PIERWSZE DWA TYGODNIE ZA NAMI

 

Piłkarze czwartoligowej WARMII Grajewo 16 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek podlaskiej IV ligi. Treningi odbywają się na obiektach gościnnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie (hala sportowa i boisko typu ORLIK przy ul. 11 Listopada). Już na początku tej relacji serdecznie dziękujemy dyrektorowi MOSiR oraz pracownikom za wzorowe przygotowanie obiektów z których korzysta nasz zespół.

Trener Kamil Randzio na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 20 zawodników. Wysoka frekwencja i ciężka praca – tak można w skrócie opisać minione dwa tygodnie treningów. Niestety, nie brakowało problemów zdrowotnych. Podczas jednego z treningów urazu doznał Wojciech Zalewski. Z powodu przeziębienia kilka dni nie trenował Maciej Krupa. Tak samo jak Arkadiusz Mazurek, który nabawił się kontuzji stawu skokowego w trakcie zajęć futsalowego FUTBALO Białystok. W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego zawodnicy odbyli między innymi testy sprawnościowe. Było także ważenie, które pokazało, że piłkarze poważnie potraktowali pauzę w zajęciach i w zimowej przerwie nie nabyli dodatkowych kilogramów. Drugi tydzień treningów zakończony został pierwszym meczem kontrolnym w jubileuszowym roku stulecia naszego Klubu.

RUCHY KADROWE

Coś, co kibiców elektryzuje najbardziej. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu do zespołu dołączyło aż sześciu piłkarzy (bracia Kalinowscy, Śliwowski, Szybajło, Zalewski i powracający z wypożyczenia Mazurek). W przerwie zimowej nie ma co spodziewać się podobnej rewolucji kadrowej. W rundzie wiosennej nie zobaczymy w WARMII Kamila Stawieckiego, któremu praca zawodowa uniemożliwia kontynuowanie gry w naszym Klubie. Ten piłkarz już jesienią choć zagrał w 13 spotkaniach, to na boisku spędził niewiele czasu, bo łącznie 378 minut. Kamilowi dziękujemy za roczny pobyt w naszym Klubie podczas którego rozegrał 24 mecze ligowe i strzelił 3 gole.

Zajęć z WARMIĄ nie wznowił też inny zawodnik z Ełku – Dawid Skalski. Ze względu na pracę w wojsku „Skalak” rzadko pojawiał się na boisku jesienią (zaledwie w 6 meczach z 17 rozegranych). Zawodnik w najbliższym czasie ma zaplanowany zabieg medyczny, po którym czeka go rehabilitacja i do zajęć z zespołem wróci od następnego sezonu.

Na okres rundy wiosennej do walczącego o utrzymanie w IV lidze KS Grabówka bardzo możliwe, że zostanie wypożyczony Maciej Polak. Zabiegał o to mocno obecny trener tego zespołu Samuel Tomar, który dobrze zna i ceni Maćka. Zawodnik prawdopodobnie będzie miał w tym klubie więcej grania – jesienią w WARMII pojawiał się na boisku w 14 meczach, ale zagrał łącznie 678 minut w których zdążył zdobyć 4 gole i zaliczyć jedną asystę bramkową.

Pomimo wielu ofert napływających do naszego Klubu od zawodników i ich menedżerów jak dotąd tylko jeden nowy zawodnik pojawił się na zajęciach WARMII. W pierwszych dniach stycznia przedstawiciele Zarządu naszego Klubu porozumieli się z Michałem Domańskim – ofensywnym zawodnikiem, który jesienią grał właśnie w KS Grabówka. Urodzony 21 marca 1998 roku w Dębicy piłkarz jest wychowankiem WISŁOKI Dębica, z której już w wieku juniora trafił do STALI Mielec. Występy w reprezentacji Polski juniorów U-16 trenera Roberta Wójcika, w której Domański grał z takimi piłkarzami jak Krystian Bielik czy Patryk Dziczek zaowocowały transferem do JAGIELLONII Białystok. Młody zawodnik trenował pod okiem Michała Probierza, ale nie udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie. W 2017 roku po trzech sezonach w JAGIELLONII został piłkarzem trzecioligowej OLIMPII Zambrów. Później Domański grał jeszcze m.in. w STALI Rzeszów i RUCHU Wysokie Mazowieckie a ostatnio w podbiałostockiej Grabówce, w której w meczach z WARMIĄ zaliczył dwa „hat-tricki” – pierwszy w sezonie 21/22 w wygranym przez jego zespół meczu 4:2 i drugi, gdy wiosną w sezonie 22/23 Grabówka wygrała w Grajewie 4:0. Już od dłuższego czasu zależało nam na pozyskaniu tego piłkarza i jeśli tylko dogadają się w tej sprawie oba kluby, to Michał zagra wiosną w WARMII istotnie wzmacniając linię ofensywną naszego zespołu.

Liczymy, że już lada dzień do zajęć z zespołem wróci po wrześniowej operacji Tomasz Dzierzgowski. Na razie jednak zawodnik kończy pooperacyjną rehabilitację.

Nie można wykluczyć, że w kolejnych tygodniach pojawi się w WARMII jeszcze jakiś nowy piłkarz, ale nie jest to priorytetem Klubu. Do dyspozycji trenera Kamila Randzio są młodzi zawodnicy lidera A Klasy w grupie pierwszej – naszych rezerw. Na pierwszy sparing, który odbył się w sobotę 27 stycznia w Ełku zostali powołani do kadry pierwszego zespołu obok zaliczających już ligowe występy Szymona Sobolewskiego i Bartłomieja Żbikowskiego także trzej debiutanci: 15-letni Igor Karwowski oraz szesnastolatkowie Bartosz Olszewski i Kacper Randzio.