SOBOTA MŁODYCH WILKÓW

W sobotę 29 maja na terenie przy Grajewskiej Izbie Historycznej (dawny klub HADES) odbył się I Turniej Młodych Wilków. Impreza powinna już na stałe wpisać się w życie mieszkańców naszego miasta. Było dużo świetnej zabawy i atrakcji pod wrażeniem, których byli wszyscy uczestnicy.

 

Organizatorami turnieju byli:

– Klub Sportowy WARMIA Grajewo

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie

– Akademia Małego Piłkarza

 

Impreza miała charakter turnieju piłkarskiego połączonego z piknikiem rodzinnym. W rozgrywkach, które odbywały się na czterech wyznaczonych boiskach brali udział siedmiolatkowie. Turniej przeznaczony był dla dzieci urodzonych w 2014 roku i młodszych. Wzięło w nim udział 12 zespołów:

– JAGIELLONIA Białystok

– WIGRY Suwałki

– ORZEŁ Kolno

– OLIMPIA Zambrów

– HATTRICK Białystok

– PROMIEŃ Mońki

– JUNIOR Ełk

– LWY Białystok

– KORONA Dobrzyniewo Duże

– przedszkole AKADEMIA DOBREGO STARTU z Grajewa

Oprócz gości dwa zespoły w turnieju wystawiła AKADEMIA MAŁEGO PIŁKARZA z Grajewa, w której swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiają mali piłkarze, by w dalszych latach na mocy współpracy AMP z WARMIĄ przechodzić pod skrzydła naszego Klubu.

 

Turniej w założeniu miał być piłkarską zabawą dla najmłodszych i nie było w nim prowadzonej klasyfikacji zespołów. Wszystkie zespoły otrzymały identyczne puchary i medale. Każdy zawodnik przyjął pamiątkowy sportowy worek z upominkami m.in. ze Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Organizatorzy zapewnili uczestnikom przede wszystkim mnóstwo gry. Każda drużyna rozegrała po 10 spotkań. Turniej trwał od 9-tej do 14:30.

 

Oprócz wrażeń boiskowych mali piłkarze oraz ich rodzice a także odwiedzający turniej mieszkańcy Grajewa mogli skorzystać z licznych atrakcji. Dla dzieci było „dmuchane miasteczko” – darmowe i bez ograniczeń a także malowanie twarzy, w które aktywnie włączyły się też obecne na imprezie dziewczyny/cheerleader’ki z grupy WarmYa Angels. W przerwie turnieju dziewczyny brawurowo zatańczyły otrzymując oklaski publiczności. Wszyscy uczestnicy otrzymali talony na darmowe lody i watę cukrową. Dla wszystkich, małych i dużych był cieszący się dużym zainteresowaniem darmowy grill z pyszną kiełbasą z grajewskiej masarni ZAGŁOBA. Inne atrakcje to prezentacja wozu strażackiego przez strażaków z grajewskiej jednostki Straży Pożarnej oraz militariów przez jednostkę strzelecką STRZELEC z Grajewa. Do odwiedzin grajewskiego Muzeum Mleka zachęcała uczestników krówka Matylda.

 

Imprezę profesjonalnie poprowadził dziennikarz i komentator sportowy Sergiusz Ryczel, znany z pracy w TVN, TVN24, nSport i CANAL +. Jako prowadzący turniej spisał się doskonale nawiązując świetny kontakt z uczestnikami i publicznością. Sam Sergiusz był pod wrażeniem imprezy, którą ocenił bardzo wysoko w swoich mediach społecznościowych.

 

Turniej otworzył Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski w towarzystwie gości: posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, Starosty Powiatu Grajewskiego Waldemara Remfelda i Wicestarosty Tomasza Cebelińskiego, Radnego Sejmiku woj. Podlaskiego Wojciecha Grochowskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Wiesława Dembińskiego.

 

Uczestnicy turnieju otrzymali medale i pamiątki z rąk Burmistrza Dariusza Latarowskiego oraz Wojciecha Kowalewskiego – byłego bramkarza reprezentacji Polski i klubów takich jak m.in. LEGIA Warszawa, SPARTAK Moskwa i SZACHTAR Donieck a w najbliższym czasie eksperta telewizyjnego podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, który odwiedził turniej i podobnie jak Sergiusz Ryczel wypowiadał się z najwyższym uznaniem o organizacji imprezy.

 

Pierwsza edycja turnieju, który ma stać się cykliczną imprezą w kalendarzu sportowym Grajewa za nami. Całe szczęście, że dopisała szwankująca ostatnio pogoda. Uśmiechy i zadowolenie na twarzach dzieci na koniec turnieju były największą satysfakcją dla organizatorów imprezy i najlepszym dowodem na to, że było warto podjąć się tej organizacji.

 

Dziękujemy Sponsorom turnieju bez których nie udałoby się zapewnić tak wielu atrakcji:

– Urząd Miasta Grajewo

– KAS – BET Łukasz Brzezicki

– RADBET Radosław Ladziński

– POWEROIL Daniel Kulikowski

– EMBORO Maciej Borawski

– GRYZER Łukasz Milewski

– BOMAR Marek Wojciechowski i Wspólnicy

– Szkoła Pływania AQUA SPORT

– Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL

– Piekarnia i Cukiernia KONOPKI

 

Do zobaczenia za rok!