0:1 W SZCZUCZYNIE.

Po wyrównanym meczu WARMIA po raz drugi w tym sezonie zeszła z boiska pokonana. Rzut karny w 85 minucie wykonany przez Radosława Guzowskiego przesądził o zwycięstwie WISSY 1:0. Gospodarze, choć są beniaminkiem III ligi udowodnili, że w tym sezonie będą groźni dla najlepszych. Zwłaszcza na swoim boisku (ciekawostka – pokrytym w 2/3 koniczyną…) i zmotywowani dodatkową premię finansową, czego nie ukrywali przed meczem. Tydzień temu szczuczynianie pokonali u siebie trzeci zespół ubiegłego sezonu – DĄB Dąbrowa Białostocka a dziś czwartą w końcowej tabeli sezonu 2011/2012 WARMIĘ. Dość ciekawe jest to, że aż trzy z czterech zdobytych przez WISSĘ bramek w tym sezonie zdobył Radosław Guzowski z rzutów karnych. Podlascy sędziowie nadzwyczaj chętnie dyktują je w Szczuczynie… Nasi piłkarze są jednak sami sobie winni – przez znaczną część meczu posiadali przewagę i mieli kilka świetnych sytuacji do zdobycia bramek. Mieli je też szczuczynianie, zwłaszcza Wojciech Łapiński, który już w 6 minucie meczu trafił w poprzeczkę bramki Gieniusza. Ten sam zawodnik zmarnował dogodną sytuację w 58 minucie, kiedy znakomicie spisał się nasz bramkarz. Najlepszych sytuacji dla WARMII nie wykorzystali Marcin Strzeliński w 24 i 27 minucie oraz Karol Kosiński, którego strzał trafił w poprzeczkę. W akcji, która poprzedziła rzut karny wprowadzony na boisko niewiele wcześniej 17-letni Wojciech Koszczuk sfaulował piłkarza WISSY – sędzia zdecydował, że faul miał miejsce w polu karnym i odgwizdał “jedenastkę”. Bramka była ukoronowaniem okresu przewagi WISSY, która od 70 minuty raz po raz zagrażała naszej bramce. Osłabiona brakiem Naliwajki i Wójcika z odczuwającym skutki kontuzji odniesionej w meczu z GRANICĄ Kamilem Randzio WARMIA nie miała w końcówce atutów, by poważniej zagrozić bramce gospodarzy – nasi ofensywni zawodnicy grali niestety słabo.

Z porażki nie ma co robić tragedii – za nami zaledwie dwie kolejki a okazja do odrabiania strat punktowych nadarzy się już w środę, gdy o godzinie 17:00 na własnym stadionie nasi piłkarze podejmą DĄB Dąbrowa Białostocka. Na pewno jednak trener i zawodnicy muszą przeanalizować swoje błędy i starać się nie popełniać ich w kolejnym meczu.

Szczuczyn 18.08.2012, Stadion Miejski przy ul.Sportowej, godz. 16:00

WISSA Szczuczyn – WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Radosław Guzowski 85′ (rzut karny)

WISSA: 22. Rudneu – 16. Nikitin (68′ 20. Dworzańczyk), 3. Orłowski (Kpt.), 76. Guzowski, 5. A.Doliwa – 9. K.Marcinkiewicz, 21. Wojtkielewicz, 8. Berezowski (90′ 18.Golak), 15. Kurcewicz – 10. Łapiński (75′ 11. P.Marcinkiewicz), 90. Kiljańczyk (80′ 6. Sowa)

REZERWA: 12. Daniluk – 13. P.Bogusławski, 20. Dworzańczyk, 22. Walendzik, 11. P.Marcinkiewicz, 18. Golak, 6. Sowa

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio (77′ 21. Koszczuk), 3. Domurat, 17. Arciszewski (Kpt.), 10. Kowalko – 9. Strzeliński (73′ 6.Chyliński), 15. Kosiński, 4. Hudoń, 11. Górski – 19. Wierzbicki, 8. Krukowski (84′ 13.Baczewski)

REZERWA: 12. Wiktoruk – 21. Koszczuk, 20. M.Tuzinowski, 2. Grochowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski, 7. Golubiewski

Sędzia: Jerzy Czarniecki (Białystok)

Żółte kartki: Wierzbicki, Kowalko, Baczewski (WARMIA) P.Marcinkiewicz (WISSA)

Widzów: 150

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczęła WISSA

2′ Dobra akcja WARMII zakończona faulem Andrzeja Doliwy na Karolu Kosińskim – rzut wolny wykonany przez Konrada Kowalko trafia w mur zawodników WISSY

5′ Strzał Górskiego zza pola karnego mija bramkę gospodarzy
6′ Podanie z własnej połowy otrzymuje Łapiński, który wychodzi sam na sam z Gieniuszem, ale jego strzał trafia w słupek naszej bramki. To była znakomita okazja dla WISSY.

