ZAPOWIEDŹ MECZU Z CRESOVIĄ

Drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie czeka w sobotę 26 sierpnia piłkarzy WARMII Grajewo. To nasza najdalsza podróż w tych rozgrywkach, bo zagramy w oddalonych o 170 km Siemiatyczach z miejscową CRESOVIĄ.

 

Zespół gospodarzy sobotniego meczu w sezonie 2022/2023 zajął przedostatnie miejsce w tabeli i utrzymał się w lidze dzięki wygranym barażom z GRYFEM Gródek (4:1 na wyjeździe i 2:2 na własnym boisku). W letniej przerwie w Siemiatyczach doszło do małej rewolucji kadrowej. Odeszli z klubu grający trener Wojciech Moczulski, podpora zespołu bramkarz Rafał Karolczuk oraz Jakub Jeleszuk i Krystian Mantur. Ten ostatni przeszedł do trzecioligowej OLIMPII Zambrów. Kontuzja wykluczyła z gry w rundzie jesiennej utalentowanego Miłosza Kowalczuka. Nowym trenerem zespołu został Mariusz Jurek a do kadry przybyli Mateusz Kosiński (po kontuzji), Hubert Piotrowski (wznowił treningi) oraz bramkarz Rafał Konobrocki z JAGIELLONII Białystok. Nowy sezon CRESOVIA zaczęła od porażki 1:4 w wyjazdowym starciu z beniaminkiem z Czyżewa. W drugiej kolejce siemiatyczanie nieznacznie ulegli na własnym boisku TUROWI Bielsk Podlaski 1:2 a w miniony weekend pokonali na wyjeździe innego beniaminka HETMANA SKŁODOWSCY Tykocin 2:0.

 

Statystyka ligowych meczów obu zespołów w IV lidze w ostatnich sezonach:

 

Sezon 2016/2017 3:0 (wyjazd) 4:0 (dom)

 

Sezon 2017/2018 0:1 (w) 6:1 (d)

 

Sezon 2018/2019 4:0 (d) 3:0* (w)

 

Sezon 2019/2020 3:0 (d)

 

Sezon 2020/2021 2:1 (w) 1:1 (d)

 

Sezon 2021/2022 5:0 (d) 1:0 (w)

 

Sezon 2022/2023 1:1 (w) 2:0 (d)

 

*walkower dla WARMII – wynik z boiska 1:0 dla CRESOVII.

 

Bilans: 13 meczów, 10 zwycięstw WARMII, 2 remisy, 1 porażka . Bramki: 32-5 (nie wliczono walkoweru 3:0)

 

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że niełatwo grało się nam z CRESOVIĄ na jej boisku. Tak było choćby przed rokiem, gdy zremisowaliśmy 1:1, choć gospodarze ostatnie 20 minut grali w dziesiątkę. Nasz zespół szybko, bo już w 2 minucie zdobył prowadzenie i wydawało się, że kolejne gole posypią się jak z rękawa a tymczasem gospodarze wyrównali i ambitnie walczyli do końca o zwycięstwo pomimo gry w osłabieniu. Niech tamten mecz będzie wystarczającą przestrogą dla naszych piłkarzy przed lekceważeniem przeciwnika.

 

W naszym zespole ostatni tydzień przyniósł dwie złe wiadomości. Pierwsza dotyczy Tomasza Dzierzgowskiego, który po kontuzji odniesionej w meczu z ORŁEM Kolno w marcu bieżącego roku w lipcu wrócił do zajęć treningowych jeszcze z niepełnym obciążeniem. Niestety, okazało się, że kontuzjowane kolano wymaga jeszcze jednego zabiegu i tym samym nie zobaczymy Tomka na boisku na pewno do końca tej rundy. Życzymy mu zdrowia i powrotu na boisko!

 

Druga zła wiadomość dotyczy Dawida Skalskiego, który jest żołnierzem i armia wzywa go do spędzenia najbliższych dwóch tygodni poza miejscem stacjonowania. Rozkaz to rozkaz, ale jest to ogromne osłabienie naszej drużyny przed dwoma trudnymi meczami, które zagramy w kolejnych dniach z WISSĄ Szczuczyn i WIGRAMI Suwałki. Zwłaszcza, że Dawid złapał dobrą formę w meczu z CZARNYMI Czarna Białostocka (gol i aż trzy asysty!).

 

Oprócz wymienionych piłkarzy w Siemiatyczach zabraknie także Pawła Kossyka i Krystiana Guzowskiego (kontuzje) oraz Kamila Stawieckiego, Wiktora Mysiewicza i Przemka Zarzeckiego (wszyscy trzej będą uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach weselnych).

 

Relację tekstową z meczu CRESOVIA – WARMIA przeprowadzimy w sobotę od 16:00 klasycznie pod linkiem: Relacja LIVE!