AKADEMIA TRENUJE!

Kończący się tydzień był pierwszym w którym młodzi adepci Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo trenowali dwukrotnie – we wtorek i w piątek. Piątkowe zajęcia dzieci uczęszczających na treningi prowadzone przez trenerów Daniela Tuzinowskiego i Kamila Randzio były już jedenastymi od 5 marca, gdy uruchomiony został projekt Zarządu Klubu pod nazwą Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo. Powodzenie jakim cieszy się Akademia przerosło nasze oczekiwania. Łącznie w treningach brało już udział dokładnie aż 87 dzieci w wieku od 5 do 9 lat z której to grupy 75 osób uczęszcza systematycznie na zajęcia. Treningi odbywają się na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Dyrektor tej szkoły – Pan Dariusz Latarowski okazał nam swoje wielkie wsparcie i pomoc przy realizacji projektu. Zajęcia przeprowadzane są w dwóch grupach rocznikowych:

– grupa młodsza (rocznik 2006/2007/2008) – wtorek i piątek godz. 17:00

– grupa starsza (rocznik 2004/2005) – wtorek i piątek godz. 18:30

Utworzenie Akademii Piłkarskiej było pierwszą decyzją nowego Zarządu Klubu Sportowego WARMIA, który w listopadzie ubiegłego roku został powołany przez Walne Zebranie członków Klubu. W okresie od 19 listopada do chwili obecnej przyjmujemy zapisy do dziecięcej szkółki piłkarskiej, która 5 marca odbyła swój pierwszy trening. Informacji na temat Akademii udzielamy pod numerem telefonu 662517556 lub adresem e-mail akademia-warmia@wp.pl        

Głównym celem projektu jest zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dla dzieci, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej – obecnych zawodników III-ligowej WARMII Grajewo.