PORAŻKA W PIERWSZYM SPARRINGU.

W rozegranym dziś w Grajewie pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowań do sezonu 2011/2012 WARMIA Grajewo przegrała z II-ligowym SOKOŁEM Sokółka 1:3 (0:3).

Nasi rywale zajęli w ub. sezonie 11 miejsce w końcowej tabeli rozgrywek II ligi i tym samym osiągnęli najwyższą pozycję z podlaskich II-ligowców. Dla piłkarzy z Sokółki mecz z WARMIĄ był generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się za tydzień drugoligowym sezonem (WARMIA rozpoczyna sezon 13/14 sierpnia) oraz meczem w Pucharze Polski, który SOKÓŁ rozegra w najbliższą środę w Białej Podlaskiej.

Do dzisiejszego spotkania WARMIA przystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników z ubiegłego sezonu: Mariusza Milczarka (rekonwalescencja po operacji kolana) oraz Konrada Kowalko, który po urlopie rozpocznie treningi w najbliższy poniedziałek. Mecz z ławki rezerwowych rozpoczęli Piotr Czapliński i Maciej Kesler, którzy ze względu na przedłużone urlopy pojawili się na zajęciach dopiero w piątek 15 lipca. W składzie naszego zespołu znalazł się Krzysztof Gieniusz, który trenuje z zespołem i niewykluczony jest powrót tego bramkarza do gry w WARMII, Kamil Makowski, który studiuje w Warszawie i w okresie wakacyjnym powrócił do drużyny, oraz Łukasz Godlewski (ur. 1989 r.), testowany zawodnik z PROMIENIA Mońki.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla WARMII. Pierwsza akcja SOKOŁA przyniosła prowadzenie dla gości. Po ładnej, zespołowej akcji bramkę zdobył Maciej Orpik, pozyskany przez SOKÓŁ z DĘBU Dąbrowa Białostocka. Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg meczu. Od początku spotkania widoczna gołym okiem była różnica pomiędzy oboma zespołami w przygotowaniu fizycznym. Nasi piłkarze, będący na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu byli jakby ospali, powolni i często w prosty sposób tracili piłkę. Pierwszą groźną akcję WARMIA stworzyła za sprawą Łukasza Żukowskiego, który w 25 minucie z dużego kąta silnie strzelił na bramkę SOKOŁA, lecz Łukasz Trudnos ładnie odbił piłkę.
W 32 minucie znów miała miejsce składna akcja sokólczan, po której piłkę otrzymał niepilnowany Łukasz Sołowiej i płaskim strzałem w róg bramki pokonał Krzysztofa Gieniusza. Zaledwie trzy minuty później dośrodkowanie z prawej strony boiska na trzeciego gola zamienił strzałem głową Piotr Andrzejewski. Pierwsza połowa zakończyła się więc trzybramkowym prowadzeniem drugoligowców.
W drugiej połowie w obu zespołach doszło do sporych zmian i trzeba przyznać, że choć w grajewskim zespole pojawiło się czterech juniorów: Krzysztof Krukowski (18 l.), Mateusz Tuzinowski (17 l.), Marcin Baczewski (18 l.) i 16-letni Paweł Sypytkowski, to właśnie WARMIA posiadała przewagę, czego efektem był gol zdobyty w 68 minucie po ładnej akcji Krzysztofa Krukowskiego. W 75 minucie właśnie Krukowski przeprowadził kolejną udaną akcję, lecz znajdujący się dwa metry przed praktycznie pustą bramką Marcin Baczewski strzelił ponad poprzeczką. W końcówce meczu w dogodnej sytuacji dla SOKOŁA Orpik strzelił w słupek. Wcześniej trzykrotnie Piotr Czapliński (po przerwie zmienił Gieniusza) znakomicie bronił strzały piłkarzy z Sokółki.
Na szczególna wyróżnienie w tym meczu w grajewskim zespole zasługują dwaj 18-latkowie: Domurat i Krukowski. Nieźle grał też Łukasz Wójcik.

Kolejny sparring WARMII planowany jest na najbliższą środę o 17:00 w Grajewie na Stadionie Miejskim im. W. Terleckiego przy ul. Piłsudskiego. Przeciwnikiem będzie zwycięzca naszej grupy III ligi w ub. sezonie zespół OLIMPII Zambrów. Rozegranie tego meczu stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ OLIMPIA otrzymała propozycję rozegrania sparringu z JAGIELLONIĄ Białystok w najbliższy czwartek i bardzo możliwe, że w takiej sytuacji nie przyjedzie do Grajewa.

WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Sokółka 1:3 (0:3)

0:1 Maciej Orpik 1′, 0:2 Łukasz Sołowiej 32′, 0:3 Piotr Andrzejewski 35′, 1:3 Krzysztof Krukowski 68′

WARMIA: Gieniusz (46′ Czapliński) – D. Tuzinowski, Domurat, Arciszewski, Randzio (65′ Sypytkowski) – Strzeliński (60′ Krukowski), Matysiewicz (60′ Makowski), Mirva (75′ M. Tuzinowski), P. Górski (55′ Kesler) – Żukowski (55′ Godlewski), Wójcik (65′ Baczewski).

SOKÓŁ: Trudnos (60′ Serafin) – Sołowiej, Zalewski, Naliwajko (76′ Tochwin), Tochwin (46′ Pracz) – Orpik (46′ Czeremcha), K. Kosiński (60′ Woronowicz), Wojtkielewicz (46′ M. Łapiński), Toczydłowski, Dzienis (68′ Orpik) – Andrzejewski

Sędzia: Krzysztof Jabłonowski (Białystok)