HIT WIOSNY – ZAPOWIEDŹ MECZU Z WIGRAMI

 

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo podejmą WIGRY Suwałki. Już to jedno zdanie wzbudza w wielu kibicach dodatkowe emocje. Piłkarskie oczy całego Podlasia skierowane w sobotę będą właśnie na Grajewo i Wysokie Mazowieckie.

Zespół z Suwałk, który jeszcze na koniec sezonu 2021/2022 grał w barażach o I ligę od sierpnia 2022 roku rywalizuje w podlaskiej IV lidze, chcąc jak najprędzej wrócić na wyższy poziom. Nie udało się to w ubiegłym sezonie, gdy suwalczan wyprzedził ŁKS Łomża. W bieżących rozgrywkach WIGRY póki co wciąż są za plecami rewelacyjnie spisującego się KS Wasilków, który po 22 seriach spotkań wyprzedza ekipę z Suwałk o dwa punkty.

 

Po rundzie jesiennej w Suwałkach doszło do dość istotnych zmian kadrowych. Z klubu odeszło kilku zawodników w tym trzech, którzy sporo znaczyli w zespole WIGIER – Mariusz Bucio, Eduard Serbul i Marcin Fiedorowicz. Lista wzmocnień jest jednak znacznie bogatsza. Drużynę trenera Pawła Cimochowskiego zasilili: Pavlo Berezyanskyi (MFK Roznava/Słowacja), Przemysław Modzelewski (WISSA Szczuczyn), Adrian Karankiewicz (KRYPNIANKA Krypno), Kacper Głowicki (OLIMPIA Zambrów), Michał Mościcki (JAGIELLONIA II Białystok). Efekty? Sześć wygranych w sześciu rozegranych spotkaniach (5 ligowych + 1 pucharowy). Bilans bramkowy: 33:4. To robi wrażenie i najlepiej świadczy o sile zespołu z Suwałk. W ostatniej kolejce WIGRY ograły u siebie 5:0 HETMANA Tykocin, który tydzień wcześniej pokonał w Szczuczynie WISSĘ 3:1. W wysokiej wygranej z HETMANEM nie brał udziału lider zespołu z Suwałk i jego dyrektor sportowy, były reprezentant Polski Maciej Makuszewski.

 

Klub z Suwałk jasno określił swój cel, którym jest awans do III ligi na koniec tego sezonu. Tyle, że KS Wasilków wcale nie zamierza odpuszczać i wygrywa mecz za meczem utrzymując dwupunktową przewagę. Czy w tej sytuacji do rozstrzygnięcia kwestii awansu włączy się WARMIA, która wiosną z tymi zespołami zmierzy się na własnym boisku? Urwać choćby punkt rozpędzonej ekipie z Suwałk będzie jednak niezwykle ciężko. Suwalczanie goniąc lidera nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Po prostu muszą wygrać.

Tymczasem od „powrotu” WIGIER do podlaskiej IV ligi nie udało się im w lidze pokonać naszej drużyny. W poprzednim sezonie dwukrotnie padł remis – 2:2 jesienią w Suwałkach i 1:1 wiosną w Grajewie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu znów zremisowaliśmy 2:2 w Suwałkach, prowadząc nawet do przerwy 2:0 po bramkach Dawida Śliwowskiego i Macieja Polaka. Drugi raz zmierzyliśmy się z WIGRAMI jesienią w meczu o Puchar Polski i w tym spotkaniu WIGRY wygrały 2:1, choć kontrowersji po decyzjach sędziego krzywdzących nasz zespół było co niemiara.

 

W naszym zespole nikt nie musi pauzować za żółte kartki, ale z powodu kontuzji zabraknie Dawida Kalinowskiego, Kacpra Śleszyńskiego (obaj urazy mięśniowe) i Arkadiusza Wojno (stan zapalny stawu kolanowego). Szkoda, bo bardzo przydaliby się w sobotę, ale ich brak będzie szansą gry dla innych.

 

Sobotnie spotkanie zapowiada się równie emocjonująco zarówno na murawie, jak i na trybunach. W związku z incydentami po meczu z WIGRAMI w ubiegłym sezonie, a następnie kolejnymi podczas czerwcowego spotkania z ŁKS Łomża nasz Klub został surowo ukarany finansowo oraz zakazem udziału publiczności w dwóch meczach obecnego sezonu. Po listopadowym pucharowym meczu z zespołem z Suwałk i użyciu materiałów pirotechnicznych na trybunie Podlaski ZPN znów ukarał nas karą pieniężną.

 

W tej sytuacji nikogo nie powinien zdziwić fakt, że w sobotę mecz będzie odbywał się w warunkach podwyższonej gotowości policji i służb porządkowych. Każde naruszenie regulaminu stadionu i bezpieczeństwa imprez masowych grozić będzie sankcjami karnymi dla osób popełniających czyny zakazane, ale także może skutkować zamknięciem naszego stadionu dla publiczności na dłuższy czas, co w roku jubileuszu stulecia Klubu byłoby fatalnym skutkiem. Prosimy wziąć pod uwagę dłuższy niż zwykle czas kontroli osób wchodzących na stadion i uwzględnić to, aby odpowiednio wcześniej przybyć na mecz. Cały przebieg imprezy będzie monitorowany także z drona.

 

Zapraszamy w sobotę już od 15:00 – początek meczu 16:00.

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.
Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 15:00. Od tej pory będzie możliwe wejście na stadion.