PIERWSZY TURNIEJ ORLIKÓW.

W miniony weekend zespoły reprezentujące Akademię Piłkarską WARMII Grajewo na dobre stanęły w ligowe szranki. Po sobotnim turnieju Żaków w Zambrowie w niedzielny poranek do Moniek na turniej ligowy w ramach rywalizacji Orlików wyruszyły oba zgłoszone do tych rozgrywek zespoły naszej Akademii składające się z zawodników urodzonych w 2003 i 2004 roku.

Nasze zespoły zostały zakwalifikowane do grupy czwartej, w której za przeciwników będą miały dwa zespoły MOSiR-u Mońki oraz KORONĘ Dobrzyniewo i PODLASIAKA Knyszyn. Dla naszych zawodników jest to debiut w rozgrywkach ligowych natomiast nasi rywale mają za sobą już cały sezon gry w kategorii Żaków w poprzednim sezonie. Zespół z Moniek zajął w końcowej tabeli wysokie IV-te miejsce w woj. Podlaskim. Trzeba przyznać, że widoczne gołym okiem było większe doświadczenie i zgranie znacznie dłużej trenujących ze sobą zespołów rywali. Nasi zawodnicy trenują zaledwie od marca bieżącego roku a rywale o rok dłużej. Na tym etapie to ogromna róznica, ale z czasem na pewno da się ją nadrobić. Nasz Klub w Mońkach reprezentowali: Rafał Czajko, Kuba Gosiewski – Szymon Wróblewski, Mateusz Gutowski, Eryk Klonowski, Kuba Żbikowski, Wiktor Wencek, Szymon Sierzputowski, Hubert Zieliński, Maciek Zyskowski, Arek Mazurek, Filip Chmielewski, Igor Duchnowski, Michał Łajewski, Oliwer Barycki, Dominik Górski, Kacper Podbereski, Konrad Organek, Ernest Moryc, Łukasz Marczykowski, Kacper Pachucki, Wiktor Miziński, Michał Jastrzębski i Kuba Drozdowski. Podobnie jak w młodszej kategorii Żaków tak i do ligi Orlików nasz Klub zgłosił dwa zespoły występujące jako WARMIA I i WARMIA II. Trenerem naszego zespołu rocznika 2003/2004 jest Kamil Randzio. Na turniej w Mońkach pojechało też wielu Rodziców naszych zawodników, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc. Rozgrywki w lidze Orlików są rozgrywane w formie turniejowej w ośmiu grupach. Zawodnicy grają na boiskach o wymiarach 60 x 40 m (lub popularnych „orlikach”), korzystając z bramek o wielkości 2 x 5 m. Zespoły składają się z siedmiu zawodników i rozgrywają mecze, których połowy trwają po 10 minut a przerwa 3 minuty.

Nasi reprezentanci osiągnęli w Mońkach następujące wyniki:

WARMIA I – KORONA Dobrzyniewo 0:6

WARMIA II – PODLASIAK Knyszyn 2:1

Bramki: Arek Mazurek i Igor Duchnowski

WARMIA I – WARMIA II 0:4

Bramki: Ernest Moryc, Igor Duchnowski, Arek Mazurek i Maciek Zyskowski

WARMIA II – KORONA Dobrzyniewo 1:4

Bramka: Maciek Zyskowski

WARMIA I – MOSiR I Mońki 0:6

WARMIA II – MOSiR Mońki 2:3

Bramki: Arek Mazurek i Igor Duchnowski (rzut karny)

Ostatni mecz naszego zespołu z drużyną z Moniek był prawdziwą ozdobą turnieju. Zacięta gra, walka na całym boisku, piękne bramki i niezwykła dramaturgia – nasi zawodnicy zagrali znakomicie przeciwko silnej ekipie gospodarzy. Przy stanie 2:2 Wiktor Wencek trafił w słupek a zaraz po tej niewykorzystanej sytuacji nasi rywale z kontrataku zdobyli zwycięskiego gola. Po zakończonym turnieju cała ekipa udała się na smaczny obiad w „Gościńcu Dworak” a następnie powróciła do Grajewa. Kolejny turniej Orlików odbędzie się 29 września w Dobrzyniewie.

Zespół Orlików naszej Akademii Piłkarskiej z trenerem Kamilem Randzio