RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

 

We wtorek 11 lipca piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe w ramach przygotowań do nowego sezonu 2023/2024. To będzie niezwykle ważny sezon w życiu naszego Klubu ze względu na obchodzony w przyszłym roku jubileusz 100-lecia.

 

Trzy tygodnie przerwy po zakończeniu poprzednich rozgrywek były w Klubie niezwykle pracowite. I to nie tylko ze względu na wizytę youtubera „Buddy”, który 3 lipca wraz ze swoją ekipą odwiedził na treningu nasz zespół (więcej o tym wydarzeniu TUTAJ). Jeszcze przed końcem minionego sezonu zostały ustalone gry kontrolne w okresie przygotowawczym a klubowi działacze przystąpili do rozmów z zawodnikami w celu ustalenia zasad ich dalszej gry w WARMII. Już od początku maja trwały prace nad transferami, które miały zostać przeprowadzone do Klubu podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach.

 

Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku ustalił kalendarz rundy jesiennej IV ligi w sezonie 2023/2024, która wystartuje w weekend 5/6 sierpnia. WARMIA rozpocznie rozgrywki meczem w Grajewie z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Ten mecz odbędzie się już w piątek 4 sierpnia o 18:00 w Grajewie, ale zgodnie z postanowieniem Wydziału Wychowania i Dyscypliny z trybun grajewskiego stadionu nie obejrzą go nasi kibice. Kolejnego spotkania z CZARNYMI Czarna Białostocka (19 sierpnia) również. To pokłosie awantury na trybunach podczas czerwcowego meczu z ŁKS 1926 Łomża. Pierwszym meczem w którym będą mogli brać udział kibice będzie spotkanie z WISSĄ Szczuczyn 30 sierpnia. Jesienią w Grajewie zagramy jeszcze ze SPARTĄ 1951 Szepietowo, KS Grabówka, TUREM Bielsk Podlaski, KS Michałowo, KRYPNIANKĄ Krypno i PROMIENIEM Mońki.

 

Wstęp do sezonu stulecia rozpoczął się treningiem z „Buddą”, ale pierwsze zajęcia już we własnym gronie odbyły się we wtorek 11 lipca na Stadionie Miejskim. Wzięło w nim udział 24 zawodników. Sporo, jednak kilku piłkarzy z usprawiedliwionych przyczyn jeszcze nie pojawiło się na treningu. Z niepełnym obciążeniem trenowali rekonwalescenci: Tomasz Dzierzgowski i Arkadiusz Wojno. Obaj szybko dochodzą do sprawności po operacjach kolan i długiej pauzie w grze.

 

RUCHY KADROWE

 

Jeszcze przed końcem sezonu o zakończeniu gry w naszym Klubie poinformował Łukasz Wojno. Pochodzący z Białegostoku Łukasz od ponad roku pracuje w straży pożarnej w Giżycku. Dojazdy i praca na zmiany mocno ograniczały jego dyspozycyjność, ale i tak wiele razy mogliśmy na niego liczyć. Współpraca z tym zawodnikiem była wzorowa. Żal, że tak dobry napastnik i porządny człowiek żegna się z nami, ale zapewniliśmy Łukasza, że zawsze świeci dla niego zielone światło na powrót do WARMII. Łukasz Wojno grał w naszym Klubie dwa sezony i w 42 rozegranych meczach ligowych zdobył 20 bramek. Dziękujemy!

 

Oprócz Łukasza Wojno na pewno nie zobaczymy już w barwach WARMII Mariusza Łapińskiego. 36-letni pomocnik postanowił kontynuować grę w WISSIE Szczuczyn, z którą pożegnał się w połowie sezonu 2021/2022. Łapiński najpierw porozumiał się z władzami Klubu odnośnie gry w WARMII w kolejnym sezonie, zadeklarował to również trenerowi i kolegom z zespołu, po czym w dniu rozpoczęcia przygotowań oznajmił, że ma „ofertę życia” z KS CK Troszyn i tam najpewniej zagra. Po kilku dniach okazało się, że jego nowym klubem będzie WISSA.

