HURAGAN POKONANY.

Piłkarze WARMII Grajewo sprawili bodaj największą niespodziankę weekendu w kolejnej serii rozgrywek III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej pokonując w sobotę HURAGAN Morąg 1:0. Od początku spotkania piłkarzom towarzyszył niezwykle silny wiatr, który miał znaczny wpływ na boiskowe wydarzenia. Goście, którzy przed tygodniem pokonali 2:1 SOKOŁA Ostróda (głównego pretendenta do drugoligowego awansu z naszej grupy III ligi) przystąpili do sobotniego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Nasi piłkarze nie zamierzali jednak poddawać się bez walki. WARMIA już tydzień temu w meczu przeciwko rezerwom JAGIELLONII udowodniła, że nawet faworyci muszą się liczyć z naszym zespołem. Mecz z HURAGANEM, choć toczony w anormalnych warunkach, przy silnym wietrze potwierdził, że grając z wielką wolą walki i ogromną ambicją można wygrywać z każdym zespołem naszej ligi.

W pierwszej połowie meczu optyczną przewagę posiadali goście. Grajewianie grali z wiatrem, ale wydaje się, że naszemu zespołowi bardziej to przeszkadzało niż pomagało. Piłka wykonywała zadziwiające akrobacje – wiatr albo ją niósł, albo zatrzymywał. Trudno było piłkarzom obliczać lot piłki i siłę podań. Kilka groźniejszych sytuacji stworzonych przez HURAGAN kończyło się na bardzo dobrze dysponowanym Krzysztofie Gieniuszu. Zapewne większość z przybyłych na stadion najwierniejszych Kibiców, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz na żywo pomimo fatalnych warunków atmosferycznych spodziewało się trudnej przeprawy WARMII w drugiej połowie meczu – zwłaszcza, że przeciwnik miał grać z wiatrem. Tymczasem okazało się, że HURAGAN też miał problemy z przystosowaniem się do gry w tych warunkach. Początek drugiej części meczu to przewaga WARMII i kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Około 60 minuty goście jednak przejęli inicjatywę i było bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką – po dośrodkowaniu wzdłuż linii bramkowej przytomnie wybił piłkę Kamil Randzio a chwilę później uderzenie Brzuziewskiego poniósł wiatr i piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki. Napór HURAGANU trwał, ale gola zdobyła WARMIA – po indywidualnej akcji Strzelińskiego grajewianie wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie Marcina trafiło do Łukasza Domurata, który podobnie jak przed tygodniem w meczu z JAGIELLONIĄ trafił do bramki rywala. Po golu zdobytym uderzeniem głową tym razem nasz obrońca popisał się pięknym strzałem nogą zdobywając – jak się okazało – zwycięską bramkę. Ostatni kwadrans meczu przeważał HURAGAN i trzeba przyznać, że bywało gorąco pod naszą bramką. Na szczęście dzięki ofiarnej i ambitnej postawie naszego zespołu wynik nie uległ zmianie i niespodzianka stała się faktem. WARMIA zdobyła niezwykle ważne trzy punkty.

W sobotę 22 marca o godzinie 14:00 na stadionie w Ełku nasz zespół zagra z liderem rozgrywek PŁOMIENIEM.

Zapis relacji z meczu:

1′ Rozpoczyna HURAGAN

1′ Akcja gości zakończona lekkim strzałem Kierstana

3′ Wiatr po raz pierwszy daje znać o sobie – podanie do Dzierzgowskiego, lecz piłka ucieka naszemu zawodnikowi poniesiona porywem wiatru

6′ Piłka wyprawia na boisku niesamowite harce – wybijana mocno do przodu natychmiast wraca niesiona wiatrem

8′ Po dośrodkowaniu Kozikowskiego pierwszy rzut rożny dla WARMII

9′ Dośrodkowanie Strzelińskiego i znowu wiatr w roli głównej – piłka poza boiskiem. Anormalne warunki do gry

11′ Na bramkę Gieniusza strzela Galik, ale nasz bramkarz pewnie broni

12′ Bogdziewicz był w dogodnej sytuacji, ale uprzedził go Gieniusz

15′ Oba zespoły mają kłopoty z podaniami – piłka płata figle, dostając nagłego przyspieszenia lub stając w miejscu

17′ Rzut rożny dla gości

17′ Po dośrodkowaniu “główkuje” Galik, ale Gieniusz spokojnie łapie piłkę

20′ Drugi rzut rożny dla WARMII – tym razem dośrodkowuje Sypytkowski, ale piłka znowu ponad bramką opuszcza boisko

23′ Trzeci rzut rożny dla grajewian – dośrodkowanie Strzelińskiego przejmuje obrońca gości

25′ Groźna akcja gości, ale odzyskaliśmy piłkę

27′ Ładne uderzenie Kozikowskiego z 16 metrów, ale piłka mija bramkę Dzikowskiego

