ZALEGŁOŚCI ODROBIONE

KOLEJNY REMIS

Bezbramkowym remisem zakończył się zaległy mecz z 19 kolejki spotkań KEEZA IV ligi podlaskiej pomiędzy PROMIENIEM Mońki a WARMIĄ Grajewo. Gospodarze byli bliżsi zwycięstwa, stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji, ale dobrze spisywała się obrona grajewian. Ciekawostka – to był 22 ligowy mecz PROMIENIA w tym sezonie, ale pierwszy w którym zespół z Moniek nie strzelił gola.

CIĄGLE W OSŁABIENIU

Nasz zespół zagrał w mocno osłabionym składzie. Do nieobecnych od dłuższego czasu z powodu kontuzji Sypytkowskiego, Mikuckiego i Koszczuka dołączył po poniedziałkowym treningu Kamil Randzio. Jakby było mało problemów zdrowotnych, na przedmeczowej rozgrzewce urazu nabawił się Kacper Śleszyński. W tej sytuacji trener Leszek Zawadzki zmuszony był do zmian w składzie – na prawą obronę cofnięty został Bińczak, na bardzo dla siebie nietypowej lewej stronie defensywy zagrał Domurat a w ostatniej chwili za Śleszyńskiego w wyjściowej jedenastce wybiegł na boisko Chyliński.

 

PROMIEŃ już na początku meczu mógł objąć prowadzenie po dobrze wykonanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wysocy zawodnicy gospodarzy mieli przewagę w powietrzu i byli bardzo groźni zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Ekipa z Moniek nie miała zbyt dużo okazji do zdobycia gola, lecz… na pewno więcej niż my. Nasz zespół słabo radził sobie na bardzo nierównej nawierzchni boiska w Mońkach. Przede wszystkim jednak grajewianie nie stwarzali sobie okazji podbramkowych. Tak naprawdę najbliżej zdobycia gola byliśmy po strzale z dystansu Marcina Arciszewskiego w 16 minucie, kiedy Jendruczek z trudem odbił piłkę. To zdecydowanie za mało, by wygrać z silnym w tym sezonie rywalem. A kiedy nie można wygrać, warto choć zremisować i to się piłkarzom WARMII udało. To nie był jednak dobry mecz naszego zespołu. W pewnym stopniu usprawiedliwieniem są kłopoty zdrowotne w kadrze, ale tylko w niewielkim wymiarze dotyczą one ofensywy zespołu, która niestety szwankuje.

 

Zaległości ligowe odrobione. Teraz przed WARMIĄ wyjazd do Michałowa, gdzie nasz zespół w niedzielę o 16:00 zagra z tamtejszym KS.

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/bKRufMhbwF0

 

21.04.2021 Mońki, Stadion Miejski

PROMIEŃ Mońki – WARMIA Grajewo 0:0

 

PROMIEŃ: 1.Jendruczek – 5.D.Purta (Kpt), 15.Czerniawski, 17.Stachelek, 2.M.Purta, 3.Klim, 4.Sujeta (82′ 7.Chechka), 19.Citko (60′ 13.Siacheika), 10.Chojnowski (90′ + 2′ 7.Godlewski), 96.Poliński, 9.Odyjewski

REZERWA: 28.Sienkiewicz – 11.Pawełko, 6.Rafałko, 7.Godlewski, 22.Cichoński, 13.Siacheika, 7.Chechka

 

TRENER: Dariusz Szklarzewski

 

WARMIA:  1.Sobolewski (75′ 12.Święciński) –  3.Domurat, 15.Tuzinowski, 18.Edison, 8.Bińczak – 9.Bogdaniuk,17.Arciszewski (Kpt),  10.Popławski (80′ 19.Wójcicki), 6.Chyliński (46′ 13.Koniecko) – 7.Kondratowicz (80′ 5.Hołtyn), 11.Dzierzgowski

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa 16.Chmielewski, 4.Śleszyński, 13.Koniecko, 5.Hołtyn, 19.Wójcicki

 

TRENER: Leszek Zawadzki

 

Sędzia: Radosław Jemielity (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Poliński (dwie), Citko (PROMIEŃ), Chyliński (WARMIA)