 

Kto jeszcze pożegna się z naszym Klubem? Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał Damian Mingielewicz, który wiosną nie grał wiele. Prawdopodobnie ten zawodnik zostanie wypożyczony do CZARNYCH Czarna Białostocka. Blisko odejścia z WARMII jest też przygotowany do wyjazdu do Wrocławia Jan Bińczak. Klubowy sprzęt zdał również Dawid Kondratowicz, który już w rundzie wiosennej był w WARMII praktycznie nieobecny. Pozostali zawodnicy grający w rundzie wiosennej na dziś pozostają w Klubie, a o ewentualnych ruchach będziemy jeszcze informować.

 

Do treningów po długiej rehabilitacji powrócili Tomasz Dzierzgowski i Arkadiusz Wojno. Wygląda na to, że już całkiem niedługo będą do dyspozycji trenera Kamila Randzio. Czas na transfery do Klubu!

 

POWROTY WYCHOWANKÓW!

 

W nowym sezonie w barwach naszego Klubu zagra 23-letni Rafał Kalinowski. Urodzony w Grajewie Rafał jest wychowankiem naszego Klubu, od najmłodszych lat szkolonym przez trenera Józefa Matysiewicza (tak jak inni trzej zawodnicy z obecnej kadry: Maciej Krupa,  Łukasz Sobolewski i Przemysław Zarzecki). W wieku 13 lat przeniósł się do MOSP Białystok a w seniorskiej piłce występował w MKS Ełk i OLIMPII Zambrów. W tych klubach w III lidze rozegrał 88 meczów w których strzelił 14 bramek. W czerwcu ubiegłego roku zawodnik pożegnał się z OLIMPIĄ Zambrów, podjął studia i przerwał grę, a teraz wraca do naszego Klubu wzmacniając ofensywę WARMII.

 

Razem z Rafałem do WARMII dołącza jego młodszy brat –  Dawid Kalinowski. 22-letni skrzydłowy to również wychowanek naszego Klubu, podopieczny trenera Józefa Matysiewicza. Dawid w minionym sezonie grał w WIGRACH Suwałki. Młodszy z braci Kalinowskich w wieku 16 lat przeniósł się z Grajewa do MOSP Białystok aby następnie grać w SMS Łódź, MAZURZE Ełk, GÓRNIKU Konin i ZNICZU Biała Piska. W tych trzech ostatnich klubach zagrał 99 spotkań w III lidze zdobywając 9 bramek.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ci dwaj bracia, wciąż młodzi, ale już doświadczeni, wracają do swojego Klubu na sezon stulecia! Bardzo nam zależało na ich powrocie ponieważ z całą pewnością należą do najlepszych zawodników pochodzących z naszego miasta.

 

Deklarację gry w naszym Klubie podpisał 32 – letni Wojciech Zalewski. Ten doświadczony środkowy obrońca/defensywny pomocnik w rundzie wiosennej był trenerem KS Grabówka, z którym przegraliśmy 0:4. W rundzie jesiennej występował z kolei w KRYPNIANCE Krypno. Ma za sobą grę w II lidze w barwach SOKOŁA Sokółka (47 meczów) oraz w zreorganizowanej III lidze (MKS Ełk, OLIMPIA Zambrów i WISSA Szczuczyn – łącznie 70 meczów).

 

Czwarty piłkarz, który dołączył do WARMII to 24-letni napastnik Dawid Śliwowski. Ten zawodnik przychodzi do nas z KS Wasilków a w minionym sezonie grał w KS Michałowo (20 goli w 32 meczach!). Mierzący 195 cm wzrostu wychowanek JAGIELLONII od sezonu 2016/2017 w 117 rozegranych spotkaniach w IV lidze podlaskiej zdobył aż 84 gole! Mocno liczymy na to, że swój bilans poprawi w naszym Klubie. Przy warunkach fizycznych jakimi dysponuje, Dawid na pewno będzie groźny dla każdej defensywy każdego rywala.

 

Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował nasz Klub jest 19-letni pomocnik Rafał Szybajło. To utalentowany wychowanek SPARTY Augustów, który przed rokiem był testowany w drugoligowym wówczas SOKOLE Ostróda, a w zimę interesowały się nim WIGRY Suwałki.

