WIOSNA W LISTOPADZIE

Choć z każdym dniem zbliża się zima, to dla piłkarzy WARMII Grajewo runda wiosenna rozgrywek III ligi rozpocznie się w najbliższą niedzielę 23 listopada w Bielsku Podlaskim, gdzie o godzinie 13:00 zmierzą się z tamtejszym TUREM w pierwszej kolejce spotkań rundy rewanżowej. Decyzją prowadzącego rozgrywki Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie jeszcze w tym roku rozegrane zostaną dwie kolejki spotkań. Pomimo protestów ze strony wielu klubów, które przede wszystkim nie mają już pieniędzy na rozgrywanie meczów związek pozostał nieugięty tłumacząc się decyzją PZPN, który nakazał regionalnym związkom zakończenie rozgrywek do 8 czerwca. W przypadku standardowego w ostatnich latach przedłużenia się zimy wiosną może być za mało terminów, aby rozegrać rundę rewanżową, więc zespoły zagrają dwie kolejki w listopadzie. Nawiasem mówiąc nie jest normalne, że zamiast grać w czerwcu gra się w późnym listopadzie, ale polski futbol składa się z paradoksów…

Po pierwszej kolejce ligowej obecnego sezonu w której WARMIA pokonała w Grajewie TURA 3:2 nic nie  zapowiadało tak mało udanej rundy jesiennej w wykonaniu naszych piłkarzy. Ładny, ofensywny styl gry, który grajewianie prezentowali w tym spotkaniu i przedsezonowych meczach sparingowych napawał optymizmem. Czas pokazał, że TUR, dla którego porażka 2:3 z WARMIĄ była najniższym wymiarem kary w całej rundzie jesiennej prezentował się o wiele lepiej niż nasi zawodnicy. W tabeli końcowej rundy jesiennej bielszczanie zajęli 11 miejsce z dorobkiem 21 punktów. W ostatniej kolejce zespół z Bielska Podlaskiego przegrał u siebie 0:2 z silnym SOKOŁEM Ostróda grając jednak bez kilku swoich podstawowych zawodników. W kadrze trenera Grzegorza Pieczywka jest kilku doskonale znanych kibicom WARMII zawodników. Karol Kosiński, Paweł Naliwajko, Maciej Kesler i Adrian Gudewicz nie tak dawno grali w barwach naszego Klubu. Hubert Karwacki, Wojciech Marcinkiewicz i sam trener Grzegorz Pieczywek także w swoim czasie byli blisko gry w WARMII. Dodatkowego smaczku dla niedzielnego spotkania dodaje niedawno zakończona przez PZPN sprawa odwołania TURA od wyniku meczu z WARMIĄ w pierwszej kolejce. Bielszczanie wystosowali protest do centrali piłkarskiej w związku z ich zdaniem bezprawnym występem w naszym zespole 16-letniego Mateusza Cybulskiego, który zresztą zdobył w tym meczu jedną z bramek. PZPN definitywnie odrzucił wniosek klubu z Bielska Podlaskiego i utrzymał wynik osiągnięty w sportowej rywalizacji.

W dotychczasowych trzecioligowych meczach obu zespołów zdecydowanie wygrywała WARMIA. Sezon 2013/2014 jest dla bielszczan trzecim w III lidze.

SEZON 2009/2010

31.10.2009 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:2

Bramki: Maksym Mirva 69, Piotr Pawluczuk 80’

12.06.2010 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 3:0

Bramki: Tomasz Górski 48’, Mariusz Milczarek 70’, Kamil Randzio 85’

SEZON 2012/2013

29.09.2012 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 0:0

18.05.2013 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:1

Bramka: Damian Gutowski 63’

SEZON 2013/2014

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski 3:2

Bramki: Marcin Arciszewski 32′, Mateusz Cybulski 65′, Tomasz Dzierzgowski 68′ – Mateusz Jakubowski 70′, Karol Kosiński 89′ 

Razem: 5 meczów, 4 zwycięstwa WARMII, 1 remis. Bilans bramkowy 9-2 na korzyść grajewian.

Na stronie www.warmiagrajewo.pl/live tradycyjnie zamierzamy przeprowadzić relację z niedzielnego meczu. Niestety, serwer z którego korzystamy miewa ostatnio częste problemy techniczne i z góry przepraszamy za opóźnienia w relacji.