ZAPOWIEDŹ MECZU Z CZARNYMI

 

W trzeciej serii spotkań rundy wiosennej rozgrywek podlaskiej IV ligi drużyna WARMII Grajewo zagra z CZARNYMI Czarna Białostocka. Mecz odbędzie się w sobotę 23 marca o 16:30 w Białymstoku na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu miejskiego przy ul. Słonecznej, gdzie zespół CZARNYCH rozgrywa mecze w roli gospodarza. Na obiekcie w Czarnej Białostockiej trwa generalny remont.

 

Drużyna trenera Mateusza Woronieckiego rozpoczęła rundę wiosenną od dwóch minimalnych porażek. Najpierw „u siebie” w Białymstoku z TUREM 0:1 a przed tygodniem w Tykocinie z HETMANEM 1:2. Zwłaszcza ta ostatnia przegrana była szczególnie dotkliwa dla CZARNYCH. Objęli oni prowadzenie po strzale Karola Kuczyńskiego w 21 minucie i wydawało się, że zwycięstwo będzie w ich zasięgu, bo HETMAN do ubiegłej soboty nie wygrał na własnym boisku ani razu. Miejscowi zdobyli jednak wyrównanie jeszcze przed przerwą a w 52 minucie Rafał Maliszewski strzelił drugiego gola i pierwsza wygrana HETMANA w Tykocinie stała się faktem. Po 19 kolejkach CZARNI zajmują piętnaste miejsce w tabeli wyprzedzając o dwa punkty właśnie zespół z Tykocina. To nie jest bezpieczna strefa i aby zachować status czwartoligowca ekipa trenera Woronieckiego musi zacząć punktować. W zimowej przerwie do drużyny CZARNYCH dołączyło kilku zawodników. Transfer z PROMIENIA Mońki utalentowanego Eryka Kajewskiego i powrót po kontuzji bramkostrzelnego Marcina Pawnuka mogą wzmocnić ofensywę z Czarnej Białostockiej. Z podstawowego składu CZARNYCH z jesiennego meczu z WARMIĄ w Grajewie ubyło dwóch zawodników: Szymon Hołowacz, który odszedł do TUROŚNIANKI i Bartłomiej Żuberek transferowany do KORONY Dobrzyniewo. W rozegranym 19 sierpnia spotkaniu nasz zespół wygrał wysoko 6:0. To najwyższa dotąd porażka CZARNYCH w tym sezonie.

W sparingach przed rozpoczęciem rundy wiosennej drużyna naszych sobotnich rywali gromiła czołowe ekipy z Klasy Okręgowej – wygrana 4:1 z SOKOŁEM 1946 Sokółka i wysokie zwycięstwo ze SPARTĄ Augustów aż 7:2. Wydaje się, że w zespole jest całkiem spory potencjał a praca ambitnego trenera Mateusza Woronieckiego idzie w dobrą stronę.

 

Do tej pory z CZARNYMI zagraliśmy pięć meczów na poziomie IV ligi:

 

SEZON 2021/2022

3:1 (wyjazd), 0:1 (dom)

 

SEZON 2022/2023

3:1 (dom), 0:1 (wyjazd)

 

SEZON 2023/2024

6:0 (dom)

 

Bilans to 5 meczów, 3 zwycięstwa, 2 porażki. Bramki: 12-4 na korzyść WARMII.

 

Grajewianie z całą pewnością są faworytem sobotniego spotkania, ale oprócz jesiennego meczu zawsze grało się nam z CZARNYMI ciężko.

 

Do kadry naszego zespołu wraca po dwumeczowej pauzie Michał Kosikowski. Znalazł się w niej także nieobecny ostatnio Łukasz Sobolewski. Nie pojadą na sobotni mecz zmagający się z urazem mięśniowym Dawid Kalinowski oraz Przemek Zarzecki, Wiktor Mysiewicz i Jan Poślednik.

 

Relację tekstową z sobotniego meczu przeprowadzimy pod linkiem: Relacja LIVE! od godziny 16:30.