JEŚLI NIE TERAZ TO KIEDY?

W sobotę 21 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie beniaminka rozgrywek PROMIEŃ Mońki w meczu 9 kolejki ligowych zmagań, który określany jest mianem spotkania o 6 punktów. Po ośmiu seriach spotkań oba zespoły zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. WARMIA zdobyła 4 punkty a PROMIEŃ dwa. Zespół z Moniek, który w pięknym stylu wygrał w ubiegłym sezonie rozgrywki podlaskiej IV ligi nie wygrał jeszcze ani jednego meczu. Wydawało się, że poważne wzmocnienia zespołu w postaci doświadczonych grą w II lidze piłkarzy takich jak Kamil Wojtkielewicz, Wojciech Zalewski i Kamil Czeremcha pozwolą odgrywać PROMIENIOWI dużo większą rolę w III lidze, ale jak dotąd zespół zawodzi. Być może znaczny wpływ na taką postawę PROMIENIA miało niespodziewane odejście z monieckiego klubu grającego trenera Leszka Zawadzkiego, który po wywalczeniu awansu zrezygnował z pracy w Mońkach. Funkcję szkoleniowca zespołu objął Dariusz Szklarzewski. PROMIEŃ w ostatniej kolejce przegrał u siebie z SOKOŁEM Ostróda 0:3. Z całą pewnością goście wobec fatalnej serii porażek naszego zespołu przyjadą do Grajewa powalczyć o zwycięstwo. Na wygraną liczą też nasi piłkarze, którzy w ubiegłą sobotę zanotowali taki sam wynik jak PROMIEŃ – 0:3 tyle że na wyjeździe w Tolkmicku. Trudno o lepszą okazję do przełamania koszmarnej serii niż w meczu z ostatnim zespołem tabeli. Zwycięstwo jednak na pewno nie przyjdzie naszym piłkarzom łatwo. Trzeba będzie je wywalczyć i wybiegać. W naszym składzie zabraknie pauzującego za żółte kartki Piotra Chylińskiego. Pozostali zawodnicy powinni być gotowi do gry.

Od sezonu 2008/2009, który był pierwszym w obecnej formie rozgrywek III ligi PROMIEŃ zalicza dopiero trzeci sezon na tym poziomie. WARMIA na trzecioligowej scenie jest nieprzerwanie od sezonu 2006/2007 a więc już ósmy sezon.

W bezpośrednich meczach padły następujące wyniki:

SEZON 2009/2010

17.10.2009 PROMIEŃ Mońki – WARMIA 1:1

Bramki: Przemysław Koźlik 78′ – Rafał Kozikowski 35′

02.06.2010 WARMIA – PROMIEŃ Mońki 0:0

SEZON 2010/2011

07.11.2010 WARMIA – PROMIEN Mońki 2:2

Bramki: Daniel Tuzinowski 6′, Konrad Kowalko 90′ – Leszek Zawadzki 41′, Karol Kosiński 48′

18.06.2011 PROMIEŃ Mońki – WARMIA 3:4

Bramki: Karol Kosiński 14′,Łukasz Bagiński 30′,Leszek Zawadzki 87′ – Konrad Kowalko 22′,Marcin Arciszewski 49′,Mariusz Milczarek 70′ (rzut karny), Łukasz Wójcik 90′

Razem: 4 mecze, 1 wygrana WARMII i 3 remisy. Bramki: 7-6 na korzyść naszego zespołu.

Prawdziwi kibice są ze swoim Klubem na dobre i na złe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że po dobrym początku rozgrywek Kibice WARMII nabrali apetytu na lepsze wyniki niż te, które ostatnio notuje nasz zespół. Wierzymy jednak, że pomimo ostatniej serii porażek wesprzecie Państwo nasz zespół w sobotnie popołudnie i dołożycie swoją cegiełkę do odniesienia zwycięstwa. Bardzo serdecznie zapraszamy na mecz!