ZAPRASZAMY NA MECZ Z DĘBEM.

W najbliższym tygodniu grajewscy kibice będą mieli okazję obejrzeć aż dwa mecze w ramach rozgrywek III ligi piłkarskiej. Już w środę 22 sierpnia o godzinie 17:00 WARMIA na własnym boisku podejmie trzeci zespół ubiegłego sezonu – DĄB Dąbrowa Białostocka. W sobotę o 16:00 WARMIA zagra w Grajewie z OLIMPIĄ 2004 Elbląg.
Zespół naszych najbliższych rywali był wiosną najlepszą drużyną w III lidze. Pod wodzą duetu trenerów – doświadczonych na boiskach ekstraklasy Jacka Markiewicza i Bartosza Jurkowskiego – zespół DĘBU w trzynastu meczach rundy wiosennej wygrał 10 razy i trzykrotnie zremisował. W rezultacie piłkarze z Dąbrowy Białostockiej zajęli III miejsce w końcowej tabeli wyprzedzając właśnie naszą WARMIĘ.
W przerwie letniej zespół DĘBU został dość poważnie przemeblowany. Odeszli podstawowi zawodnicy tacy jak Mariusz Dzienis, Łukasz Sołowiej i Tomasz Kiljańczyk. Do dąbrowian przybył Paweł Chańko ze ZNICZA Suraż oraz niezwykle doświadczony napastnik 38-letni Ernest Konon, mający za sobą grę w ekstraklasach Polski i Belgii. Wraz z grającym trenerem Jackiem Markiewiczem (73 mecze w Ekstraklasie) i pomocnikiem Robertem Speichlerem tworzą doświadczone trio, przy którym ogrywa się młodzież.
DĄB rozpoczął sezon od porażki 1:3 w Szczuczynie (bramkę zdobył Robert Speichler), tracąc dwie bramki z rzutów karnych. Po tym meczu piłkarze z Dąbrowy Białostockiej mieli szalone pretensje do sędziów (co ciekawe jeden z trójki – Marek Frąckiel sędziował także mecz WARMII z WISSĄ…). W drugiej kolejce podopieczni Jacka Markiewicza i Bartosza Jurkowskiego pokonali TUR Bielsk Podlaski 2:1 po bramkach Ernesta Konona i Macieja Orpika.
W naszym zespole po dwóch porażkach różnicą jednej bramki piłkarze pałają żądzą powetowania strat, ale sytuacja kadrowa na początku sezonu niestety nie wygląda najlepiej. Kontuzjowani są napastnik Łukasz Wójcik i obrońca Paweł Naliwajko. Coraz mniej realny jest szybki powrót na boisko Daniela Tuzinowskiego i Mariusza Milczarka, którzy wciąż zmagają się z bólem po przebytych operacjach. Wobec braku Wójcika i słabej dyspozycji naszych napastników trener Strzeliński ma powód do stresu. To na pewno będzie ciężki mecz dla naszych piłkarzy, którzy fatalnie zaczęli sezon przegrywając nieznacznie oba mecze. Tym bardziej prosimy wiernych kibiców o wsparcie i doping. Mecz z DĘBEM rozpocznie się o godzinie 17:00 w środę. Serdecznie zapraszamy!

Oto bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów w III lidze:

SEZON 2010/2011

21.08.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0

Bramka: Mariusz Milczarek 35′

14.11.2010 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2011/2012

02.10.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 34’, Marcin Arciszewski 43’, Konrad Kowalko 52’ – Michał Fidziukiewicz 36’

25.03.2012 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

Razem: 4 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 2 remisy. Bramki: 4 – 1