GRABÓWKA POKONANA

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w minioną sobotę. Tym razem przed własną publicznością nasz zespół pokonał KS Grabówka 4:1. Wysokie zwycięstwo cieszy, tym bardziej że do przerwy to goście prowadzili 1:0.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał tak efektownej wygranej grajewian. WARMIA zaczęła mecz nerwowo. Już w 12 minucie za faul Kamila Stawieckiego na Krystianie Maciejuku sędzia podyktował rzut karny dla gości. Strzał Michała Domańskiego świetnie obronił Łukasz Sobolewski, dla którego był to już drugi rzut karny obroniony w tym sezonie! Po tej interwencji naszego bramkarza wydawało się, że niemrawa na początku meczu WARMIA złapie impuls do lepszej gry, ale choć stworzyliśmy sobie kilka niezłych sytuacji, to jednak efektów bramkowych nie było. Za to goście w 22 minucie wyszli na prowadzenie. Po strzale Dominika Betko piłka odbiła się od naszego obrońcy i wpadła do bramki. Do przerwy było 0:1 dla gości i niektórzy kibice zaczęli z niepokojem wspominać kwietniowy mecz z Grabówką, przegrany przez WARMIĘ na własnym boisku aż 0:4.

Po zmianie stron nasz zespół wziął się do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Edison. W 52 minucie magicznym podaniem popisał się Rafał Kalinowski, który w ciemno zagrał do powracającego do składu po kontuzji młodszego brata a ten pokonał Jendruczka. Goście wprawdzie szybko mogli „odgryźć się” i po strzale Macieja Kurcewicza piłka odbiła się od słupka naszej bramki, ale w 57 minucie znów świetne zagranie Rafała Kalinowskiego na drugiego gola zamienił Arkadiusz Mazurek. Cztery minuty później Mazurek zagrał piłkę do Dawida Kalinowskiego a ten świetnym, precyzyjnym uderzeniem w okienko bramki podwyższył na 3:1 dla WARMII. To był piękny gol, ale kolejny też był przedniej urody! W 64 minucie Paweł Kossyk z lewej strony boiska dograł w pole karne, skąd ponownie Dawid Kalinowski uderzeniem z woleja pokonał Jendruczka, ustalając wynik meczu na 4:1 dla grajewian i zaliczając swój drugi w tym sezonie „hat-trick”.

Do końca meczu, pomimo starań obu zespołów rezultat spotkania nie uległ zmianie i kolejna wysoka wygrana naszego zespołu stała się faktem. Nie przyszła ona łatwo, bo zespół z Grabówki grał znacznie lepiej niż odzwierciedla to jego pozycja w tabeli. Naszemu zespołowi należą się brawa za bardzo dobrą drugą połowę meczu. Wróciliśmy do gry i na swój solidny poziom, choć w pierwszej części spotkania popełnialiśmy zbyt wiele błędów. Graliśmy w tym meczu bez Filipa Święcińskiego (wyjazd prywatny), Dawida Skalskiego (wyjazd służbowy), Dawida Śliwowskiego (kontuzja) oraz Michała Kosikowskiego (żółte kartki). Na pewno ubytki kadrowe miały wpływ na grę naszego zespołu, tym bardziej należy docenić kolejne punkty i bramki. Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu WARMIA ma zdobyte aż 43 gole – najwięcej w podlaskiej IV lidze!

W środę 20 września o godzinie 20:00 na sztucznej nawierzchni w podłomżyńskiej Piątnicy nasz zespół zagra z drużyną KULTURALNI Łomża w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Kolejny mecz ligowy WARMII odbędzie się w niedzielę 24 września w Czyżewie. O godzinie 16:00 zmierzymy się tam z beniaminkiem IV ligi ORLĘTAMI.

Skrót spotkania z KS Grabówka oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów:

16.09.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Grabówka  4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dominik Betko 22′, 1:1 Dawid Kalinowski 52′, 2:1 Arkadiusz Mazurek 54′, 3:1 Dawid Kalinowski 61′, 4:1 Dawid Kalinowski 64′

WARMIA: 1.Sobolewski  –  4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 15.Zalewski, 19.Polak (53′ 6.Śleszyński) – 20.Stawiecki (53′ 8.Kossyk), 10.R.Kalinowski (75′ 77.Zarzecki), 16.Bukowski (75′ 23.Krupa), 5.Szybajło, 22.D.Kalinowski (73′ 13.Wójcicki) – 3.Mazurek

REZERWA: 12.Mysiewicz – 6.Śleszyński, 8.Kossyk, 13.Wójcicki, 23.Krupa, 77.Zarzecki

TRENER: Kamil Randzio

KS: 13.Jendruczek – 3.Lul (46′ 19.Karwat), 5.Stankiewicz (Kpt), 6.Tomar (71′ 2.Packiewicz), 7.Kuczyński, 20.Maciejuk, 9.Kurcewicz, 8.Ganiewicz, 10.Betko, 11.Domański, 18.Kajewski (61′ 17.Sawicki)

REZERWA: 23.Gryko – 2.Packiewicz, 4.Popowski, 14.Kostyk, 17.Sawicki, 16.Łapiński, 19.Karwat

TRENER: Karol Janik

Sędzia: Jakub Kaseja (Łomża, Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Kossyk, Krupa (WARMIA), Tomar, Betko (KS Grabówka)