W SOBOTĘ START NOWEGO SEZONU!

W sobotę 10 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII zainaugurują nowy sezon rozgrywek III ligi. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będzie TUR Bielsk Podlaski – zespół, który w minionym sezonie zakończył rozgrywki na trzynastym miejscu.

Prowadzony przez Grzegorza Pieczywka TUR w przygotowaniach do nowego sezonu rozegrał zaledwie cztery mecze sparingowe. Oto wyniki gier kontrolnych:

SPARTA 1951 Szepietowo 3:0 (Bramki: Kesler, Burzyński, A.Kiszko)

DĄB Dabrowa Białostocka 2:1 (Bramki; A.Kiszko, M.Jakubowski)

POGOŃ Łapy 4:1 (Bramki: Głowacki (dwie), Kesler, Karwacki)

LZS Narewka 2:1 (Bramki: Kesler, A.Kiszko)

W przerwie letniej w zespole TURA zaszło kilka zmian. Z kadry ubył Paweł Łochnicki, który przeszedł do PŁOMIENIA Ełk. Kontuzja wyklucza z gry najlepszego strzelca bielszczan w ubiegłym sezonie Piotra Murawskiego (12 bramek w sezonie 2012/2013). Napastnik Maciej Solecki odszedł do GRYFA Gródek. Zespół uzupełnią powracający do TURA: Stefan Chilkiewicz z wypożyczenia, Grzegorz Burzyński z wyjazdu zagranicznego oraz Artur Kiszko (wznowienie treningów). Do drużyny dołączą również bramkarze Łukasz Szczepanik (ostatnio ISKRA Narew) i Kamil Osmólski (PUSZCZA Hajnówka), Dawid Głowacki (ostatnio HETMAN Białystok) i juniorzy: Kamil Hryniewicki, Łukasz Popiołek, Patryk Niemczynowicz i Daniel Daniłowski. Wydaje się, że największym wzmocnieniem TURA jest jednak transfer Karola Kosińskiego z WARMII, który po zakończeniu studiów w Białymstoku wrócił do rodzinnego Brańska i ze względu na niewielką odległość od domu zdecydował się kontynuować grę właśnie w Bielsku Podlaskim. Karol tym samym dołączył do grona zawodników, którzy mają za sobą występy w WARMII a obecnie są w kadrze TURA takich jak Maciej Kesler, Paweł Naliwajko (po kontuzji nie występował w letnich sparingach TURA) i Adrian Gudewicz. Blisko WARMII był też nie tak dawno Hubert Karwacki.

W dotychczasowych trzecioligowych meczach obu zespołów zdecydowanie wygrywała WARMIA. TUR w czterech spotkaniach nie zdobył jeszcze ani jednej bramki w meczach przeciwko naszemu zespołowi. Sezon 2013/2014 będzie dla bielszczan trzecim w III lidze.

SEZON 2009/2010

31.10.2009 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:2

Bramki: Maksym Mirva 69, Piotr Pawluczuk 80’

12.06.2010 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 3:0

Bramki: Tomasz Górski 48’, Mariusz Milczarek 70’, Kamil Randzio 85’

SEZON 2012/2013

29.09.2012 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 0:0

18.05.2013 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:1

Bramka: Damian Gutowski 63’

 

Razem: 4 mecze, 3 zwycięstwa WARMII, 1 remis. Bilans bramkowy 6-0 na korzyść grajewian.

 

WARMIA w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrała osiem meczów kontrolnych osiągając następujące wyniki:

10.07. REPREZENTACJA LIGI AMATORSKIEJ 2:1 (Bramki: M.Tuzinowski, Dzierzgowski)

13.07. PROMIL Białystok 8:1 (Bramki: Strzeliński (trzy), Golubiewski (dwie), Kozikowski, Randzio, Cybulski)

17.07. DĄB Dąbrowa Białostocka 0:1

20.07. ROMINTA Gołdap 2:3 (Bramki: Strzeliński, Baczewski)

24.07. MAZUR Ełk 6:1 (Bramki: Domurat (dwie), Strzeliński (dwie), Kozikowski, Dzierzgowski)

27.07. OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 4:2 (Bramki: Randzio, Strzeliński, Kozikowski, Chyliński)

31.07. CZARNI Olecko 8:1 (Bramki: Dzierzgowski (trzy), Strzeliński, Randzio, Golubiewski, Cybulski, Baczewski)

02.08. PŁOMIEŃ Ełk 3:0 (Bramki: Chyliński (dwie), Koszczuk

W kadrze naszego zespołu zaszło kilka zmian. Odeszli z Klubu Konrad Kowalko (PIAST Białystok), Karol Kosiński (TUR Bielsk Podlaski), Mateusz Grochowski (WISSA Szczuczyn) i Krzysztof Krukowski (prawdopodobnie POLONIA Gdańsk). Na studia do Gdańska wybiera się Mateusz Tuzinowski i będzie on mógł wystąpić tylko w pierwszych kilku kolejkach ligowych. Z powodu pracy zawodowej praktycznie nie brał udziału w treningach Kamil Boufał. Zajęcia z zespołem przerwali Damian Gutowski i Marcin Mikucki.

Po półrocznej przerwie powrócił do WARMII Marcin Strzeliński, który wiosną grał w PUSZCZY Hajnówka. Do zespołu przybyli dwaj dotychczasowi zawodnicy IV-ligowego GRYFA Gródek – pomocnik Michał Osypiuk i napastnik Tomasz Dzierzgowski. Ponadto do kadry III-ligowej zostali zgłoszeni kolejni młodzi piłkarze z zespołu juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego – Adam Lekenta, Patryk Olszyński, Krystian Górski i 16-letni Mateusz Cybulski.

Serdecznie zapraszamy na mecz WARMIA – TUR w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Wstęp na stadion będzie możliwy od godziny 15:00. Bilety normalne w cenie 10 złotych, ulgowe – 6 złotych. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.