29′ Strzelał Kułakowski, piłka odbiła się od któregoś z naszych obrońców i szybowała pod poprzeczkę bramki, ale Gieniusz wykazał się znakomitym refleksem wybijając ją na rzut rożny

30′ Dwa kolejne rzuty rożne dla HURAGANU – oba bez zagrożenia pod naszą bramką

43′ Po niemal kwadransie gry w środku pola akcja WARMII zakończona niecelnym strzałem Sypytkowskiego

45′ Koniec pierwszej połowy meczu – bezbramkowy remis w Grajewie

46′ Rozpoczyna HURAGAN. W zespole WARMII za Pawła Górskiego na boisko wchodzi Piotr Chyliński

47′ Bardzo dobra akcja WARMII – po dośrodkowaniu Strzelińskiego z prawej strony pola karnego z piłką minęło się jednak aż trzech naszych zawodników. Trudno przewidzieć co zrobi w powietrzu piłka przy tak mocnym wietrze

48′ Atakował bramkę rywali Chyliński, który w polu karnym dograł do Sypytkowskiego a ten strzelił ponad poprzeczką w doskonałej sytuacji – to była najlepsza jak do tej pory okazja do zdobycia gola dla WARMII!

54′ Znów groźnie pod bramką HURAGANU – po dośrodkowaniu Strzelińskiego uderzył piłkę głową Kozikowski, ale ominęła ona bramkę

55′ Rzut rożny dla gości, ale szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

57′ Na bramkę Gieniusza strzelał Nawrocki – bardzo niecelnie

59′ Rzut rożny dla HURAGANU – po dośrodkowaniu piłka niesiona wiatrem i jest aut

62′ Trzy kolejne rzuty rożne dla gości – bez większego zagrożenia pod naszą bramką

65′ Mieliśmy dużo szczęścia – Kierstan w sytuacji sam na sam z bramkarzem podał wzdłuż linii bramkowej i na szczęście wybił piłkę na rzut rożny Kamil Randzio

66′ Znów było blisko utraty bramki – niesiona wiatrem piłka po strzale Brzuziewskiego trafia w poprzeczkę bramki Gieniusza

67′ Zmiana w HURAGANIE – za Gawrysia wszedł Daniel Chiliński

72′ Po kilkuminutowym szturmie na naszą bramkę wyszliśmy z opresji…

74′ Bardzo niecelny strzał Nawrockiego

75′ Rzut rożny dla WARMII po solowej akcji Strzelińskiego

76′ GOOOOOOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Strzelińskiego Łukasz Domurat kapitalnym strzałem pokonał bramkarza gości i prowadzimy 1:0!

78′ Bardzo niecelny strzał Bogdziewicza

78′ Zmiana w HURAGANIE – za Żórańskiego wszedł Adrian Podgórski

80′ Zmiana w WARMII – za Sypytkowskiego wchodzi Matysiewicz

82′ Dobry strzał Galika broni Gieniusz – grający z wiatrem goście w natarciu na naszą bramkę

84′ Rzut rożny dla gości – przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

86′ Groźna akcja Chilińskiego z lewej strony naszego pola karnego, ale na szczęście uciekła mu piłka

88′ Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego z WARMII

89′ Zmiana w WARMII – za Kozikowskiego wszedł Tuzinowski

90′ Rzut rożny dla HURAGANU – po dośrodkowaniu wybija piłkę Strzeliński

90′ Sędzia Ignaczuk dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Groźnie! Tuż nad poprzeczką naszej bramki strzela Podgórski

90′ + 2′ Zmiana – za Strzelińskiego wszedł Mikucki

90′ + 4′ Koniec meczu! Wygrywamy 1:0!

15.03.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 76′

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 3.Domurat, 2.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk – 11.P.Górski (46′ 8.Chyliński), 10.Kozikowski (89′ 18.D.Tuzinowski), 9.Strzeliński (90′ 4.Mikucki), 6.Osypiuk , 16.Sypytkowski (80′ 13.Matysiewicz) – 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał – 4.Mikucki, 20.Cybulski, 18.D.Tuzinowski, 13.Matysiewicz, 8.Chyliński, 19.Olszyński

HURAGAN: 1.Dzikowski – 15.Nawrocki, 13.Lipka, 21.Kułakowski,3.A.Naczas (Kpt) – 6.Bogdziewicz, 8.Kierstan, 20.Galik, 18.Brzuziewski – 22.Gawryś (67′ 9.Chiliński), 10.Żórański (78′ 14.Podgórski)

REZERWA: 12.Marszałek – 2.Krajewski, 17.Kadulak, 9.Chiliński, 14.Podgórski

Sędzia: Adam Ignaczuk (Łapy)

Żółte kartki: Chyliński (WARMIA)

Widzów: 70

Tomasz Dzierzgowski w akcji na bramkę HURAGANU (Fot. e-grajewo.pl)

Please follow and like us:
error