 

SPARINGI

 

W sobotę 15 lipca na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA zagrała pierwszy sparing. Przeciwnikiem naszego zespołu była trzecia drużyna minionego sezonu w IV lidze warmińsko – mazurskiej MAMRY Giżycko. Trener Kamil Randzio podzielił dostępnych w sobotę zawodników na dwa składy. Choć grajewianie przeprowadzili sporo ciekawych akcji, to forma zespołu była jeszcze nieco wakacyjna. Goście wygrali 4:3.

 

Skrót z meczu:

 

 

15.07.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 WARMIA Grajewo – MAMRY Giżycko 3:4 (1:2)

 Bramki: 0:1 Paweł Dymiński 14’, 0:2 Mateusz Waszczyn 16’, 1:2 Pavlo Nikolaichuk 34’ (rzut karny), 2:2 Marcin Mikucki 50’, 2:3 Damian Mazurowski 57’, 3:3 Rafał Kalinowski 67’, 3:4 Paweł Dymiński 72’

 

 

WARMIA: Sobolewski (30’ Mysiewicz, 60’ Święciński) – Żbikowski (46’ Mikucki), Kosikowski (46’ Zduńczyk), Krupa (46’ Edison), Śleszyński (46’ Polak) – Wójcicki (46’ Guzowski), Skalski (46’ Bukowski), Zalewski (46’ Zarzecki), Nikolaichuk (46’ R.Kalinowski), D.Kalinowski (46’ Kuczyński) – Mazurek (46’ Kossyk)

 

MAMRY (skład wyjściowy): Kleczkowski – Aleksandrowicz, Kucharski, Romanowski – Świderski, Rutkowski, Koszycki, Waszczyn, Mazurowski – Wiszniewski, Dymiński

Grali także: Fiedziukiewicz, Dziadosz, Typa, Olszewski

 

 

Kolejny mecz nasz zespół zagrał w środę 19 lipca w Łomży z beniaminkiem III ligi ŁKS 1926 Łomża. Do przerwy nasza gra wyglądała zupełnie przyzwoicie, choć łomżanie przeważali. Jedyny gol dla gospodarzy padł po pięknym strzale przewrotką, ale przed dośrodkowaniem wydaje się, że piłka minęła końcową linię boiska. W drugiej połowie w naszym zespole pojawiło się sporo zawodników rezerwowych i w końcowej fazie spotkania ŁKS bezlitośnie wykorzystał błędy grajewian zdobywając trzy gole.

 

Skrót z meczu:

 

19.07.2023 Łomża, boczne boisko Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd

 ŁKS 1926 Łomża – WARMIA Grajewo 4:0 (1:0)

 Bramki: 1:0 zawodnik testowany 14’, 2:0 zawodnik testowany 65’, 3:0 Łukasz Świderski 67’, 4:0 Mateusz Michasiewicz 88’

 

 

ŁKS 1926: zawodnik testowany I – Dobrowolski, Reinaldo Melao, zawodnik testowany II, Bednarek – Walczak, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V- Felipe, Pawczyński

Grali również: Timashkou, Dunaj – zawodnik testowany VI, zawodnik testowany VII, Żebrowski, zawodnik testowany VIII, Michasiewicz, zawodnik testowany IX, Zawistowski, Świderski, zawodnik testowany X

 

WARMIA: Sobolewski (46’ Święciński) – Mikucki (70’ Śleszyński), Kosikowski (60’ Nikolaichuk), Edison (60’ Krupa), Śleszyński (46’ Polak) – Wójcicki (70’ Żbikowski), Bukowski (46’ Kossyk), Zalewski (46’ Zarzecki), R.Kalinowski (70’ Bukowski), D.Kalinowski (75’ Guzowski) – Śliwowski (46’ Mazurek)

Nie grali: Mysiewicz – Skalski, Stawiecki, A.Wojno, Dzierzgowski

 

 

Trzeci mecz kontrolny odbył się w sobotę 22 lipca w Mrągowie. Nasz zespół zmierzył się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu IV ligi warmińsko – mazurskiej miejscową MRĄGOWIĄ. Grajewianie wygrali po niezłym meczu 3:2. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył powracający do zespołu po wiosennym wypożyczeniu do KS Michałowo Arkadiusz Mazurek. Przed przerwą gospodarze wyrównali po strzale Łukasza Kuśnierza. W drugiej połowie na 2:1 gola dla WARMII zdobył Rafał Kalinowski. MRĄGOWIA wyrównała w  minucie, ale kilka minut przed końcem spotkania wzorową akcję naszego zespołu i podanie Dawida Kalinowskiego na zwycięskiego gola zamienił Krystian Wójcicki. Niestety w trakcie meczu w starciu z rywalem pęknięcia kości czaszki doznał Paweł Kossyk, którego czeka co najmniej miesiąc przerwy w grze.

