KS WARMIA Grajewo — WIGRY Suwałki

13 kwietnia, 2024 16:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry. Przed nami hitowy mecz IV ligi podlaskiej – o 16:00 WARMIA zagra z WIGRAMI Suwałki. Zapraszamy do relacji tekstowej. Znane są już składy wyjściowe obu zespołów, które prezentujemy poniżej.

W WARMII brakuje kontuzjowanych Kacpra Śleszyńskiego i Arkadiusza Wojno. Jest w rezerwie Dawid Kalinowski, który wraca do kadry meczowej po przerwie spowodowanej urazem mięśniowym.

1′ Zaczęły WIGRY

4′ Mocny, ale bardzo niecelny strzał Mikuckiego

6′ Niewiele dzieje się na boisku w pierwszych minutach. Za to na trybunach głośno – w sektorze gości 150 osobowa grupa kibiców z Suwałk wspieranych przez fanów GRANICY Kętrzyn

7′ Pierwszy róg dla gości

8′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę a po chwili strzał zawodnika WIGIER przyjmuje boleśnie Mazurek i sędzia przerywa grę

12′ Znów mieliśmy przerwę w grze – poszkodowanemu Karankiewiczowi udzielana jest pomoc lekarska

13′ Świetna okazja Wójcickiego i tylko róg!

14′ Po dośrodkowaniu niecelny strzał głową Kosikowskiego

15′ Niecelny strzał Głowickiego

22′ Dobra akcja WARMII, ale wybili piłkę obrońcy gości

26′ Groźnie pod naszą bramką, jednak strzał Kozłowskiego spokojnie broni Święciński

28′ Akcja WARMII i dośrodkowanie Śliwowskiego wyłapał Kanclerz

29′ Strzał Modzelewskiego broni Święciński

30′ Pół godziny meczu za nami – mało ciekawej gry, bardziej przypomina to szachy niż futbol. Najlepszą okazję miała póki co WARMIA, ale nie wykorzystał jej Wójcicki

32′ Fatalny błąd naszej obrony i na szczęście dla nas Kozłowski strzela obok bramki!

33′ Znów chwila słabości naszej defensywy i niecelny strzał Zalewskiego

34′ Dobra akcja Makuszewskiego i nasz bramkarz świetnie broni! Róg dla WIGIER a po dośrodkowaniu wybiliśmy piłkę

38′ Niewiele zabrakło Kosikowskiemu po dośrodkowaniu Kalinowskiego z rzutu wolnego

39′ Kanclerz broni strzał Domańskiego

40′ Płoszkiewicz ukarany kartką

42′ Doskonała okazja WARMII, ale nie ma gola!

43′ Piłka uderza w spojenie słupka z poprzeczką po wrzutce Mikuckiego!

45′ Kossyk i Modzelewski z kartkami. Sędzia dolicza 3 minuty

45′ + 3′ Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Grajewie. Mieliśmy swoje szanse, ale zabrakło skuteczności.

46′ Zaczyna WARMIA

46′ Świetne zagranie Kossyka do Mazurka i okazja, ale sędzia dopatrzył się spalonego

53′ Kozłowski z bliska trafia w słupek naszej bramki!

57′ Śliwowski z żółtą kartką

62′ Kubrak za Modzelewskiego

64′ Groźna akcja WIGIER, ale piłkę łapie nasz bramkarz

66′ GOL dla WIGIER! 0:1 Maciej Makuszewski. Akcja gości i Makuszewski trafia tuż przy słupku…

67′ Dawid Kalinowski za Wójcickiego i Omilianowicz za Zalewskiego

68′ Okazja WARMII i tylko róg!

69′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Michał Kosikowski! Po dośrodkowaniu Michał Kosikowski strzałem głową pokonał Kanclerza!

70′ Okazja WARMII, ale bramkarz WIGIER ubiegł Śliwowskiego

72′ Rzut wolny dla nas blisko narożnika pola karnego WIGIER

73′ Bez korzyści po rozegraniu

73′ Róg dla WARMII

75′ Po dośrodkowaniu strzał ponad bramką

76′ Okazja WARMII, ale Kanclerz zdjął piłkę z głowy Śliwowskiemu

78′ Cudowski za Kozłowskiego

79′ Róg dla WIGIER

80′ Po dośrodkowaniu trochę zamieszania i odbieramy piłkę

81′ Szansa WARMII ale wybija piłkę obrońca gości

81′ Było niebezpiecznie w naszym polu karnym ale złapał piłkę Święciński

84′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII!! 2:1 Michał Domański! Domański sam na sam z bramkarzem i prowadzimy 2:1!

86′ Było groźnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale przestrzelił Osipiuk

88′ Głowicki z drugą żółtą kartką wylatuje z boiska!

90′ + 3′ Szymon Sobolewski za Domańskiego

90′ + 4′ Dzierzgowski za Mazurka

90′ + 5′ Wciąż sędzia nie kończy tego meczu

90′ + 7′ Koniec meczu! Wygrywamy z WIGRAMI 2:1! Brawa, wielkie brawa dla całego zespołu!!!!

13.04.2024 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo  – WIGRY Suwałki 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Maciej Makuszewski 66′, 1:1 Michał Kosikowski 69′, 2:1 Michał Domański 84′

WARMIA: 33.Święciński – 5.Szybajło,  18.Edison (Kpt), 72.Kosikowski, 4.Mikucki –  13.Wojcicki (65′ 22.D.Kalinowski), 10.R.Kalinowski, 8.Kossyk, 9.Mazurek (90′ 7.Dzierzgowski), 17.Domański (90′ 20.S.Sobolewski) – 98.Śliwowski (84′ 16.Bukowski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 19.Żbikowski, 71.Poślednik, 23.Krupa, 20.S.Sobolewski, 16.Bukowski, 77.Zarzecki, 22.D.Kalinowski, 7.Dzierzgowski

WIGRY: 30.Kanclerz – 4.Karankiewicz, 5.Płoszkiewicz, 34.Berezianskyi, 23.Modzelewski (62′ 27.Kubrak) – 20.Kozłowski (78′ 9.Cudowski), 8.Osipiuk, 89.Gużewski (Kpt), 10.Makuszewski, 11.Głowicki – 77.Zalewski (67′ 13.Omilianowicz)

REZERWA: 12.Dębski – 3.Sowulewski, 9.Cudowski, 13.Omilianowicz, 27.Kubrak, 99.Trąbka, 14.Mościcki, 16.Gużewicz, 90.Rejterada

TRENER: Paweł Cimochowski

Sędzia: Dawid Deptuła (Ignatki, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kossyk, Śliwowski, D.Kalinowski (WARMIA), Płoszkiewicz, Modzelewski, Koncewicz (II trener), Głowicki (dwie), Omilianowicz (WIGRY)

Czerwona kartka: 88′ Kacper Glowicki (WIGRY) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki