i napastnicy Michał Twardowski (GRYF Wejherowo) oraz Łukasz Szmydki (studia). W ich miejsce klub z Ełku ściągnął Daniela Kraske z ŁKS 1926 Łomża oraz doskonale znanego naszym kibicom obrońcę Konrada Kowalko, który po odejściu z WARMII w lipcu ubiegłego roku jesienią grał w PIAŚCIE Białystok. Na początku września ub. roku z pracy w Ełku zrezygnował trener Przemysław Kołłątaj, który zakotwiczył w zespole „czerwonej latarni” tabeli PROMIENIA Mońki. Rundę jesienną ełczanie dokończyli pod wodzą zawodników Maksyma Mirvy i Marcina Trzaskalskiego, którzy kierowali zespołem w roli szkoleniowców. W przerwie zimowej klub z Ełku oferował pracę wielu trenerom, którzy jednak nie byli skorzy do podjęcia pracy w PŁOMIENIU. Mogłoby to wydawać się dziwne – klub aspiruje do najwyższych miejsc w tabeli, zespół oparty jest na drogich w utrzymaniu zawodnikach, których każdy klub w naszej lidze bardzo by sobie życzył w swoim składzie. Od lat w środowisku piłkarskim naszego regionu to właśnie PŁOMIEŃ uchodzi za klub, który płaci najwięcej swoim piłkarzom. Zimą wróble ćwierkały o propozycjach pracy dla takich trenerów jak Kobeszko, Dymek czy Kopczewski. Żaden z nich nie podjął jednak pracy w Ełku. Dość niespodziewanie trenerem ełckiego zespołu został Bartłomiej Koniecko. Ten 36-letni szkoleniowiec dotychczas prowadził zespoły młodzieżowe szkółki piłkarskiej RONA Ełk, której jest współzałożycielem. Starsi kibice dobrze pamiętają go z gry w Grajewie – Bartłomiej Koniecko dwukrotnie był zawodnikiem naszego zespołu (w sezonach 1997/1998 i 2005/2006).

Choć wydawało się, że po stratach kadrowych wiosną PŁOMIEŃ będzie słabszy niż jesienią to rundę wiosenną ełczanie zaczęli znakomicie i w imponującym stylu. W dwóch rozegranych meczach podopieczni Bartłomieja Koniecko pokonali największych pretendentów do II-ligowego awansu: u siebie START Działdowo 3:2 (bramki: Jackiewicz – dwie i Kraska) i przed tygodniem na wyjeździe SOKOŁA Ostróda 3:1(gole Kraski, Molskiego i Jackiewicza). Po tych dwóch zwycięstwach zdaniem wielu fachowców to właśnie PŁOMIEŃ jest głównym faworytem naszej ligi. W wybornej formie jest najlepszy snajper naszej grupy III ligi Kamil Jackiewicz (wiosną 2004 piłkarz WARMII), który w 21 występach w tym sezonie zdobył aż 22 gole!

PŁOMIEŃ w sezonie 2011/2012 wywalczył awans do III ligi, po kilku latach starań i niepowodzeń. Ełcki klub ma krótką historię –  powstał zaledwie w 1996 roku. PŁOMIEŃ występował najpierw jako PŁOMIEŃ Woszczele, następnie “gościł” w Białej Piskiej jako PŁOMIEŃ/ZNICZ Biała Piska, by w końcu znaleźć swoje miejsce w Ełku i osiągnąć nazwę PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ. Decydujący głos w klubie ma założyciel PŁOMIENIA i przez wiele lat prezes tego klubu Romuald Szuliński, którego niedawno „zluzował” na stanowisku prezesa … jego syn Rafał. Przez kilka poprzednich sezonów klub pana Szulińskiego pomimo posiadania silnej kadry, sprowadzania drogich w utrzymaniu zawodników z Olsztyna czy Białegostoku stale grał w IV lidze i dopiero niedawno udało mu się w końcu osiągnąć awans. Mając w kadrze zawodników, na których utrzymanie stać mało który klub w III lidze PŁOMIEŃ w tym sezonie celuje w awans.

W grajewskim zespole po wygranej z HURAGANEM Morąg nastroje są pozytywne. Choć PŁOMIEŃ jest absolutnym faworytem sobotniego meczu, to nasi piłkarze z pewnością powalczą o jak najlepszy wynik. Nikt w naszym zespole nie musi pauzować za żółte kartki. Kilku zawodników miało ostatnio problemy z przeziębieniami.

Sobotni mecz WARMII z PŁOMIENIEM będzie czwartym ligowym spotkaniem obu zespołów:

SEZON 2012/2013

15.09.2012 WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 1:1

Bramki: Marcin Arciszewski 45’ – Kamil Stankiewicz 87’

04.05.2013 PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Grzegorz Komorowski 58’, Michał Twardowski 75’

SEZON 2013/2014

28.08.2013 WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk  1:2

Bramki: Kamil Jackiewicz 23′, Łukasz Szmydki 45′Marcin Mikucki 79′

Razem: 3 mecze, 2 zwycięstwa PŁOMIENIA i 1 remis. Bilans bramkowy: 2-5 na korzyść ełczan.

Pod adresem http://kswarmiagrajewo.org przeprowadzimy relację LIVE z sobotniego meczu. Serdecznie zapraszamy!