NOKAUT…

Parafrazując wypowiedź boksera Artura Szpilki wobec jego rywala z ringu Krzysztofa Zimnocha – OLIMPIA Zambrów… zrobiła WARMII dziecko w sobotnim meczu obu zespołów rozegranym w Grajewie… Ktoś dosadny i brutalny stwierdziłby, że zambrowianie wytarli nami podłogę. WARMIA została znokautowana – to chyba najbardziej delikatne określenie porażki aż 1:7 naszego zespołu odniesionej na własnym boisku.

Nie chce mi się pastwić nad naszymi zawodnikami i… samym sobą pisząc te słowa na gorąco, zaledwie trzy godziny po zakończeniu meczu. Czuję się dotkliwie pobity. Przykro mi, że nam wszystkim – działaczom, kibicom i piłkarzom przyszło doczekać znów takich czasów, gdy moja ukochana WARMIA jest upokarzana i to na własnym boisku. Bo choć do najwyższej porażki w historii naszego Klubu odniesionej 15 maja 1983 roku w meczu z MAKOWIANKĄ Maków Mazowiecki, który WARMIA przegrała aż 1:13 trochę brakuje, to jednak przez długie lata nasz zespół nie został aż tak pognębiony przez rywali. Tak dotkliwych klęsk grajewianie doznali ostatnio w sezonie 1998/1999, kiedy występując w IV lidze makroregionalnej przegrali z WARFAMĄ Dobre Miasto 1:7 i z CRESOVIĄ Siemiatycze 1:8.

Zarząd Klubu stosując w przerwie zimowej politykę oszczędnościową po tym, gdy znacznie obniżył się budżet Klubu miał świadomość, że o dobre wyniki może być trudno. Jednak nawet w najczarniejszych snach nie przewidywaliśmy takich klęsk na poziomie III ligi jak ta sobotnia i ponoszonych w tak fatalnym stylu. OLIMPIA bezdyskusyjnie była zespołem lepszym, choć miała „w nogach” czwartkowy, ciężki mecz ligowy w Łomży. Jednak koszmar drugiej połowy meczu z OLIMPIĄ, gdy nasi piłkarze występowali w roli rzeźnych owieczek długo będzie przed oczyma kibiców oglądających ten mecz. Przez całą drugą połowę nasz zespół grał bez ładu i składu dodatkowo popełniając koszmarne błędy indywidualne i w ustawianiu się na boisku, po których goście w ciągu zaledwie 40 minut strzelili aż sześć goli. Do przerwy nic nie zapowiadało aż takiej klęski – choć optycznie OLIMPIA była lepsza, to dzięki kapitalnej bramce Karola Kosińskiego zdobytej tuż przed przerwą wydawało się, że nasz zespół jest w stanie powalczyć o punkty w meczu z liderem III ligi.  Na niewiele się to zdało. Po przerwie byliśmy świadkami zdemolowania naszego zespołu.

Kolejny mecz WARMIA rozegra w sobotę 18 maja w Bielsku Podlaskim. W grze zespołu musi zajść duża zmiana, by w ogóle myśleć o realnej szansie na utrzymaniu w III lidze.

11.05.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów  1:7 (1:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Jastrzębski 13′, 1:1 Karol Kosiński 44′, 1:2 Michał Poduch 50′, 1:3 Michał Hryszko 52′, 1:4 Łukasz Grzybowski 61′, 1:5 Michał Poduch 82′, 1:6 Tomasz Jaworowski 88′, 1:7 Michał Poduch 90′

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 17. Arciszewski (Kpt), 10. Kowalko, 4. Mikucki (69′ 6. Gutowski) – 15. Kosiński, 18. Speichler, 20. M.Tuzinowski (60′ 21. Koszczuk), 16. Sypytkowski, 7. Kozikowski – 9. Baczewski

REZERWA: 33. Jegliński – 11. Lekenta, 2. Grochowski, 3. Domurat, 6. Gutowski, 21. Koszczuk

OLIMPIA: 1. Czapliński – 4. Szczepanik (Kpt), 5. Gogol, 15. Piłatowski, 3. Szóstko – 17. Hryszko (77′ 9. Jaworowski), 14. Jastrzębski (65′ 11. Wyrzykowski), 10. Jakuszewski, 14. Kuczałek (71′ 7. Zalewski) – 18. Zapolnik (60′ 20. Grzybowski), 16. Poduch

REZERWA: 12. Konopka – 20. Grzybowski, 6. Olszewski, 7. Zalewski, 9. Jaworowski, 11. Wyrzykowski

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Suwałki)

Żółte kartki: Randzio (WARMIA), Zapolnik, Poduch (OLIPMIA)

Widzów: 100

1′ Rozpoczynają gospodarze

3′ Akcja OLIMPII pod naszą bramką – piłkę z prawej strony boiska otrzymał Hryszko, ale skutecznie zablokował go Kamil Randzio

4′ W odpowiedzi akcja WARMII – z lewej strony dośrodkowuje Kamil Randzio, ale piłka wychodzi poza bramkę Czaplińskiego

6′ Pierwszy rzut rożny dla OLIMPII po wybiciu piłki przez Kozikowskiego – dośrodkowanie Jakuszewskiego po którym Speichler wybija piłkę poza nasze pole karne

9′ Rzut rożny – tym razem dla WARMII – dośrodkowuje Speichler, ale szybko piłka opuszcza pole karne gości

