ZAWODNICY JUŻ PO WAKACJACH.

Po wakacyjnej przerwie w poniedziałek 11 lipca o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli treningi przygotowujące zespół do sezonu 2011/2012, którego start planowany jest na weekend 13/14 sierpnia. Na pierwszym treningu frekwencja nie była najlepsza. Z różnych powodów na zajęciach brakowało kilku zawodników z kadry zespołu z ubiegłego sezonu. Zajęcia poprowadził Marcin Strzeliński, który nadal pozostanie szkoleniowcem WARMII.

W drużynie nie dojdzie do rewolucji kadrowej a zmiany w szerokiej kadrze będą zapewne wyłącznie kosmetyczne. Chęć dalszej gry w naszym Klubie wyrazili wszyscy zawodnicy, którym z dniem 30 czerwca zakończyły się obowiązujące umowy. W najbliższych dniach będą ustalane szczegóły ich nowych kontraktów.

Od wczoraj z zespołem trenuje trzech nowych – „starych” zawodników. Są to bramkarz Krzysztof Gieniusz (ur. 1987 r.), który odszedł z naszego Klubu w sierpniu 2010 roku do zespołu futsalowego MOKS Słoneczny Stok Białystok, Tomasz Górski (ur. 1991 r.), wychowanek naszego Klubu, który po przerwie spowodowanej kontuzją i pracą zawodową wraca do treningów oraz Bartłomiej Wierzbicki (ur. 1985 r.), napastnik ełckiego MAZURA, który w ubiegłym sezonie w barwach swego klubu zdobył 9 goli, pomimo tego, że pauzował z powodu kontuzji całą rundę wiosenną rozgrywek. Bartek był już zawodnikiem WARMII w sezonie 2006/2007 i 2007/2008. Po dojściu do formy mógłby stać się poważnym wzmocnieniem naszej linii ofensywnej.
W ostatnich dniach na testach w II ligowym BAŁTYKU Gdynia był Maciej Kesler, jednak póki co z transferu nic nie wyszło i Maciej nadal będzie zawodnikiem naszego Klubu. Najprawdopodobniej od września z zespołem pożegnają się tegoroczni maturzyści: Kadyszewski, Kozak, Miksza i Szumowski, którzy starają się dostać na studia. Poza nimi, którzy stanowili rezerwę ten sam problem dotyczy zawodnika z podstawowego składu Pawła Matysiewicza, który stara się o przyjęcie na studia do Białej Podlaskiej.

W poniedziałkowym i wczorajszym treningu nie brał udziału Mariusz Milczarek, który po zakończeniu ubiegłego sezonu poddał się operacji kolana i będzie pauzował jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Z zespołem od poniedziałku trenuje także pięciu 16-latków: Wojciech Koszczuk, Paweł Sypytkowski, Adam Lekenta, Damian Lewosz i Mateusz Grochowski. Wszyscy oni są zawodnikami zespołu juniorów młodszych trenera Wojciecha Kozikowskiego urodzeni w 1995 roku). Najprawdopodobniej pod koniec lipca dołączy do kadry także inny wychowanek Tomasz Lewosz (ur. 1990 r), który przerwał dzienne studia w Gdańsku (w ostatnich dwóch sezonach był zawodnikiem III-ligowej KASZUBII Kościerzyna) a obecnie przebywa w Anglii.

Osobny przypadek to Rafał Kozikowski, który na wiosnę został wypożyczony do WISSY Szczuczyn. Umowa wypożyczenia zakończyła się z dniem 30 czerwca i pomimo przekazania mu informacji o konieczności stawienia się na treningu w dniu 11 lipca Rafał się na zajęciach nie pojawił. Tym samym popełnił wykroczenie dyscyplinarne, niestety nie po raz pierwszy w jego przygodzie z piłką. O jego losach zadecyduje w najbliższych dniach Zarząd Klubu. Transferem definitywnym Kozikowskiego zainteresowana jest szczuczyńska WISSA. Wczoraj do Klubu wpłynęło zapytanie w tej sprawie.

Pierwszy tydzień zajęć naszego zespołu zostanie zakończony meczem kontrolnym z II-ligowym SOKOŁEM Sokółka w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Serdecznie zapraszam sympatyków piłki nożnej na to spotkanie – wstęp bezpłatny.
 
Drobnym zmianom uległ plan sparringów. Nie dojdzie do skutku planowany mecz z LEGIONOVIĄ, która wybiera się na obóz przygotowawczy i zrezygnowała z przyjazdu do Grajewa w dniu 23 lipca. W tym dniu WARMIA zagra w Supraślu (a nie jak planowano w Grajewie) z JAGIELLONIĄ Białystok (Młoda Ekstraklasa) o godz. 10:00.