ZAPOWIEDŹ I TYPY 24 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

PAUZA LIDERA

Tym razem to TUR Bielsk Podlaski będzie pauzował, a to z kolei szansa dla WISSY, która jeśli zwycięży może wskoczyć na miejsce lidera. Mimo rozegranego jednego meczu więcej przy takim scenariuszu może przynajmniej tydzień cieszyć się z prowadzenia w tabeli. Zapraszam na zapowiedź i typy ciekawie zapowiadającej się 24 kolejki KEEZA IV ligi podlaskiej.

SOBOTNIE MECZE 24.04.2021

 

BKS HETMAN Białystok – MOSP Białystok – godz. 11.00 (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku ul. Słoneczna 1)

 

Na początek derby Białegostoku. Kiedyś częste zjawisko w IV lidze, dziś niestety kluby ze stolicy Podlasia bardzo mocno podupadły. MOSP po zwycięstwie w Kolnie będzie chciał podtrzymać zwycięską serię, natomiast HETMAN na wiosnę spisuje się poniżej oczekiwań. Po solidnej jesieni spodziewałem się więcej po tej drużynie, tymczasem zawodzą.

 

Nasz typ – 2

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – MLKS WISSA Szczuczyn – godz. 14.00

 

Faworyt meczu może być tylko jeden. DĄB na wiosnę nie zdobył jeszcze bramki w pięciu spotkaniach! Pomimo wzmocnień z Warszawy w postaci trenera i kilku zawodników zdecydowany outsider rozgrywek. Szkoda, ponieważ DĄB niedawno był jeszcze solidną trzecioligową drużyną, a teraz przez kłopoty organizacyjno-finansowe pożegna się z IV ligą i może to oznaczać koniec piłki w Dąbrowie na długie lata na tym poziomie.

 

Nasz typ – 2

 

SPARTA 1951 Szepietowo – KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – godz. 16.00

 

SOKÓŁ po trzech porażkach z rzędu, SPARTA po remisie z TUREM i dwóch zwycięstwach. Po tym co SOKÓŁ pokazał w Grajewie wydawało się, że kwestią czasu jest kiedy zacznie solidnie punktować, a tymczasem zawodnicy z Sokółki grają mocno w kratkę. SPARTA na fali, gra u siebie i to w niej widzę faworyta tego spotkania. Mecz sąsiednich drużyn w tabeli, SOKOŁA może wyprzedzić ORZEŁ Kolno, a SPARTA musi uciekać przed grupą pościgową walczącą o utrzymanie.

 

Nasz typ – 1

 

WIGRY II Suwałki SA – KKS ORZEŁ Kolno – godz. 16.00

 

Dla WIGIER może to być ostatni mecz, żeby złapać jeszcze odrobinę tlenu i utrzymywać się w walce o utrzymanie. ORZEŁ ostatnio zaskakuje i po trzech zwycięstwach w tej kolejce może wskoczyć na 10 miejsce w tabeli. Duża szansa dla gości z Kolna, którą spróbują wykorzystać. WIGRY jeśli nie dostaną dużych wzmocnień z “jedynki” to nie powinny pokrzyżować planu ORŁA.

 

Nasz typ – 2

 

ŁKS 1926 Łomża – AKS SPARTA Augustów – godz. 19.26

 

Ostatnie sobotnie starcie w tej kolejce. ŁKS zawiódł w weekend i pomimo gry przez większość meczu w przewadze poległ w Bielsku Podlaskim 0:1. Ekipa z Łomży przez tę porażkę oddaliła się od możliwości awansu na którym sądząc po zimowych wzmocnieniach tak im zależy. SPARTA w każdym meczu walczy o życie i po słabszym starcie teraz zaczęła zwyciężać i punktować. ŁKS jeśli chce być nadal poważnie traktowany w kontekście awansu musi udowodnić wyższość.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE 25.04.2021

 

KRYPNIANKA Krypno – KS CRESOVIA Siemiatycze – godz. 14.00

 

KRYPNIANKA wygrała zaledwie w pierwszym spotkaniu i to są jej jedyne punkty na wiosnę. CRESOVIA z kolei nie przegrała jeszcze spotkania i po czterech remisach ostatnio zwyciężyła pokonując u siebie KS Michałowo 3:2. Widać wzmocnienia i dużą chęć utrzymania CRESOVII w IV lidze. Trzymają cały czas kontakt z bezpiecznym miejscem dającym utrzymanie i do Krypna pojadą z pewnością odpowiednio zmotywowani, aby tego kontaktu nie stracić.

 

Nasz typ – 2

 

MKS Mielnik – PROMIEŃ Mońki – godz. 15.00

 

PROMIEŃ po ciężkim meczu w środę z WARMIĄ i ostatnich 20 minutach gry w dziesiątkę na trudnym boisku u siebie. MKS po wysokiej wygranej na wyjeździe w Sokółce 4:1. Ciekawe spotkanie w którym może paść każdy wynik. MKS gra bardzo w kratkę, z kolei PROMIEŃ punktował do tej pory bardzo dobrze strzelając dużo bramek. W meczu z WARMIĄ po raz pierwszy w tym sezonie zeszli z boiska bez strzelenia choćby jednego gola.

 

Nasz typ – X

 

KS Michałowo – KS WARMIA Grajewo – godz. 16.00

 

Hit kolejki został ustawiony w terminarzu jako deser i zakończy 24 serię spotkań. Michałowo na wiosnę to drużyna zagadka. Wygrywa w Pucharze, żeby niespodziewanie przegrać wysoko w lidze. Wydaje się, że nie mają jeszcze odpowiedniego rytmu meczowego, a przełożone spotkania w tym nie pomogły. WARMIA nie przegrała jeszcze na wiosnę i ma drugą najlepszą defensywę w lidze. Problemem jednak jest zdecydowanie zbyt mała ilość stwarzanych sytuacji, co skutkuje bardzo małą liczbą strzelanych bramek. Drugi mecz w tej kolejce, gdzie może paść każdy rezultat i ponownie postawię na remis.

 

Nasz typ – X

 

Za tydzień majówka i 25 kolejka. naszych czwartoligowych delicji, spodziewajcie się zapowiedzi w czwartkowy lub piątkowy wieczór. Do przeczytania!

Please follow and like us:
error