ZAPOWIEDŹ MECZU Z WIGRAMI

 

Po środowej wygranej 4:1 z jednym z głównych faworytów rozgrywek IV ligi podlaskiej już w niedzielne popołudnie piłkarze WARMII Grajewo wejdą na jeszcze wyższy poziom trudności. Nasz zespół zagra w Suwałkach z WIGRAMI, które przystąpiły do sezonu z jasno określonym celem w postaci awansu do wyższej ligi.

 

Od pierwszej kolejki suwalski klub realizuje swoje zadanie. W czterech rozegranych meczach (spotkanie z TUREM Bielsk Podlaski zostało przełożone na 18 października) WIGRY zdobyły komplet punktów z imponującym bilansem bramkowym 19-1. W minioną środę rozgromiły w Tykocinie miejscowego HETMANA aż 8:1.

 

W przerwie letniej najpoważniejszymi ubytkami z kadry zespołu z Suwałk byli bramkarz Piotr Słowikowski, który odszedł do ŚWITU Skolwin – Szczecin oraz Dawid Kalinowski – obecnie zawodnik naszego Klubu. Wzmocnienia WIGIER to pomocnik Oskar Osipiuk z KS Wasilków, bramkarz Jakub Kanclerz z OLIMPII Zambrów a przede wszystkim napastnik Kamil Zalewski, który w minionym sezonie zdobył 16 goli w III-ligowej OLIMPII Zambrów. Transfer Zalewskiego odbił się głośnym echem w naszym regionie, bo to niezwykle skuteczny napastnik i rzadko zdarza się, żeby zawodnik tego formatu przechodził z wyższej ligi do niższej. W WIGRACH odnalazł szybko formę strzelecką i w 4 meczach zdobył już siedem goli!

 

Wszystkie dotychczasowe transfery zbladły jednak przy kolejnym nazwisku. W ostatnich dniach transferowego okienka suwalski klub pozyskał z ODRY Opole Macieja Makuszewskiego, który jeszcze w poniedziałek 28 sierpnia rozegrał cały mecz w I lidze przeciwko ZAGŁĘBIU Sosnowiec a w niedzielę prawdopodobnie zagra przeciwko WARMII w IV lidze podlaskiej. 33-letni Makuszewski ma pełnić w Suwałkach rolę grającego dyrektora sportowego. Piłkarz, który ma w swojej karierze rozegrane 5 spotkań w reprezentacji Polski oraz niemal 200 meczów w Ekstraklasie wraca po 13 latach do klubu z którego na dobrą sprawę wybił się do grania na wysokim poziomie.

 

„- Z tego, co pamiętam, w meczu SMS-u Łódź właśnie z WARMIĄ w Grajewie zdobyłem swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce – wspomina były 5-krotny reprezentant Polski.  – Fajnie byłoby w niedzielę powtórzyć ten wyczyn.” – powiedział dla portalu suwalki24.pl Makuszewski.

 

Nie ma co ukrywać, takiego transferu na poziomie IV ligi podlaskiej jeszcze nie było i to jasno dowodzi jakie aspiracje mają w tym sezonie suwalczanie. Zdaniem wielu obserwatorów nikt nie jest w stanie zagrozić WIGROM w osiągnięciu awansu. Jednak piłka nożna nie takie sensacje widziała…

 

W minionym sezonie też uznawano WIGRY za głównego faworyta a tymczasem zespół z Suwałk zakończył rozgrywki dopiero na czwartym miejscu z ośmiopunktową stratą do ŁKS 1926 Łomża. Ten wynik uznano w Suwałkach za porażkę. W trakcie sezonu pożegnano się z trenerem Kamilem Laurynem, którego zastąpił Paweł Cimochowski. W poprzednich rozgrywkach WARMIA z WIGRAMI spotkała się dwukrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski. Co ciekawe w żadnym z tych meczów nie udało się suwalczanom pokonać naszej drużyny. W rundzie jesiennej zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2 a wiosną w Grajewie 1:1. W pucharowym meczu rozegranym jesienią w Suwałkach WARMIA sensacyjnie wygrała 3:2.

 

W naszym zespole w meczu z WISSĄ na szczęście nikt nie ucierpiał i trener Kamil Randzio ma do dyspozycji praktycznie tych wszystkich zawodników, którzy zagrali w środę. W porównaniu z ostatnim meczem w kadrze zabraknie tylko Krystianów Guzowskiego i Wójcickiego. Niestety nie zagra w Suwałkach Dawid Skalski, który jeszcze przez co najmniej tydzień będzie oddelegowany do innej jednostki wojskowej niż ta w której stacjonuje. Paweł Kossyk wraca do zajęć treningowych od wtorku 5 września.

 

Relację tekstową z meczu WIGRY – WARMIA przeprowadzimy pod linkiem RELACJA LIVE!.