ZAPRASZAMY NA MECZ ZE SPARTĄ

 

W sobotę 9 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego drużyna WARMII Grajewo podejmie SBR SPARTĘ 1951 Szepietowo w meczu 7 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej. Kibice po ostatnich bardzo dobrych wynikach WARMII powinni licznie stawić się na stadionie w Grajewie.

Ciężki tydzień, w którym „Wilczki” rozegrały dwa mecze z faworytami rozgrywek i nasi piłkarze mają w końcu kilka dni na regenerację przed kolejnym spotkaniem.

 

Zespół z Szepietowa po dużych zmianach kadrowych, przeprowadzonych w letniej przerwie rozpoczął nowy sezon całkiem udanie. Po sześciu kolejkach spotkań SPARTA jest siódma w tabeli z dorobkiem 11 punktów. W ostatniej serii spotkań ekipa trenera Wojciecha Sokoła wygrała na własnym boisku z HETMANEM SKŁODOWSCY Tykocin 2:1. Nowy trener zespołu z Szepietowa zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Grzegorza Makala po poprzednim sezonie, w którym szepietowianie zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli – tuż za WARMIĄ. W lipcu SPARTA przeprowadziła gruntowną wymianę kadry i do klubu przyszło kilkunastu nowych zawodników. Z bardziej znanych nazwisk warto wspomnieć o napastniku Janie Kacprowskim, który nie tak dawno grał w TURZE Bielsk Podlaski a w bieżących rozgrywkach zdążył zdobyć dla SPARTY już pięć goli. Przed sezonem klub z Szepietowa zawarł umowę o współpracy z ŁKS 1926 Łomża. W jej efekcie do SPARTY przyszedł bramkarz Ivan Tsimashkou. Kadrowe trzęsienie ziemi jak na razie nie zaszkodziło SPARCIE, bo nadal nieźle sobie radzi w podlaskiej IV lidze.

 

Nasz bilans meczów z drużyną z Szepietowa w poprzednich sezonach wygląda następująco:

 

2016/2017 0:0 (d) 4:2 (w)

2017/2018 1:0 (w) 2:0 (d)

2018/2019 5:0 (d) 2:2 (w)

2019/2020 1:5 (w)

2020/2021 2:1 (w) 2:3 (d)

2021/2022 0:2 (d) 1:2 (w)

2022/2023 2:3 (w) 2:0 (d)

 

Razem: 13 meczów, 6 zwycięstw WARMII, 2 remisy, 5 zwycięstw SPARTY. Bilans bramkowy: 24-20 na korzyść grajewian.

 

W naszym zespole po trudnym meczu w Suwałkach sytuacja kadrowa jest niewesoła. W trakcie niedzielnego spotkania z urazami opuścili boisko dwaj najskuteczniejsi piłkarze WARMII w tym sezonie Dawid Kalinowski i Dawid Śliwowski. O ile pierwszy z nich powinien w miarę szybko wrócić do gry, to wstępna diagnoza kontuzji Śliwowskiego jest zła. Naszego napastnika czeka najprawdopodobniej dłuższa przerwa w grze. To bardzo smutna wiadomość i wielka strata dla naszej linii ofensywnej. Mowa przecież o zawodniku, który w tym sezonie zdobył dla WARMII już 10 goli. Zaledwie kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że odnowiony uraz nie pozwoli wrócić na boisko w tej rundzie Tomaszowi Dzierzgowskiemu a teraz mamy kolejną kontuzję napastnika. Obu Dawidom i Tomkowi życzymy zdrowia i jak najszybszego powrotu na boisko!

 

Pocieszeniem w tej sytuacji jest powrót do treningów Pawła Kossyka, który po urazie odniesionym w lipcowym sparingu z MRĄGOWIĄ wraca w tym tygodniu do treningów. Paweł był w ubiegłym sezonie najlepszym strzelcem WARMII. Miejmy nadzieję, że jego powrót przyniesie nam kolejne gole. Wraca też do zespołu Dawid Skalski, który ze względu na służbowy wyjazd ostatnio pauzował. O tym czy Kossyk i Skalski znajdą się w kadrze meczowej na sobotni mecz zdecyduje trener Kamil Randzio po czwartkowym treningu.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie na sobotni mecz. Zapowiada się piękna pogoda, drużyna gra dobrze i strzela sporo bramek, więc z całą pewnością warto wybrać się na grajewski stadion i wesprzeć dopingiem WARMIĘ.

 

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

 

Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 15:00.

 

Please follow and like us:
error