PIERWSZY TURNIEJ ŻAKÓW.

W sobotę 14 września młodzi wychowankowie Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo z rocznika 2005/2006 wzięli udział w pierwszym z cyklu turniejów Żaków w ramach rozgrywek ligowych w tej kategorii wiekowej prowadzonych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku.

Już o 7:00 rano mali piłkarze wyruszyli w autokarową podróż do Zambrowa, gdzie od godziny 9:00 mieli się mierzyć z pozostałymi zespołami grającymi w naszej grupie: OLIMPIĄ Zambrów (dwa zespoły) ŁKS 1926 Łomża i ORŁEM Kolno. Do rozgrywek Żaków nasz Klub zgłosił dwa zespoły z rocznika 2005/2006, które w rozgrywkach będą brały udział jako WARMIA I i WARMIA II. W kadrze na turniej znaleźli się następujący zawodnicy: Tomek Miziński, Igor Krukowski – Łukasz Szleszyński, Bartek Mazurek, Staś Tomczak, Kuba Wysocki, Dawid Nowakowski, Mateusz Bujnowski, Marek Kostrzewski, Kacper Gosiewski, Jaś Krakowiak, Błażej Zienkiewicz, Karol Szczepankowski, Adrian Dobrydnio, Kuba Rybsztat, Bartek Bukowski, Darek Maruszak, Sebastian Gadomski, Wiktor Drozd, Kacper Cebeliński, Igor Rycewicz i Filip Zielonka. Opiekę szkoleniową nad chłopcami pełnił trener Daniel Tuzinowski a podczas turnieju towarzyszyło ekipie kilku Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Rozgrywki w lidze Żaków są rozgrywane w formie turniejowej w pięciu grupach. Zawodnicy grają na boiskach o wymiarach 35 x 20 m, korzystając z bramek o wielkości 2,4 x 1,6 m. Zespoły składają się z pięciu zawodników i rozgrywają mecze, których połowy trwają po 10 minut a przerwa 3 minuty.

Nasi reprezentanci osiągnęli następujące wyniki:

WARMIA I – OLIMPIA II Zambrów 2:1

Bramki: Staś Tomczak i samobójcza

WARMIA I – WARMIA II 5:1

Bramki: Staś Tomczak (dwie), Łukasz Szleszyński, Marek Kostrzewski i Adrian Dobrydnio

WARMIA I – ORZEŁ Kolno 2:4

Bramki: Mateusz Bujnowski (dwie)

WARMIA II – OLIMPIA I Zambrów 0:6

WARMIA II – OLIMPIA II Zambrów 1:2

Bramka: Sebastian Gadomski

WARMIA II – ORZEŁ Kolno 0:4

Niemiłym zgrzytem turnieju było wystawienie przez klub z Kolna znacznie bardziej rozwiniętych fizycznie zawodników (najprawdopodobniej starszych), którzy zdecydowanie górowali nad innymi zespołami i wygrali wszystkie mecze. Ktoś z Kolna wyraźnie zapomniał o tym, że na tym poziomie wyniki nie są najbardziej istotne – liczy się współzawodnictwo w duchu fair play i dobra zabawa.

Pierwszy turniejowy start z całą pewnością był udany. Mali wychowankowie naszej Akademii po raz pierwszy mieli okazję reprezentować nasz Klub występując w koszulkach z herbem WARMII na piersi i logo Sponsora Akademii, którym jest Firma pana Janusza Baryckiego BARYCKI TEAM. Serdecznie zachęcamy inne grajewskie firmy do wspierania Akademii poprzez choćby zakup sprzętu sportowego dla najmłodszych.

Kolejny turniej w którym weźmie udział zespół naszych Żaków odbędzie się 29 września w Łomży.