10′ Po dobrej akcji WARMII mamy drugi rzut rożny – znów dośrodkowuje Speichler, ale ponownie bez większego zagrożenia pod bramką Czaplińskiego

11′ Znów ładna akcja grajewian – kilka podań i w dobrej sytuacji z prawej strony Kosiński dośrodkowuje wprost pod nogi obrońcy OLIMPII

13′ GOL! Fatalne zagranie Roberta Speichlera w środku pola, piłkę przejmuje OLIMPIA – podanie do Przemysława Jastrzębskiego i ten z lewej strony pola karnego pewnym strzałem pokonuje Gieniusza. Przegrywamy 0:1. 🙁

14′ Rzut rożny dla OLIMPII – dośrodkowuje Jakuszewski ale Speichler wybija piłkę

19′ Tym razem błąd Marcina Mikuckiego – strzelał Jastrzębski, ale nie trafił w bramkę

21′ Strzał Jakuszewskiego broni Gieniusz

23′ Nasi piłkarze organizują grę, ale szybko tracą piłkę i trafia ona do Poducha, który strzela w Gieniusza

25′ Żółta kartka dla Kamila Zapolnika za faul na Speichlerze

26′ Rafał Kozikowski z rzutu wolnego z odległości ok. 30 metrów od bramki strzela ponad poprzeczką

32′ Ładna akcja WARMII – prawą stroną rajd przeprowadził Kamil Randzio, który pięknie zagrał do Kosińskiego, lecz nasz zawodnik minął się z piłką

38′ Rzut rożny dla WARMII – tradycyjnie dośrodkowuje Speichler ale Czapliński łapie piłkę

44′ GOOOOOL! Kapitalna akcja Karola Kosińskiego, który z prawej strony pola karnego ograł trzech obrońców OLIMPII i fantastycznym strzałem z ostrego kąta pokonał Czaplińskiego! Jest 1:1.

45′ Na bramkę Gieniusza strzelał Jakuszewski, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1 a ozdobą meczu był gol zdobyty przez Karola Kosińskiego

46′ Zaczynaja zambrowianie

47′ Dobre podanie Kozikowskiego do Kamila Randzio, który jednak nie doszedł do piłki

48′ Znów Kamil Randzio przy piłce – jego dośrodkowanie z prawej strony przejmuje jednak Czapliński

49′ Gieniusz broni strzał Michała Szóstko

50′ GOL dla OLIMPII! Strzał Jastrzębskiego odbił nasz bramkarz, który jednak nie dał rady złapać piłki a będący na polu bramkowym Poduch z najbliższej odległości strzela drugiego gola dla OLIMPII

52′ I już jest 1:3! Tym razem Jastrzębski zagrał z prawej strony na nasze pole karne, gdzie zupełnie niepilnowany Hryszko z bliska zdobywa trzecią bramkę. Fatalny błąd naszej obrony.

54′ Żółta kartka dla MIchała Poducha

56′ Po rzucie rożnym dla WARMII piłka trafia do Speichlera, który strzela na wysokość kilku pięter

57′ Dobry strzał Kozikowskiego minimalnie niecelny

58′ Z prawej strony na bramkę Czaplińskiego strzela Kamil Randzio

60′ Dwie zmiany – w OLIMPII na boisko wchodzi Grzybowski za Zapolnika a w WARMII za Mateusza Tuzinowskiego wchodzi Wojciech Koszczuk

61′ 1:4. 🙁 Fatalny kiks naszego bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk a Grzybowski bez problemu umieszcza ją w naszej siatce

62′ Rzut rożny dla WARMII – szybko łapie piłkę Czapliński

63′ Następny rzut rożny dla gospodarzy – po dośrodkowaniu piłka mija….wszystkich zawodników w polu karnym OLIMPII

64′ Zmiana w OLIMPII – za Jastrzębskiego wchodzi na boisko Wyrzykowski

66′ Wyrzykowski strzela na naszą bramkę, ale Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny

67′ Po dośrodkowaniu nasz bramkarz piąstkuje piłkę poza nasze pole karne

69′ Zmiana w WARMII – za Marcina Mikuckiego wchodzi na boisko Damian Gutowski

71′ Zmiana w OLIMPII – za Kuczałka wchodzi Krzysztof Zalewski – grający trener OLIMPII

73′ Żółtą kartką zostaje ukarany Kamil Randzio

76′ Wysoko ponad bramką OLIMPII strzela Damian Gutowski

77′ Zmiana w zespole gości -za Michała Hryszko wszedł na boisko Tomasz Jaworowski

82′ 1:5… Dwójkowa akcja OLIMPII po fatalnym błędzie naszego środka pola – Wyrzykowski zagrywa do Poducha a ten z bliska strzela piątego gola

85′ Ładny strzał Karola Kosińskiego, ale piłka mija bramkę

88′ 1:6. To już jest klęska. Tym razem Jaworowski otrzymał piłkę ze środka pola i w sytuacji sam na sam zdobywa szóstego gola.

90′ 1:7. Kompletnie znokautowana WARMIA traci siódmego gola po tym jak Michał Poduch w sytuacji sam na sam pokonał Gieniusza

90′ + 2′ Koniec meczu. OLIMPIA znokautowała kompletnie bezradną w drugiej połowie WARMIĘ.