MAMY LIDERA!

Piłkarze WARMII Grajewo wygrali dziś z MKS Korsze 3:1 i awansowali na fotel lidera rozgrywek III ligi po VII kolejkach.
 
Sukces rodził się w bólach. Choć MKS Korsze to zespół, który przed meczem z WARMIĄ zajmował przedostatnią pozycję w tabeli i zapewne wielu kibiców już przed meczem dopisało WARMII 3 punkty, to jednak przebieg meczu a przede wszystkim słabszy dzień naszej drużyny sprawił, że o zwycięstwo nie było łatwo.
To goście objęli prowadzenie w 23 minucie, kiedy to kapitan MKS Krzysztof Piwiszkis ładnym strzałem zdobył gola. Piłkarze z Korsz wykorzystali błąd naszej obrony. Tuż przed golem strzał zawodnika MKS trafił w słupek, lecz nasi obrońcy nie potrafili zapobiec utracie bramki. Stracony gol był klasyczną zemstą za niewykorzystane sytuacje WARMII z pierwszych 20 minut meczu. Strzał Górskiego w 7 minucie, a zwłaszcza Kowalki z 10 minuty, po którym obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej – te akcje powinny zakończyć się bramkami dla WARMII.
Na szczęście 5 minut po stracie gola WARMIA wyrównała, głównie za sprawą dobrze grającego w dzisiejszym meczu Łukasza Wójcika, który przelobował bramkarza z prawej strony pola karnego. Piłka była już niemal w bramce, gdy dotknął jej jeszcze Wierzbicki, więc to Bartkowi trzeba zapisać tego gola.
Po wyrównaniu znów przyszedł słabszy okres gry naszego zespołu. MKS miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, lecz naprawdę świetnie spisywał się dziś w bramce WARMII Piotr Czapliński.
Końcówka pierwszej połowy to dwie wyśmienite okazje WARMII – najpierw Wójcik znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz Kotkowski zdecydowanym wyjściem przeszkodził naszemu napastnikowi oddać strzał. W 44 minucie Marcin Strzeliński przedarł się przez linię obrony gości, wyłożył piłkę „jak na tacy” dla Wierzbickiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza MKS. Do przerwy osłabiona brakiem trzech podstawowych piłkarzy WARMIA prowadziła 2:1.
 
Druga połowa zaczęła się od świetnego uderzenia piłki głową po rzucie rożnym przez Konrada Kowalko. Niestety, ten strzał trafił w poprzeczkę bramki Kotkowskiego.Później na skutek wielu błędów naszych piłkarzy do głosu doszli ambitnie walczący goście. W 59 minucie Czapliński wspaniale obronił strzał Romanowskiego z rzutu wolnego. Od 50 do 70 minuty piłkarze MKS zdecydowanie atakowali, wypracowując sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. I kiedy wydawało się, że goście wyrównają ich obrońcy popełnili kardynalny błąd, który wykorzystał Paweł Górski i silnym strzałem z pola karnego zdobył trzeciego gola dla WARMII. W ostatnich minutach meczu nasi piłkarze mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramek, lecz wynik pozostał bez zmian.
Na pewno gra WARMII w dzisiejszym meczu nie zachwycała, jednak warto pamiętać o tym, że nasi piłkarze grając w niedzielę w Łapach (na dodatek w upalnej pogodzie…) mieli o jeden dzień mniej na regenerację sił po ostatniej kolejce niż piłkarze z Korsz, którzy grali swój mecz w sobotę. Na dodatek brak 3 zawodników (Mirva, D. Tuzinowski, Makowski) też miał swój wymiar. Dobrą drużynę poznaje się po tym, że wygrywa nawet wtedy gdy gra słabiej. WARMIA dziś wygrała i dzięki porażce MOTORU Lubawa z OLIMPIĄ 2004 Elbląg nasi piłkarze awansowali na I miejsce w tabeli rozgrywek III ligi. Choć półmetek rundy jesiennej miniemy w sobotę po meczu w Olecku, to już nasi piłkarze wraz z trenerem Strzelińskim na pewno zasłużyli na wielkie brawa.
 

WARMIA Grajewo – MKS Korsze 3:1 (2:1)

0:1 Krzysztof Piwiszkis 23′ 1:1 Bartłomiej Wierzbicki 28′ 2:1 Bartłomiej Wierzbicki 44′, 3:1 Paweł Górski 73′

WARMIA: 1. Czapliński – 20. Kesler, 3. Domurat, 10. Kowalko, 5. Randzio – 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz (85′ 14. M. Tuzinowski), 17. Arciszewski (Kpt.), 15. P.Górski (80′ 18. T. Lewosz) – 7.Wójcik (75′ 11. Milczarek), 19. Wierzbicki (63′ 8. Krukowski)

Rezerwa: 12. Gieniusz – 2. Grochowski, 13.Mikucki, 14. M.Tuzinowski, 11.Milczarek, 8. Krukowski, 18. T.Lewosz

MKS: 83. Kotkowski – 92. Terefeńko, 5. Fedczak, 3. Branicki, 13. Piotr Sawicki, 4. Suchodolski (46′ 16 D. Sawicki) – 91. A. Romanowski (69′ 32. Chwaszczewski), 77. Roksela, 10. Piwiszkis (Kpt.) (85′ 24. Bukowski), 11. Paweł Sawicki – 22. Miller

Rezerwa: 25. Zalewski – 32. Chwaszczewski, 23. P.Kozłowski, 29. Krajewski, 7. Solecki, 16. D. Sawicki, 24. Bukowski

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Kowalko, Randzio, Wójcik, Krukowski, Kesler (WARMIA), Miller (MKS Korsze)

Widzów: 100

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczyna MKS

7′ Bardzo dobra akcja WARMII – Wierzbicki podaje dla Górskiego, który ostro strzela z prawej strony pola karnego. Bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny.