10′ Znów próbował Paweł Górski, ale jego uderzenie mija bramkę gospodarzy

15′ Akcja Krukowskiego prawą stroną po jego dośrodkowaniu piłkę odbija obrońca WISSY i trafia ona do Górskiego, który zbyt szybko decyduje się na strzał i jest on znów niecelny

17′ Znów groźna akcja WISSY – błąd Kosińskiego, piłkę otrzymał Kurcewicz który dośrodkował na nasze pole karne, ale piłkę przechwycił Arciszewski

24′ Świetna okazja WARMII – dośrodkowanie z lewej strony Hudonia, odbitą piłkę przejmuje Strzeliński, jego strzał broni Rudneu a dobitka Górskiego trafia w boczną siatkę
27′ Znów okazja bramkowa dla grajewian – piłkę otrzymał w polu karnym Strzeliński, lecz jego strzał sobie tylko znanym sposobem nogą obronił Rudneu
31′ Dwójkowa akcja Górskiego z Hudoniem, zakończona strzałem ale zbyt lekkim i niecelnym

35′ Po dośrodkowaniu Górskiego z prawej strony boiska piłka mija obronę WISSY i trafia do Konrada Kowalki, który strzela z pierwszej piłki ale niecelnie

36′ Znów okazja WARMII – z lewej strony niemal z samej linii końcowej dośrodkowuje z rzutu wolnego Strzeliński, ale piłka niestety jest uderzona zbyt wysoko i nie dochodzi do niej żaden z naszych zawodników

38′ Fatalny błąd Marcinkiewicza, piłkę przejął Wierzbicki, ale jego dośrodkowanie przejął Rudneu

39′ Hudoń popełnia błąd podając piłkę do Gieniusza, ale zrobiło się groźnie, bo pod naszą bramką był Kurcewicz – nasz bramkarz broni

39′ Rzut rożny dla WARMII, piłkę po dośrodkowaniu wypuszcza z rąk bramkarz WISSY, ale żaden z naszych piłkarzy nie wykorzystuje tej sytuacji i Rudneu szybko naprawia swój błąd

43′ Kardynalny błąd Orłowskiego, piłkę przejął Krukowski, który popędził na bramkę WISSY, ale zgubił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy

45′ Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy w Szczuczynie bezbramkowy remis.

46′ Jak powiedział spiker – „drużyny wyszli na boisko”. Drugą połowę rozpoczęła WARMIA.

48′ Faulowany Wierzbicki, który wychodził na czystą pozycję, ale sędzia Czarniecki ukarał żółtą kartką… naszego zawodnika

55′ Żółtą kartką za faul został ukarany Konrad Kowalko

58′ Bardzo groźnie pod naszą bramką – Łapiński otrzymał piłkę na lewej stronie i będąc sam na sam z bramkarzem strzela, ale kapitalnie broni Gieniusz

63′ Po dośrodkowaniu Marcina Strzelińskiego z rzutu wolnego z lewej strony boiska Karol Kosiński strzela – piłka trafia w poprzeczkę, tańczy na niej i wychodzi na aut bramkowy. To była znakomita szansa na zdobycie bramki dla WARMII.
65′ Rzut rożny dla WISSY, ale bez większego zagrożenia pod naszą bramką

67′ Z rzutu wolnego strzela Guzowski, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole, ale sędzia przerywa grę, bo był to rzut wolny pośredni
68′ Zmiana w WISSIE – za Nikitina wchodzi Dworzańczyk

73′ Zmiana w WARMII – za Strzelińskiego wchodzi Chyliński a w WISSIE za Łapińskiego wchodzi Przemysław Marcinkiewicz
77′ Następna zmiana w WARMII – za Kamila Randzio wchodzi na boisko Wojciech Koszczuk

80′ W zespole WISSY za Kiljańczyka wchodzi Sowa

85′ Sędzia dyktuje rzut karny po faulu Wojciecha Koszczuka na Przemysławie Marcinkiewiczu. Radosław Guzowski strzałem w róg pokonuje Gieniusza i WARMIA przegrywa 0:1.

90′ Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ Z rzutu wolnego z lewej strony dośrodkowuje Górski, ale żaden z naszych piłkarzy w polu karnym nie dochodzi do czystej pozycji

90′ + 2′ Żółte kartki dla Baczewskiego i Przemysława Marcinkiewicza

90′ + 4′ W ostatniej akcji meczu faulowany Wierzbicki w polu karnym a sędzia dopatruje się pozycji spalonej naszego zawodnika… Po raz kolejny jesteśmy świadkami żałosnego sędziowania podlaskich arbitrów.
90′ + 4′ Sędzia Czarniecki kończy mecz – WARMIA ponosi drugą porażkę w sezonie 2012/2013.


Zdjęcie: Jarosław Sarnacki