ZWYCIĘSTWO W ŁAPACH!

WARMIA pokonała dziś w Łapach POGOŃ 2:0 i po VI kolejce spotkań jest wiceliderem tabeli rozgrywek III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej z dorobkiem 13 punktów. Do prowadzącego MOTORU Lubawa nasz zespół traci 2 punkty.

Do dzisiejszego meczu nasza drużyna przystąpiła już niestety niemal tradycyjnie osłabiona brakiem kontuzjowanych dwóch zawodników z podstawowego składu: Daniela Tuzinowskiego i Maksyma Mirvy. W pierwszej połowie mecz był nudny, na boisku niewiele się działo. Można to jednak usprawiedliwiać upalną pogodą, panującą dziś w Łapach. Ciekawych akcji było jak na lekarstwo a bezbramkowy wynik do przerwy wydawał się być sprawiedliwym rezultatem. Dość licznie przybyli na ten mecz kibice (obok stadionu odbywała się dziś w Łapach impreza dożynkowa, występy zespołów itp.) nie mieli w pierwszych 45 minutach zbyt wielu emocji.

W drugiej połowie na boisku było dużo ciekawiej a kilka akcji naszych piłkarzy mogło zadowolić nawet wybrednych kibiców. Zwłaszcza ta z 60 minuty, po której bardzo dobrze grający Kamil Randzio świetnie wykończył doskonałe podanie mistrza asyst w naszym zespole – grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który ostatnio w każdym meczu wypracowuje bramki. Nasz trener mógł mieć drugą asystę w tym meczu, lecz po jego podaniu i strzale głową Marcina Arciszewskiego znakomitą paradą popisał się grający trener POGONI, doskonale znany z występów w białostockiej JAGIELLONII Andrzej Olszewski. Było to w 75 minucie.
Kapitan naszej drużyny – Marcin Arciszewski dopiął swego dziesięć minut później, gdy zdobył bramkę po fatalnym błędzie Karola Sipko, który podając piłkę do swego bramkarza nie zauważył Mariusza Milczarka. Nasz napastnik przejął ją, podał Arciszewskiemu a ten ustalił wynik meczu na 2:0.
Zwycięstwo naszego zespołu wydaje się być w pełni zasłużone. POGOŃ miała zdecydowanie mniej bramkowych szans, ale nie była łatwym przeciwnikiem.

Tak udanego początku rozgrywek nasi piłkarze nie mieli już dawno. Oto statystyki poprzednich trzech sezonów: miejsce w tabeli i dorobek punktowy po sześciu pierwszych meczach.

SEZON 2008/2009 trener Ryszard Borkowski: VII miejsce, 9 punktów
SEZON 2009/2010 trener Ryszard Borkowski: XIV miejsce, 5 punktów
SEZON 2010/2011 trener Marcin Strzeliński: V miejsce, 11 punktów
i obecnie:
SEZON 2011/2012 trener Marcin Strzeliński: II miejsce, 13 punktów

Okazję do podwyższenia dorobku grajewianie będą mieli już w najbliższą środę. O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie przedostatni w tabeli zespół MKS Korsze. Już dziś serdecznie zapraszam na ten mecz.


POGOŃ Łapy – WARMIA Grajewo 0:2 (0:0)

0:1 Kamil Randzio 60′ 0:2 Marcin Arciszewski 85′

POGOŃ: 1. Olszewski – 6. Sipko, 3. Leśniewski, 2. Brzozowski (KAP.) (83′ 7. Minow), 16. Laskowski – 5. Marczuk, 13. Demiańczuk (72′ 20. Gąsowski), 8. M.Łapiński, 11. Perkowski (62′ 4. Halicki) – 19. Muczyński (62′ 10. Ksepka), 9. Hryniuk

Rezerwa: 69. Bujno – 4. Halicki, 14. Płoński, 7. Minow, 10. Ksepka, 17. Grodzki, 20. Gąsowski

WARMIA: 1. Czapliński – 20. Kesler, 3. Domurat, 4. Makowski, 10. Kowalko – 9. Strzeliński (90′ 18. T.Lewosz), 6. Matysiewicz, 17. Arciszewski (KAP.), 5. Randzio (73′ 15. P.Górski) – 7. Wójcik (82′ 11. Milczarek), 19. Wierzbicki (63′ 8. Krukowski)

Rezerwa: 12. Gieniusz – 2. Grochowski, 13. Mikucki, 18. T. Lewosz, 11. Milczarek, 8. Krukowski, 15. P.Górski

Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok)

Żółte kartki: Kowalko, Kesler (WARMIA)

Widzów: 200

Oto zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com/ :

1′ Rozpoczyna WARMIA. Upalna pogoda w Łapach.

