ZAPOWIEDŹ I TYPY 14 KOLEJKI IV LIGI PODLASKIEJ

 

Bez wątpienia wysoka porażka WARMII nad WISSĄ była sporym zaskoczeniem dla wszystkich obserwatorów podlaskich rozgrywek. Niesamowite rzeczy działy się za to w Białymstoku, gdzie MOSP do 86 minuty prowadził 3:1 nad TUREM, TUR jednak tylko w sobie znany sposób dał radę strzelić jeszcze 3 bramki i zwyciężyć ostatecznie 4:3. W najbliższy weekend najciekawiej powinno być w starciach ŁKS z KS Michałowo i w niedzielę PROMIENIA z KS Wasilków. Zapraszam na zapowiedź i #IVligowepewniaczki 14 kolejki.

 

SOBOTNIE MECZE – 29.10.2022

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KS WARMIA Grajewo – godz. 11.00

 

Patrząc na historię spotkań obu drużyn faworytem meczu będą gospodarze. WARMIA dodatkowo osłabiona brakiem Edisona i Dawida Skalskiego po meczu w Szczuczynie. SPARTA ma „patent” na WARMIĘ i o ile zawodnicy z Grajewa nie zagrają z zębem, jak m.in. w konfrontacjach z WIGRAMI czy KS Michałowo to o punkty będzie bardzo ciężko.

 

Mój typ – 1

 

ORZEŁ Kolno – MOSP Białystok – godz. 13.00

 

Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn ORŁA i MOSP. Lepszą sytuację ze względu na boisko u siebie ma ORZEŁ, ale MOSP grający również na sztucznej murawie nie powinien być na straconej pozycji. Przeczuwam podział punktów.

 

Mój typ: X

 

TUR Bielsk Podlaski – CRESOVIA Siemiatycze – godz. 13.30

 

Gospodarze to zdecydowanie drużyna bardziej doświadczona i lepsza. CRESOVIA na wyjazdach gra słabo i nie punktuje. Goście z Siemiatycz po tym meczu nie uciekną z ostatniego miejsca w tabeli.

 

Mój typ: 1

 

ŁKS 1926 Łomża – KS Michałowo – godz. 14.00

 

ŁKS jest w formie i od pięciu spotkań nie stracił choćby bramki. KS Michałowo to natomiast drużyna bardzo ciekawie grająca. W Grajewie zaprezentowali się z dobrej gry i niewiele zabrakło im do zwycięstwa. W Łomży o wygraną powalczyć będzie ciężko, ale remis jest jak najbardziej w zasięgu gości jeśli tylko pojadą na to spotkanie w optymalnym zestawieniu.

 

Mój typ: X

 

RUCH Wysokie Mazowieckie – DĄB Dąbrowa Białostocka – godz. 14.00

 

Bezdyskusyjnie RUCH musi zgarnąć 3 punkty w tym meczu. DĄB punktów upatruje w meczach domowych, a na wyjazdach idzie im dużo gorzej. Gospodarze powinni sobie spokojnie poradzić.

Mój typ – 1

 

KS Grabówka – KRYPNIANKA Krypno – godz. 14.00

 

Kolejne spotkanie sąsiadujących ze sobą drużyn. Ciekawy i zacięty pojedynek z delikatnym wskazaniem na gospodarzy, KS Grabówka niezależnie gdzie gra, punktuje w podobny sposób. KRYPNIANKA z kolei to zdecydowanie bardziej ekipa „własnego podwórka”.

 

Mój typ – 1

 

KS Śniadowo – WISSA Szczuczyn – godz. 14.45

 

Rozpędzona po wysokim zwycięstwie nad WARMIĄ WISSA w Śniadowie wyjdzie pewna siebie „po swoje”. Jeśli drużyna zagra na podobnym poziomie co tydzień temu, to gospodarze zostaną rozbici. Drużyna ze Szczuczyna łapie zgranie i powinna postrzelać w Śniadowie.

 

Mój typ – 2

 

CZARNI Czarna Białostocka – WIGRY Suwałki – godz. 14.45

 

Gospodarze potrafią sprawić niespodziankę w swoich meczach, ale czy w ostatnim sobotnim spotkaniu tej kolejki jest na to szansa? WIGRY zdaje się, że są w niezłej formie i nie odpuszczą punktów, które na koniec sezonu mogą okazać się zbawienne. Przewiduję zwycięstwo gości z Suwałk.

 

Mój typ – 2

 

NIEDZIELNE MECZE – 30.10.2022

 

PROMIEŃ Mońki – KS Wasilków – godz. 13.00

 

PROMIEŃ nadal z imponującym wynikiem 7-0-0 w meczach domowych. KS jednak aby zachować kontakt z czołówką nie powinien tego meczu przegrać. Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, w którym gości stać na urwanie pierwszych punktów PROMIENIOWI w Mońkach w tym sezonie.

 

Mój typ – 2

 

Kolejne #IVligowepewniaczki już za tydzień! Serdecznie zapraszam przed piętnastą już serią gier w IV lidze podlaskiej.