ZAPOWIEDŹ I TYPY 23 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

LIGA PRZYSPIESZA

Mimo, że za oknem pogoda ponownie nie rozpieszcza i ciężko uwierzyć, że nadeszła wiosna, to nasza IV liga weszła już na pełne obroty rundy związanej właśnie z wspomnianą porą roku. Tym razem pauzuje WARMIA i to ani z powodu przełożeń, ani obostrzeń. Tak wynika po prostu z terminarza z powodu nieparzystej liczby drużyn. Zapraszam na kolejną zapowiedź wraz z typami podlaskiej KEEZA IV ligi.

PIĄTKOWY MECZ – 16.04.2021

MLKS WISSA Szczuczyn – SPARTA 1951 Szepietowo – godz. 18.00. (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu KOKiS w Kolnie)

 

W weekend wydawało się już, że WISSA straci punkty w Mielniku, ale ostatecznie pokazała swoją wyższość i zwyciężyła 1:0. Po wcześniejszych pewnych zwycięstwach może to być alarm dla zawodników ze Szczuczyna, że coś dzieje się z ich formą. SPARTA z kolei po remisie w Bielsku na boisku lidera i zwycięstwie u siebie z również SPARTĄ, ale z Augustowa 2:0 jedzie do Szczuczyna szukać kolejnych punktów. Jeśli forma z Mielnika to nie przypadek to moim zdaniem goście nie wrócą przegrani z boiska w Ełku, gdzie swoje mecze rozgrywa WISSA w roli gospodarza.

 

Nasz typ – X

 

SOBOTNIE MECZE – 17.04.2021

 

MOSP Białystok – KRYPNIANKA Krypno – godz. 12.00.

KRYPNIANKA poza zwycięstwem ze SPARTĄ Augustów przegrywa mecz za meczem na wiosnę. Nie wiem co się stało z solidną wydawało się na jesieni drużyną, ale ewidentnie coś jest nie tak. MOSP jak na młodą drużynę wygląda solidnie, lecz brakuje jeszcze poparcia tego w postaci wyników. Gospodarze z meczu na mecz powinni się rozkręcać, a goście jeśli nie wrócą do formy z jesieni to w tym meczu ponownie stracą punkty.

Nasz typ – 1

PROMIEŃ Mońki – WIGRY II Suwałki SA – godz. 15.00.

PROMIEŃ po trzech zwycięstwach i remisie jest drużyną nadal niepokonaną na wiosnę. Pomimo osłabienia odejściem najlepszego strzelca Piotra Bondziula zdobywają wiele bramek i wygrywają swoje mecze. Grając u siebie z rezerwami WIGIER muszą zwyciężyć i nic nie wskazuje, aby goście mieli się postawić.

Nasz typ – 1

 KS ORZEŁ Kolno – BKS HETMAN Białystok – godz. 16.00 (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu KOKiS w Kolnie)

Rozpędzony ORZEŁ po dwóch zwycięstwach podejmie HETMANA. Jeśli zawodnikom z Kolna uda podtrzymać się dobrą passę to z walki o utrzymanie mogą zacząć bić się o miejsce w dziesiątce. Ciekawe spotkanie bez wyraźnego faworyta. Być może mecz do pierwszej bramki.

Nasz typ – 1

NIEDZIELNE MECZE – 18.04.2021

 

BKS TUR Bielsk Podlaski – ŁKS 1926 Łomża – godz. 14.00.

Bez wątpienia hit kolejki. Starcie aktualnego lidera z ŁKS, który ma chęć na miejsce TURA wskoczyć. Drużyna z Bielska podmęczona po zaległym meczu z WARMIĄ, z kolei goście z Łomży po 120 minutach meczu pucharowego z KS Michałowo, który sensacyjnie przegrali pomimo gry w przewadze ponad 30 minut. Jeśli ŁKS zwycięży, zostanie pierwszą drużyną, która pokona TURA w tym sezonie. Przed Bielszczanami bardzo trudne zadanie aby utrzymać miano jedynej niepokonanej drużyny w lidze.

Nasz typ – 2

KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – MKS Mielnik – godz. 15.00. (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu OSiR w Sokółce)

Do Sokółki przyjeżdża MKS Mielnik, który gra bardzo w kratkę, ale ewidentnie lepiej im idzie w meczach, w których są gospodarzami. Śmiejąc się można powiedzieć, że goście w Mielniku zamiast grać w piłkę podziwiają piękne tereny na jakich położony jest stadion co wykorzystują gospodarze, ale oczywiście tak nie jest. SOKÓŁ nie prezentuje jeszcze tego, na co stać tą drużynę, ale w meczu z MKS powinien zgarnąć trzy punkty.

Nasz typ – 1

KS CRESOVIA Siemiatycze – KS Michałowo – godz. 16.00.

Specjaliści od remisów czyli CRESOVIA gości u siebie KS Michałowo. Goście z pewnością zmęczeni po środowym meczu w pucharze z ŁKS, ale w dobrych nastrojach. W lidze cieniują, w pucharze wojują patrząc na ostatnie wyniki. Ciężko określić wiosenny potencjał Michałowa, potrafią z jednej strony wyeliminować trzecioligowy RUCH czy ŁKS z pucharu, żeby przegrać 4:0 z ORŁEM w Kolnie. Kilka spotkań mieli przełożonych i ich forma jest niewiadoma. Jeśli pojadą w pełnym składzie i będzie im się chciało tak jak w pucharze to powinni rozbić CRESOVIĘ.

Nasz typ – 2

W środę IV liga nadrobi kolejne zaległości, więc we wtorek spodziewajcie się zapowiedzi. Oby już niedługo do zobaczenia na stadionie!

Please follow and like us:
error