5′ Kapitalny strzał z 35 metrów Marcina Arciszewskiego minimalnie obok bramki Olszewskiego.

7′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII wykonuje Strzeliński, piłka trafia na głowę Kowalki, lecz strzał naszego obrońcy pewnie broni Olszewski.

15′ Po okresie gry w środkowej strefie boiska dobra akcja POGONI – Perkowski dośrodkowuje na pole karne, lecz nasi obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym strzał Łapińskiego, pomimo rykoszetu broni Czapliński.

20′ Bardzo niecelny strzał Hryniuka. Nasi piłkarze jakby oddali inicjatywę gospodarzom.

21′ Mecz toczy się w nieco dziwnej atmosferze – na placu obok boiska toczy się impreza, dożynki powiatowe. 😉 Przez cały czas gra muzyka, występy zespołów „dożynkowych”

27′ Czapliński pewnie wyłapuje dośrodkowanie Łapińskiego.

30′ Atmosfera pikniku udzieliła się chyba zawodnikom – z boiska wieje nudą

37′ Wreszcie dynamiczna akcja WARMII. Marcin Strzeliński z prawej strony ostro dośrodkował, lecz żaden z naszych napastników nie doszedł do piłki

44′ Znowu dobra akcja Strzelińskiego i znów jego podanie trafia do obrońców POGONI

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę meczu – wynik bezbramkowy.

46′ Drugą połowę rozpoczyna POGOŃ

47′ Strzał Hryniuka z rzutu wolnego broni Czapliński

50′ Żółta kartka za faul dla Konrada Kowalko

53′ Kolejna żółta kartka dla piłkarza WARMII, tym razem ukarany Maciej Kesler za faul na zawodniku POGONI

60′ Kapitalna akcja WARMII – rajd Strzelińskiego prawą stroną, świetne dośrodkowanie trafiło do Kamila Randzio, który ograł obrońcę i pewnym strzałem z pola karnego zdobywa gola. WARMIA prowadzi 1:0!

62′ Dwie zmiany w POGONi. Na boisku pojawiają się Halicki i Ksepka w miejsce Muczyńskiego i Perkowskiego

63′ Zmiana w WARMII. Krukowski wchodzi za Wierzbickiego.

72′ Zmiana w POGONI, na boisku pojawia się Gąsowski za Demiańczuka

73′ Za Kamila Randzio wchodzi Paweł Górski

75′ Świetna sytuacja dla WARMII – z rzutu wolnego Strzeliński miękko wrzuca piłkę na pole karne a strzał głową Arciszewskiego kapitalnie broni Olszewski

82′ Za Wójcika wchodzi Milczarek

83′ W POGONI za Brzozowskiego wchodzi Minow

84′ Bardzo dobra akcja Krukowskiego, który odważnie wszedł w pole karne gospodarzy i podał Strzelińskiemu, lecz nasz grający trener strzelił zbyt słabo

85′ Fatalny błąd obrońcy gospodarzy Karola Sipko, który podając do bramkarza nie zauważył Milczarka, piłkę przejął nasz napastnik, który podał do Arciszewskiego a ten z bliska do pustej bramki strzela na 2:0 dla WARMII

90′ Znakomicie sędziujący zawody pan Paweł Graczyk dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ Groźny strzał z rzutu wolnego Hryniuka, ponad bramką Czaplińskiego

90′ Za Marcina Strzelińskiego na boisko wchodzi Tomasz Lewosz

90′ + 3′ Sędzia kończy mecz. WARMIA wygrywa 2:0!