REMIS.

Po dobrym i emocjonującym meczu WARMIA w minioną sobotę zremisowała z OLIMPIĄ 2004 Elbląg 1:1. Mecz ułożył się nieszczęśliwie dla naszego zespołu. Już w 3 minucie piłka przypadkowo trafiła do Kamila Graczyka, który popędził lewą stroną na naszą bramkę i został sfaulowany w polu karnym przez ratującego sytuację Krzysztofa Gieniusza. Sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Kamil Piotrowski. Goście po zdobyciu bramki poszli za ciosem i stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji pod naszą bramką. Grajewianie ocknęli się po kwadransie gry i kilka razy w pierwszej połowie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Hrynowieckiego. Niestety, zawodziła skuteczność. Piłkarze z Elbląga zwłaszcza w pierwszej części meczu pokazali się z bardzo dobrej strony. Kopycki, Graczyk i Komorowski raz po raz stwarzali sobie okazje i mocno dawali się we znaki naszej defensywie. Można chyba nawet zaryzykować twierdzenie, że OLIMPIA 2004 była najsilniejszym jak dotąd zespołem, który mieli okazję obejrzeć w tym sezonie grajewscy kibice.

W drugiej części meczu nasi piłkarze śmielej zaatakowali i w 56 minucie po świetnym podaniu Wierzbickiego i uderzeniu Marcina Strzelińskiego zdobyli wyrównującą bramkę. Pomimo doskonałych okazji bramkowych z obu stron wynik nie uległ zmianie. Emocji nie brakowało do końca meczu – sytuacje na boisku zmieniały się jak w kalejdoskopie. Na atak gospodarzy atakiem odpowiadali goście i z całą pewnością był to mecz, który mógł podobać się kibicom. Zarówno sędziowie jak i obserwator spotkania po meczu wyrażali się z uznaniem o poziomie sportowym tego widowiska. Podsumowując – mogło być i lepiej i gorzej. WARMIA miała kilka doskonałych sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki, ale i goście również mogli to zrobić. Stare, piłkarskie porzekadło mówi, że gdy meczu nie można wygrać to trzeba go chociaż zremisować i to udało się naszym piłkarzom osiągnąć. Ciekawostką jest fakt, że był to pierwszy remis, jaki zanotował nasz zespół na własnym stadionie w bieżącym sezonie rozgrywek.

Niestety, utratę punktów przez nasz zespół wykorzystali rywale i po 27 kolejce aż trzy zespoły (DĄB, OLIMPIA Zambrów i CONCORDIA Elbląg) zbliżyły się do WARMII na 1 punkt. W tej sytuacji kluczowym spotkaniem dla obrony II miejsca w tabeli będzie dla WARMII najbliższy mecz, który zostanie rozegrany w sobotę 2 czerwca w Zambrowie z OLIMPIĄ.

26.05.2012 Grajewo, Stadion Miejski im.W.Terleckiego, godzina 16:00

WARMIA Grajewo – OLIMPIA 2004 Elbląg 1:1 (0:1)

0:1 Kamil Piotrowski 3′ (rzut karny), 1:1 Marcin Strzeliński 53′

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 3.Domurat, 18.Naliwajko, 10.Kowalko – 11.Górski (74′ 6. Chyliński), 15. Kosiński, 17.Arciszewski (Kpt.), 9.Strzeliński – 7.Wójcik (57′ 8. Krukowski), 19.Wierzbicki

Rezerwa: 99. Romanowski – 21. Koszczuk, 16. Sypytkowski, 20. M.Tuzinowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski, 8. Krukowski

OLIMPIA 2004: 21. Hrynowiecki – 4. Brzezicki, 15. Molga, 13. Szawara, 5. Zieliński – 6. Piotrowski, 24. R.Anuszek (Kpt.) (65′ 20. Skierkowski), 9. Graczyk (75′ 11. Sierechan), 19. Śmigielski – 3. Kopycki, 14. Komorowski (86′ 8. Czerniewski)

Rezerwa: 12. Mańkowski – 11. Sierechan, 8. Czerniewski, 20. Skierkowski

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Łapy)

Żółte kartki: Gieniusz, Strzeliński (WARMIA), Anuszek, Graczyk (OLIMPIA 2004)

Widzów: 150

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com/ 

1′ Rozpoczęli goście.

