EMOCJI AŻ ZBYT WIELE

 

Kolejne ligowe spotkanie rozegrały rezerwy naszego klubu. WARMIA II na Stadionie Miejskim im. W. Terleckiego podjęła w niedzielę 23 października niepokonaną w A klasie podlaskiej BIEBRZE Goniądz. Pomimo dwukrotnego prowadzenia po meczu jesteśmy bez punktów…

 

Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Damian Węgrzyn w 17 minucie. Kilka minut później sędzia usunął z boiska naszego bramkarza, który faulował zawodnika gości. Faul niespecjalnie kwalifikował się na czerwoną kartkę – nie była to czysta pozycja rywala, obok akcji byli inni piłkarze, ale sędzia zrobił co zrobił. Grająca w osłabieniu WARMIA nadal radziła sobie bardzo dobrze. Faworyzowani goście dopiero po przerwie w 56 minucie pokonali Rafała Jeglińskiego. Dziesięć minut później kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się 16-letni Jakub Grabowski i grająca w „dziesiątkę” WARMIA ponownie wyszła na prowadzenie. Kiedy mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że nasz zespół utrzyma zwycięski wynik do akcji ponownie wkroczył pan Wilczko (arbiter główny), który najpierw nie dostrzegł brutalnego faulu zawodnika BIEBRZY na Bartku Bukowskim, a po chwili ukarał zbulwersowanego brakiem wstrzymania gry przez sędziego Wojciecha Koszczuka drugą żółtą kartką, w konsekwencji której nasz zawodnik opuścił boisko i końcowe minuty (sędzia doliczył ich aż 8 do regulaminowego czasu gry!) graliśmy w dziewięciu na jedenastu rywali…plus sędziowie…

W 5 minucie doliczonego czasu gry BIEBRZA wyrównała po strzale Jasińskiego. Dwie minuty później zwycięskiego gola dla drużyny z Goniądza strzelił Dekarz, który po podaniu od swojego partnera był na pozycji spalonej. Nie dla sędziego. Ten uznał gola mimo protestów naszych piłkarzy. Takiego wzburzenia skandalicznym sędziowaniem meczu dawno w Grajewie nie było zarówno na boisku jak i na trybunach. Trudno spodziewać się, żeby w A Klasie praca sędziów odbywała się na wysokim poziomie, ale pan Wilczko z Moniek wyraźnie „nie dojechał” z poziomem nawet do podlaskiej A Klasy. W środę 26 października nasz Klub złożył w Podlaskim ZPN wniosek o nieuwzględnianie pana Mateusza Wilczko w obsadzie sędziowskiej meczów naszego Klubu w jakiejkolwiek kategorii wiekowej.

 

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę 30 października o godzinie 18:00 w Szczuczynie z rezerwami miejscowej WISSY.

 

Skrót z meczu:

 

23.10.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 WARMIA II Grajewo – BIEBRZA Goniądz 2:3 (1:0)

 Bramki: 1:0 Damian Węgrzyn 17′, 1:1 Łukasz Chrzanowski 56′, 2:1 Jakub Grabowski 66′, 2:2 Przemysław Jasiński 90′ + 5′, 2:3 Paweł Dekarz 90′ + 7′

 

WARMIA II: 1.Sobolewski – 2.Poślednik, 3.Krupa (Kpt), 5.Koszczuk, 4.Grabowski – 15.Marczykowski (85′ 20.Sztachelski), 10.Bukowski, 8.Jankiewicz (65′ 19.Jagielski), 11.Wójcicki – 9.Witkowski (80′ 6.Szumowski), 14.Damian Węgrzyn (24′ 12.Jegliński)
REZERWA: 12.Jegliński – 6.Szumowski, 13.Domitrz, 17.Kacper Randzio, 20.Sztachelski, 19.Jagielski

 

TRENER: Kamil Randzio

 

BIEBRZA: 33.Zimnoch – 2.Sygit (Kpt), 3.Kramkowski, 6.Wędołowski, 7.Dekarz, 8.Rosiński, 9.E.Chrzanowski (60′ 5.Budnik), 11.Mici (70′ 4.Lewandowski), 17.M.Chrzanowski (46′ 16.Ł.Chrzanowski), 18.Jasiński, 20.Dubiło
REZERWA: 1.Chojnowski – 4.Lewandowski, 5.Budnik, 16.Ł.Chrzanowski

 

TRENER: Marek Szerszenowicz

 

Sędzia: Mateusz Wilczko (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Koszczuk (dwie), Szumowski, Wójcicki, Marczykowski (WARMIA II), Chrzanowski, Budnik, Kramkowski, Dubiło (BIEBRZA)

 

Czerwone kartki: 24′ – Sobolewski (za faul taktyczny), 88′ – Koszczuk (w konsekwencji drugiej żółtej kartki) – (WARMIA)