INAUGURACJA RUNDY WIOSENNEJ.

W niedzielę 9 marca o godzinie 13:00 na stadionie w Supraślu piłkarze WARMII Grajewo meczem z rezerwami białostockiej JAGIELLONII zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek III ligi. Podopieczni jednego z najwybitniejszych zawodników w historii JAGIELLONII – Dariusza Bayera po rundzie jesiennej zajmują siódme miejsce w tabeli. Trudno przewidzieć siłę białostockiej drużyny w rundzie rewanżowej. W jej składzie zapewne będą się pojawiali piłkarze z pierwszego zespołu „Jagi”. W rozegranym tydzień temu w Zambrowie meczu sparingowym białostoczanie przegrali z II-ligową OLIMPIĄ aż 1:8. Bramkę dla JAGIELLONII zdobył Portugalczyk Nuno Henrique. Rezerwy białostockiego klubu wystąpiły w składzie: Karpieszuk – Modelski, Gorbacewicz, Nuno Henrique, Charkiewicz – Savalnieks, Pawlik, Malinowski, Targino – Giełażyn, Drażba. Grali także: Kudrycki, Czerniawski, Gulbierz, Gajko. Z zespołu trenera Dariusza Bayera w przerwie zimowej odeszło kilku zawodników stale grających w rezerwach. Do II-ligowych WIGIER Suwałki odeszli Mateusz Żebrowski, Tomasz Porębski i Karol Mackiewicz. Andrzej Kosiński zasilił OLIMPIĘ Zambrów a Grzegorz Arłukowicz ZAGŁĘBIE Sosnowiec.

W wypowiedzi dla portalu bialystok.sport.pl trener zespołu Dariusz Bayer powiedział: „Wiadomo, że bazujemy na zawodnikach z pierwszej drużyny. Stałych zawodników jest tylko kilku. Niemniej przygotowania przebiegły pomyślnie. Nie było oczywiście żadnych zgrupowań, ale rozegraliśmy kilka gier kontrolnych i teraz czekamy na wznowienie rozgrywek ligowych. Poprzednią rundę mieliśmy dość udaną, choć uważam, że moglibyśmy być wyżej. Ciężko mi jednak przewidzieć, na co nas stać wiosną.”

W jesiennym meczu obu zespołów rozegranym 17 sierpnia w Grajewie WARMIA przegrała z JAGIELLONIĄ II 0:3. Bramki dla gości zdobyli Tomasz Porębski, Karol Mackiewicz i Bartosz Giełażyn.

W zespole WARMII Grajewo w przerwie zimowej nie zaszły większe zmiany. Z kadry zespołu kończącej rundę jesienną nikt nie odszedł. Do treningów oprócz Pawła Górskiego i Daniela Tuzinowskiego, którzy już w końcówce ubiegłego roku pojawiali się na boisku powrócili Łukasz Domurat i Paweł Matysiewicz. Szeroką 26 – osobową kadrę zespołu na rundę wiosenną tworzą:

Bramkarze: Krzysztof Gieniusz (ur. 1987), Kamil Boufał (1987), Rafał Jegliński (1996)

Obrońcy: Adam Lekenta (1995), Marcin Arciszewski (1986), Łukasz Domurat (1993), Wojciech Koszczuk (1995), Patryk Olszyński (1995), Marcin Mikucki (1995), Michał Osypiuk (1986)

Pomocnicy: Kamil Randzio (1990), Paweł Górski (1990), Paweł Matysiewicz (1992), Marcin Strzeliński (1981), Rafał Kozikowski (1990), Mateusz Cybulski (1997), Krystian Górski (1996), Paweł Sypytkowski (1995), Daniel Tuzinowski (1987), Damian Makowski (1997)

Napastnicy: Tomasz Dzierzgowski (1990), Piotr Chyliński (1989), Damian Kiersznowski (1990), Marcin Baczewski (1993), Arkadiusz Golubiewski (1995), Damian Gutowski (1995).

Tak rekordowej liczby wychowanków dawno nie było w naszym Klubie – wśród powyższych nazwisk jest ich aż 22.

Przebieg meczu WARMII z rezerwami JAGIELLONII będzie można na bieżąco śledzić na stronie http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od godziny 13:00.