 

 

Skrót z meczu:

 

 

22.07.2023 Mrągowo, Stadion Miejski

 MRĄGOWIA Mrągowo – WARMIA Grajewo 2:3 (1:1)

 Bramki: 0:1 Arkadiusz Mazurek 8′, 1:1 Łukasz Kuśnierz 41′, 1:2 Rafał Kalinowski 60′, 2:2 Piotr Telega 69′, 2:3 Krystian Wójcicki 87′

 

MRĄGOWIA: Bejnarowicz, Orzeł – Kudlak, Telega, Żęgota, Kosek, Skrzęta, Drzewiecki, Kuśnierz, Barszczewski, Wypniewski, Bojarowski, Grudnowski oraz zawodnicy testowani.

 

WARMIA: Sobolewski (46′ Mysiewicz) – Polak, Kosikowski (70′ Krupa), Krupa (46′ Edison), Śleszyński (46′ Mikucki) – Stawiecki (70′ D.Kalinowski), Bukowski (46′ R.Kalinowski), Kossyk (70′ Bukowski), Mazurek (46′ Zarzecki), D.Kalinowski (46′ Wójcicki) – Śliwowski (70′ Mazurek)

 

 

W środę 26 lipca nasz zespół zmierzył się w Grajewie z ROMINTĄ Gołdap. Niestety, w przedostatnim sprawdzianie przed ligą trener Randzio nie mógł skorzystać aż z dziewięciu zawodników z kadry w tym trzech podstawowych (Śleszyński, Kossyk, Skalski – wszyscy z powodu urazów). Prowadzenie dla gości zdobył Konrad Radzikowski, ale ozdobą pierwszej połowy był przepiękny gol Bartka Bukowskiego, który pokonał mającego za sobą grę w Ekstraklasie Andrzeja Szyszko. W drugiej połowie nasz zespół nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Zejście z boiska Edisona totalnie rozproszyło naszą defensywę. W końcowym kwadransie gry ROMINTA zdobyła aż trzy gole i wygrała 4:1. Dużo materiału do analizy po tym meczu ma trener Kamil Randzio. Jest jeszcze czas na pracę nad poprawą błędów, ale martwi kolejna kontuzja naszego zawodnika. W 12 minucie z urazem barku opuścił boisko Krystian Wójcicki.

 

Skrót z meczu:

 

 

26.07.2023 Grajewo, boisko im. majora Jerzego Matulanisa

 WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Konrad Radzikowski 20′, 1:1 Bartosz Bukowski 33′, 1:2 Krystian Słowicki 76′, 1:3 Michał Mościński 81′, 1:4 Konrad Radzikowski 82′

 

WARMIA: Święciński (46′ Mysiewicz) – Mikucki (75′ Jagielski), Zarzecki (46′ Kosikowski), Edison (75′ Zalewski), Polak (75′ Guzowski) – D.Kalinowski, Zalewski (60′ Zarzecki), Bukowski, R.Kalinowski (46′ Szybajło), Wójcicki (12′ Krupa) – Śliwowski (70′ R.Kalinowski)

 

Nie grali: Sobolewski – Śleszyński, Stawiecki, Skalski, Mazurek, Kossyk, Wojno, Dzierzgowski, Nikolaichuk

 

ROMINTA (skład wyjściowy): Szyszko – Knoch, Grudziński, Kułak, Wrotniak – Adamiec, Kalinowski, Popławski, Kowalewski – Słowicki, Radzikowski

 

Grali również: Wołos – Mościński, Hołdyński

 

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Ekstraklasa)

 

 

Kolejny i już ostatni sparing przed meczem ligowym z DĘBEM Dąbrowa Białostocka WARMIA zagra w sobotę 29 lipca o godzinie 11:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie NAREW Ostrołęka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenie ostatniego testu przed ligą wszystkich Kibiców!