ZAPOWIEDŹ MECZU Z CZARNYMI

 

W sobotę 19 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII podejmą CZARNYCH Czarna Białostocka w meczu trzeciej kolejki spotkań IV ligi podlaskiej w sezonie 2023/2024. Będzie to drugie i… na szczęście ostatnie spotkanie, które zostanie rozegrane bez publiczności. Jest to efekt kary nałożonej na nasz Klub przez Wydział Wychowania i Dyscypliny Podlaskiego ZPN w Białymstoku za zachowanie nieodpowiedzialnej grupki osób podczas czerwcowego meczu z ŁKS 1926 Łomża.

 

Prowadzony przez utalentowanego trenera Mateusza Woronieckiego zespół CZARNYCH w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki na piętnastym miejscu. W bieżących rozgrywkach CZARNI zaczęli od minimalnej porażki 1:2 w Bielsku Podlaskim z miejscowym TUREM, by w drugiej kolejce rozgromić na własnym boisku beniaminka HETMAN SKŁODOWSCY Tykocin aż 5:0. Te wyniki świadczą, że ekipa trenera Woronieckiego to nie „ogórki” i trzeba się będzie mocno napracować, by z nimi wygrać. W przerwie letniej pozyskano m.in. tak znanych na Podlasiu zawodników jak Mateusz Łabieniec z KRYPNIANKI Krypno i Grzegorz Makal ze SPARTY 1951 Szepietowo. Do CZARNYCH na wypożyczenie przeszedł też nasz zawodnik Damian Mingielewicz.

 

Do tej pory z CZARNYMI zagraliśmy tylko cztery mecze ligowe

 

SEZON 2021/2022

3:1 (wyjazd), 0:1 (dom)

 

SEZON 2022/2023

3:1 (dom), 0:1 (wyjazd)

 

Bilans to 4 mecze, 2 zwycięstwa, 2 porażki. Bramki: 6-4 na korzyść WARMII.

 

Już z analizy dotychczasowych gier z ekipą z Czarnej Białostockiej wynika, że nie gra nam się z nimi lekko i przyjemnie. Zespół jest oparty w głównej mierze na zawodnikach Akademii Piłkarskiej TALENT Białystok, w której od lat pracuje trener zespołu CZARNYCH. Po letnich wzmocnieniach rywale są jeszcze silniejsi i czeka nas niełatwa przeprawa w sobotnie popołudnie.

 

W naszym zespole po ostatnim meczu z RUCHEM, rozgrywanym na będącej w kiepskim stanie sztucznej nawierzchni, kilku zawodników odczuwa trudy gry w fatalnych warunkach. Gra w 30-stopniowym upale na sztucznym boisku i to jeszcze tak wyeksploatowanym jak te w Zambrowie niestety odbija się na zdrowiu. Na wtorkowym treningu brakowało Kamila Stawieckiego (przeziębienie), Michała Kosikowskiego, Przemysława Zarzeckiego, Dawida Śliwowskiego (urazy po meczu z RUCHEM) oraz Filipa Święcińskiego i Edisona. Czy trener Kamil Randzio będzie mógł skorzystać w sobotę z któregoś z tych zawodników? Okaże się zapewne dopiero w dniu meczu. Oczywiście nie zagrają również kontuzjowany Paweł Kossyk oraz powoli wracający do zdrowia Krystian Wójcicki, Tomasz Dzierzgowski i Arkadiusz Wojno.

Relację tekstową z meczu z CZARNYMI przeprowadzimy na naszej stronie pod adresem:

Relacja LIVE!