PORAŻKA W WASILKOWIE

Nie udało się piłkarzom WARMII Grajewo przerwać kapitalnej passy KS Wasilków. W sobotę Grajewianie przegrali na wyjeździe z liderem tabeli 2:3. Pomimo porażki WARMIA dzielnie walczyła o korzystny rezultat, a wynik mógłby być inny gdyby nie bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra z ostatnich sekund tego spotkania.

Znakomicie spisująca się jesienią drużyna z Wasilkowa do sobotniego meczu z WARMIĄ wygrała na własnym boisku osiem z ośmiu rozegranych meczów, strzelając w nich 34 gole i tracąc zaledwie trzy! Zespół trenera Michała Hryszko jesienią nie przegrał żadnego meczu i jest po rundzie jesiennej samodzielnym liderem tabeli podlaskiej IV ligi.

Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy źle. Już w 6 minucie spotkania błąd naszej defensywy wykorzystał Kacper Chmielewski, ładnym strzałem zdobywając prowadzenie dla gospodarzy. WARMIA wyrównała w 20 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podbijaną przez zawodników piłkę sprytnie skierował głową do bramki Wasilkowa Wojciech Zalewski. Po zdobyciu wyrównującego gola mieliśmy kolejne szanse, ale to gospodarze w 36 minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Emil Łupiński pokonał Filipa Święcińskiego.

Krótko po rozpoczęciu drugiej części gry dobrej okazji nie wykorzystał Dawid Śliwowski, który po doskonałym dośrodkowaniu Marcina Mikuckiego strzelił głową obok bramki. Po kilku minutach Rafał Kalinowski ładnie uderzył z dystansu, lecz niestety niecelnie. Niewykorzystane okazje zemściły się w 57 minucie, gdy supersnajper gospodarzy Jan Pawłowski podwyższył wynik na 3:1. Grajewianie nie rezygnowali z walki o choćby punkt. Doskonałe sytuacje mieli (ponownie) Śliwowski i Paweł Kossyk. Wreszcie w 89 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Mikuckiego Szymon Sobolewski – zaledwie 15-letni wychowanek naszej Akademii Piłkarskiej strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy! W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym gospodarzy był Krystian Wójcicki, ale sędzia Mateusz Skrzypko nie zareagował i po chwili zakończył mecz a protestujących naszych zawodników potraktował kartkami – żółtymi (Śliwowski i Mazurek) oraz czerwoną (Michał Kosikowski).

Występem w Wasilkowie nasz zespół zakończył rozgrywki w rundzie jesiennej rozgrywek podlaskiej IV ligi. WARMIĘ czeka jeszcze zaplanowany na sobotę 18 listopada o godzinie 13:00 mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego z WIGRAMI Suwałki. Spotkanie zapowiada się pasjonująco, ale czy się odbędzie? Zadecyduje pogoda. Po wtorkowych całodziennych opadach deszczu boisko naszego stadionu jest bardzo mokre a prognoza pogody na najbliższe dni nie nastraja optymistycznie.

Skrót meczu w Wasilkowie:

11.11.2023 Wasilków, Stadion Miejski

KS Wasilków – WARMIA Grajewo 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Kacper Chmielewski 6′, 1:1 Wojciech Zalewski 20′, 2:1 Emil Łupiński 36′, 3:1 Jan Pawłowski 57′, 3:2 Szymon Sobolewski 89′

KS: 28.Żydaczek – 11.Kuriata (61′ 4.Kubeł), 5.Łupiński, 19.Vatkevich, 21.Dawidowicz – 24.Cichoński, 6.Chmielewski (85′ 17.Datsenka), 15.Dudziński (Kpt),  20.Wysocki (65′ 14.Niedźwiecki) – 9.Pawłowski. 7.Toczydłowski (71′  18.Sobecki)

REZERWA: 1.Sztukowski – 4.Kubeł, 8.Hryszko, 10.Witkowski, 14.Niedźwiecki, 17.Datsenka, 18.Sobecki, 16.Romanowski

TRENERZY: Michał Hryszko

WARMIA: 33.Święciński –  4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 15.Zalewski, 6.Śleszyński (82′ 19.Polak) – 22.D.Kalinowski (46′ 13.Wójcicki), 16.Bukowski (65′ 8.Kossyk),  5.Szybajło, 10.R.Kalinowski, 17.Mazurek – 98.Śliwowski (82′ 21.S.Sobolewski)

REZERWA: 1.Ł.Sobolewski – 72.Kosikowski, 23.Krupa, 8.Kossyk, 77.Zarzecki, 29.Żbikowski, 13.Wójcicki, 19.Polak, 21.S.Sobolewski

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Białystok, Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Pawłowski, Łupiński (KS Wasilków), Edison, Randzio, Szybajło, Śleszyński, Mazurek, Śliwowski (WARMIA)

Czerwona kartka: Michał Kosikowski (WARMIA) – po zakończonym meczu “ostentacyjne wbiegnięcie na boisko po meczu, prowokacyjna krytyka sędziego” (zapis z protokołu meczowego)