1′ Indywidualna akcja Marcina Strzelińskiego ze strzałem – pewna obrona bramkarza

3′ Fatalnie zaczął się mecz dla WARMII – Łukasz Domurat wybił piłkę, która odbiła się i trafiła do Graczyka a ten popędził na bramkę Gieniusza. Nasz bramkarz ratował sytuację w polu karnym faulując napastnika OLIMPII 2004 i otrzymał żółtą kartkę. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnym strzałem w górny róg bramki na prowadzenie dla gości zamienił Kamil Piotrowski. Przegrywamy 0:1.

7′ Znów akcja Kamila Graczyka prawą stroną, dośrodkowanie blokuje Naliwajko i elblążanie mają rzut rożny. Po dośrodkowaniu groźnie na naszym polu karnym – piłka trafia do Kopyckiego, którego silny strzał pod poprzeczkę na róg wybija Gieniusz

8′ Kolejny rzut rożny dla gości po interwencji Konrada Kowalko

9′ Po dośrodkowaniu strzał głową napastnika gości ponad poprzeczką naszej bramki

11′ Kolejny rzut rożny dla gości po przypadkowo odbitej od naszego obrońcy piłce

12′ Po dośrodkowaniu Komorowski głową strzela tuż obok bramki Gieniusza

13′ Akcja Wierzbickiego w polu karnym gości, lecz piłkę w ostatniej chwili wybija jeden z obrońców OLIMPII

15′ Dobra akcja Wierzbickiego – mamy pierwszy rzut rożny

16′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ponownie trafia do dośrodkowującego Marcina Strzelińskiego. Nasz grający trener dokładnie wrzuca piłkę na głowę Wierzbickiego, lecz Bartek strzela głowa minimalnie obok słupka bramki gości

17′ Znów groźnie pod bramką OLIMPII – strzał Wójcika broni Hrynowiecki

19′ Bardzo groźny kontratak OLIMPII, na szczęście wyjaśniony przez naszych obrońców

24′ Rzut wolny dla WARMII po zagraniu ręką przez obrońcę gości – 25 metrów od bramki Hrynowieckiego

25′ Strzeliński krótko zagrał piłkę do Kowalki a strzał naszego obrońcy z trudem odbił bramkarz OLIMPII. Niestety Wierzbicki nie zdążył z dobitką i piłka wyszła za bramkę

27′ Żółta kartka dla Rafała Anuszka za utrudnianie wznowienia gry

27′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Wierzbickiego i silny strzał naszego napastnika mija bramkę gości

28′ Strzelec bramki Kamil Piotrowski poszkodowany po starciu z Konradem Kowalko. Zawodnikowi OLIMPII udzielana jest pomoc lekarska

30′ Graczyk pomimo pozycji spalonej strzela do naszej bramki i otrzymuje żółtą kartkę

32′ Znów zagranie ręką obrońcy OLIMPII i rzut wolny dla WARMII z 18 metrów od bramki gości

33′ Strzał Kamila Randzio trafił w mur zawodników OLIMPII

35′ Dośrodkowanie Brzezickiego pewnie łapie Gieniusz

40′ Dobra akcja WARMII – koronkowe podania pomiędzy naszymi zawodnikami, ale w końcu nieporozumienie pomiędzy Wójcikiem a Arciszewskim przerywa atak naszego zespołu

42′ Marcin Strzeliński zagrywa piłkę do Wójcika, lecz Hrynowiecki ubiega naszego napastnika i wyjaśnia sytuację

43′ Znów ładna akcja naszego zespołu – Górski zagrywa do Kamila Randzio, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u naszego zawodnika

44′ Solowy rajd Strzelińskiego nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę gości – rzut wolny dla WARMII z boku pola karnego. Dośrodkowanie i zamieszanie na polu karnym OLIMPII, ale sędzia dyktuje rzut wolny dla gości po tym, jak obrońca … przewrócił się bez udziału naszego zawodnika

45′ Sędzia doliczył 1 minutę do czasu pierwszej połowy meczu

45′ + 1′ Koniec pierwszej części meczu. Niestety, po rzucie karnym w 3 minucie spotkania WARMIA przegrywa 0:1 z OLIMPIĄ 2004 Elbląg

46Drugą połowę rozpoczyna WARMIA. W obu zespołach nie ma zmian.

