ZAPOWIEDŹ I TYPY 22 KOLEJKI KEEZA IV LIGI

KOLEJKA FAWORYTÓW

Wygląda na to, że to może być kolejka bez podziałów punktów. W każdym meczu widzę faworyta i choć nie wszędzie jest on tak samo wyraźny to pokuszę się o stwierdzenie, że w tej kolejce remisu nie uświadczymy. Przed nami trzy mecze w sobotę i pięć w niedzielę. Zapraszam na tradycyjną zapowiedź i Typy z Warmii 22 kolejki!

 

SOBOTNIE MECZE – 10.04.2021

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – BKS TUR Bielsk Podlaski – godz. 16.00.

 

TUR od dwóch kolejek nie zdobył trzech oczek. Walec, który rozjeżdżał wszystkich na jesieni ewidentnie się zaciął. Brak kluczowego w ubiegłej rundzie Karola Kosińskiego może tu być rozwiązaniem zagadki, ale pomimo tego bardzo dużego osłabienia TUR posiada w kadrze wartościowych zmienników i nikt nie spodziewał się straty punktów w Mielniku czy u siebie ze SPARTĄ Szepietowo. W czołówce tabeli zrobił się ścisk i jeśli TUR nie chce nieoczekiwanie stracić pozycji lidera to z Dąbrowy musi wywieźć trzy punkty.

 

Nasz typ – 2

 

BKS HETMAN Białystok – PROMIEŃ Mońki – godz. 16.00 (boisko ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku ul. Słoneczna 1)

 

HETMAN po słabym początku rundy ostatnio przełamał się w meczu wyjazdowym z SOKOŁEM wygrywając 3:2, natomiast PROMIEŃ pewnie pokonał KRYPNIANKĘ 4:0. Drużyna gości rozegrała do tej pory tylko dwa z czterech zaplanowanych meczów, ale można zauważyć, że wychodzą ofensywnie nastawieni i starają się zdobywać dużo bramek. Przewiduję, że HETMAN łatwo się nie podda, ale to do Moniek pojadą trzy punkty. Prawdopodobnie najciekawsze spotkanie w tej kolejce.

 

Nasz typ – 2

 

KS WARMIA Grajewo – KS CRESOVIA Siemiatycze – godz. 16.00.

 

WARMIA nie weszła jeszcze na swoje obroty i pomimo kilku ofensywnych zrywów w meczu z MOSP jest to wciąż za mało na potencjał jaki jest w tej drużynie. CRESOVIA pomimo 11 miejsca ma tylko 3 punkty przewagi nad ostatnim, siedemnastym w tabeli DĘBEM. Goście nie przyjadą do Grajewa tylko się bronić. Na wiosnę dołączył do popularnej CRESY z PROMIENIA Mońki Piotr Bondziul, który na nasze nieszczęście… strzela bramki w meczach z nami jak na zawołanie. Oby dziś nie poprawił swojego dorobku. Na pocieszenie od grajewskiej defensywy lepszy jest tylko TUR Bielsk Podlaski, więc wierzymy, że uda się zachować czyste konto.

 

Nasz typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 11.04.2021

 

WIGRY II Suwałki – KS SOKÓŁ 1946 Sokółka – godz. 11.00.

 

Dopisane na ostatnią chwilę do ligi rezerwy drugoligowych WIGIER nie notują dobrego sezonu. Trzy punkty przewagi nad ostatnim miejscem i realne widmo spadku. Na wiosnę zwycięstwo tylko z również walczącą o utrzymanie SPARTĄ Augustów i w niedzielnym spotkaniu faworytem do trzech punktów będą goście z Sokółki. SOKÓŁ to typowa drużyna środka tabeli, jednak z potencjałem na górną połówkę. Lepsze mecze przeplatają słabszymi, ale w Suwałkach jeśli nie WIGRY nie dostaną „zrzutów” w „jedynki” powinni sobie poradzić.

 

Nasz typ – 2

 

MKS Mielnik – WISSA Szczuczyn – godz. 13.00.

 

Jedyny mecz gdzie poważnie zastanawiałem się nad podziałem punktów. MKS pokazał niedawno, że potrafi się postawić mocniejszym faworytom i zremisował u siebie z TUREM. WISSA jednak jest na tyle rozpędzona po dobrym początku rundy, że niestety gospodarzom może nie wystarczyć argumentów do urwania punktów. WISSA w przypadku potknięcia TURA może zostać niespodziewanym liderem.

 

Nasz typ – 2

 

KRYPNIANKA Krypno – KS ORZEŁ Kolno – godz. 14.00.

 

Pojedynek solidnej KRYPNIANKI z wydawałoby się outsiderem z Kolna. Wydawało ponieważ w ostatniej kolejce ORZEŁ rozbił u siebie 4:0 dużo wyżej notowany zespół KS Michałowo. Nie wiem co wydarzyło się na boisku w Kolnie, ale wynik obił się szerokim echem i należą się za niego duże gratulacje całej drużynie. W niedzielę weryfikacja formy ORŁA w Krypnie. Niestety może nie być już tak przyjemnie jak przed tygodniem.

 

Nasz typ – 1

 

SPARTA 1951 Szepietowo – AKS SPARTA Augustów – godz. 16.00.

 

Derby SPART, a jak derby to wiadomo – remis. 😉 Nie tym razem, SPARTA z Augustowa rozdaje punkty zbyt łatwo i wielce prawdopodobny jest spadek tej zasłużonej dla podlaskiej piłki drużyny. Duża, szkoda, że w takim dużym mieście jak Augustów brakuje wsparcia dla lokalnego klubu. Gospodarze po zimowych wzmocnieniach nie powinni mieć najmniejszych problemów ze zwycięstwem.

 

Nasz typ – 1

 

KS Michałowo – MOSP Białystok – godz. 16.00.

 

MOSP w meczu z WARMIĄ pokazał się z naprawdę dobrej strony. Młodzi, wybiegani zawodnicy z pomysłem na rozegranie akcji, dodatkowo w środku dowodzeni przez doświadczonego Michała Grygoruka niejednej drużynie napsują krwi. Nie wiem co sądzić o ostatniej porażce KSu w Kolnie, ale wcześniejsze przekładane spotkania, teraz 0:4 z ORŁEM. To wszystko może świadczyć o problemach Michałowa na wiosnę. MOSP walczy o utrzymanie i jeśli tylko wyczuje szansę na zwycięstwo to ją wykorzysta.

 

Nasz typ – 2

 

LIGA NADRABIA ZALEGŁOŚCI

 

W środę 14.04.2021 odbędą się 3 zaległe spotkania z różnych kolejek w tym hitowy pojedynek WARMII z TUREM! Na zapowiedź oraz typy zapraszam po weekendzie.

Wspierajcie swoje drużyny w tym ciężkim okresie!

 

M.