10′ Świetne podanie Matysiewicza do Wierzbickiego – strzał naszego napastnika wybija na róg Kotkowski

10′ Po rzucie rożnym Strzelińskiego silny strzał głową Konrada Kowalko – obrońca gości wybija piłkę z linii bramkowej a dobitka Kowalki trafia wysoko ponad poprzeczką bramki Kotkowskiego

23′ Jedna z nielicznych akcji gości – po strzale jednego z piłkarzy MKS piłka trafia w słupek a dobitka Piwiszkisa jest celna – goście prowadzą 1:0.

28′ Dobra akcja Łukasza Wójcika, który z prawej strony pola karnego przelobował bramkarza. Piłka wpada do bramki gości, choć trudno ustalić strzelca bramki. Z perspektywy trybun wydawało się, że ostatni dotknął piłkę Bartek Wierzbicki, który biegł w stronę bramki obok obrońcy gości

30′ Dobry, kąśliwy strzał Romanowskiego po kiksie Domurata świetnie broni Czapliński

33′ Znów błąd naszej obrony, lecz sytuację wyjaśnia Czapliński

39′ W świetnej sytuacji znalazł się Łukasz Wójcik, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, lecz Kotkowski wychodząc z bramki uniemożliwił naszemu napastnikowi oddanie skutecznego strzału

44′ Kapitalny kontratak naszego zespołu. Szybki rajd Marcina Strzelińskiego, który podał Wierzbickiemu a ten z kilku metrów pewnie pokonuje Kotkowskiego. WARMIA prowadzi 2:1.

45′ Sędzia Lewończuk kończy pierwszą połowę meczu.

46′ Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

48′ Po rzucie rożnym wykonywanym przez Strzelińskiego Konrad Kowalko strzela głową, lecz piłka trafia w poprzeczkę bramki gości

55′ W dobrej sytuacji Kamil Randzio ostro strzela na bramkę gości, lecz jego strzał trafia w obrońcę MKS

58′ Konrad Kowalko fauluje napastnika gości na linii pola karnego i otrzymuje żółtą kartkę

59′ Silny strzał Romanowskiego z rzutu wolnego fenomenalnie broni Czapliński

62′ Mnożą się błędy naszych zawodników po których goście coraz częściej zagrażają naszej bramce

63′ Zmiana w WARMII – za Wierzbickiego wchodzi Krukowski

64′ Groźna akcja Strzelińskiego lewą stroną boiska, lecz jego dośrodkowanie wyłapuje Kotkowski

65′ Do dobrego dośrodkowania Rokseli na nasze szczęście nie dochodzi żaden z piłkarzy MKS

68; Żółta kartka dla Kamila Randzio za faul na zawodniku gości

68′ Po rzucie wolnym w kapitalnej sytuacji Fedczak strzela ponad poprzeczką

69′ Zmiana w MKS za Romanowskiego wchodzi Chwaszczewski

70′ Żółta kartka dla Millera za symulowanie faulu na polu karnym WARMII

70′ Żółta kartka dla Łukasza Wójcika za krytykę orzeczeń arbitra

71′ Goście mają wyraźną przewagę a nasi piłkarze popełniają proste błędy

73′ Po błędzie obrony gości silnym strzałem z 16 metrów Paweł Górski zdobywa trzeciego gola dla WARMII

75′ Mariusz Milczarek zmienia Łukasza Wójcika

79′ Żółta kartka dla Krukowskiego

80′ Za Pawła Górskiego wszedł Tomasz Lewosz

85′ Za Piwiszkisa wchodzi Bukowski

85′ W WARMII za Matysiewicza wchodzi Mateusz Tuzinowski

87′ Przez cały mecz głośno i żywiołowo dopingują WARMIĘ młodzi trampkarze trenera Józefa Matysiewicza

88′ Faulowany przed polem karnym gości był Mateusz Tuzinowski. Z rzutu wolnego znakomicie strzela Milczarek, ale Kotkowski kapitalnie broni

90′ Żółta kartka dla Macieja Keslera

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Po rzucie rożnym i zamieszaniu na polu karnym gości Kowalko strzela ponad poprzeczką

90′ + 3′ Kontratak WARMII, piłkę wyprowadził Milczarek, podał Krukowskiemu a ten przedłużył do Lewosza, który strzelił niecelnie

90′ + 3′ Koniec meczu. WARMIA wygrywa 3:1.