46′ Rzut wolny z 30 metrów dla WARMII – Naliwajko zagrywa piłkę do Arciszewskiego a nasz kapitan strzela obok bramki

47′ Po podaniu Strzelińskiego Wierzbicki na spalonym

48′ Pierwszy rzut rożny w drugiej połowie dla WARMII

48′ Dośrodkowanie Strzelińskiego, strzela głową Naliwajko, piłka odbija się od obrońców OLIMPII trafia do Kosińskiego, którego strzał z 25 metrów szybuje wysoko ponad poprzeczką bramki Hrynowieckiego

50′ Dobra akcja Górskiego lewą stroną – obrońca gości wybija na rzut rożny

51′ Naliwajko strzela głową po rzucie rożnym, lecz piłka ponad poprzeczką bramki gości

52′ WARMIA ostro atakuje od początku drugiej połowy

53′ GOL!!! Kapitalna akcja WARMII – piłkę wywalczył Górski, który zagrał do Wierzbickiego a ten świetnie podał do Strzelińskiego na lewą stronę. Nasz grający trener wpadł z piłką z lewej strony boiska w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Hrynowieckiego. Jest 1:1!

57′ Zmiana w WARMII – za Wójcika wchodzi Krukowski

58′ Fatalny błąd sędziego, który przerywa akcję WARMII dopatrując się pozycji spalonej naszego zawodnika, który nie brał udziału w grze

65′ Zmiana w OLIMPII – za Anuszka wchodzi Adam Skierkowski. Rzut rożny dla OLIMPII

66′ Po dośrodkowaniu piłkę wbija z naszego pola karnego Konrad Kowalko

68′ Żółta kartka dla Marcina Strzelińskiego

70′ Lewą stroną boiska szarżował Kopycki, którego powstrzymał Naliwajko. Rzut rożny dla OLIMPII, po dośrodkowaniu zamieszanie pod naszą bramką i kolejny korner dla gości, ale tym razem bez zagrożenia

72′ Niecelny strzał Graczyka

73′ Dobra okazja dla WARMII – podanie Kamila Randzio otworzyło drogę do bramki Wierzbickiemu, ale nasz napastnik strzelił zbyt lekko i bramkarz gości pewnie obronił

74′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Piotr Chyliński

75′ Zmiana w OLIMPII 2004 – za Graczyka wchodzi Sierechan

77′ Po groźnej akcji gości rzut rożny – dośrodkowanie wybijają nasi obrońcy

78′ Rzut rożny dla WARMII po akcji Krukowskiego

79′ Po dośrodkowaniu Strzelińskiego kapitalna okazja dla WARMII – zamieszanie na polu bramkowym gości, ale w ostatniej chwili składającemu się do strzału Kowalce wyłuskał piłkę obrońca gości

80′ Bardzo groźna akcja OLIMPII – Kopycki dośrodkował z prawej strony a Skierkowski strzelił na bramkę Gieniusza tuż obok słupka

82′ Świetna akcja Krukowskiego, który minął obrońcę OLIMPII i znalazł się w doskonałej sytuacji pod bramką Hrynowieckiego, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę zawodnik gości i mamy rzut rożny

83′ Po dośrodkowaniu groźnie strzelał głową Naliwajko, ale piłka minęła bramkę OLIMPII

84′ Niebezpiecznie pod naszą bramką, tuż obok słupka strzelał Komorowski

86′ Zmiana w OLIMPII – Czerniewski wchodzi za Komorowskiego

88′ Doskonała sytuacja dla WARMII – po podaniu Krukowskiego Wierzbicki sam na sam z bramkarzem, ale strzał Bartka bramkarz OLIMPII wybija na rzut rożny

89′ Po rzucie rożnym bardzo niecelny strzał głową Kowalki

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Koniec meczu w Grajewie – remis 1:1.


Zdjęcie: Jarosław Sarnacki