SPARING NA PIĄTKĘ.

W sobotnie przedpołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Augustowie piłkarze WARMII Grajewo rozegrali swój drugi mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Po pokonaniu przed tygodniem ŁKS 1926 Łomża 4:0, tym razem grajewianie wysoko ograli augustowską SPARTĘ aż 5:1!W porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu w Łomży trener Olszewski mógł już skorzystać z Marcinów – Arciszewskiego i Mikuckiego a także Edisona. W Augustowie nie zagrał Mateusz Cybulski, który uczestniczył w turnieju piłkarskim swojej uczelni. Nie było też chorego Łukasza Domurata oraz pracującego Tomasza Dzierzgowskiego. Drugi mecz zagrali w barwach WARMII dwaj zawodnicy, którzy są już dogadani z Zarządem Klubu. Ich transfery są w trakcie realizacji.

Na pierwszą połowę meczu w Augustowie trener desygnował do gry dość eksperymentalnie zestawiony skład, ale zaprezentował się on bardzo dobrze. W 3 minucie meczu prowadzenie dla WARMII strzałem z linii pola karnego zdobył młodziutki Kacper Śleszyński, który jesienią właśnie w Augustowie zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze seniorskiej. Na 2:0 podwyższył w 11 minucie Kamil Randzio, któremu w zaskoczeniu bramkarza SPARTY pomógł rykoszet od obrońcy. W 27 minucie po faulu na Krystianie Wójcickim rzut karny na gola zamienił Paweł Górski a jeszcze przed przerwą czwartą bramkę dla WARMII zdobył bardzo dobrze prezentujący się w Augustowie Dawid Kondratowicz.

Po przerwie i wielu zmianach w naszym zespole tempo gry nieco siadło. W 49 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Białorusin Stanislau Kaminski zdobywając gola dla gospodarzy. Nasz zespół przypieczętował okazałe zwycięstwo w 68 minucie, gdy efektowną akcję Marcina Mikuckiego zakończył faul w polu karnym na naszym zawodniku. Rzut karny wykonywał Dawid Kondratowicz. Jego strzał odbił na słupek bramkarz SPARTY, ale dobitka Dawida już znalazła drogę do siatki.

Tak jak przed tygodniem w Łomży, tak i w Augustowie widać było sporo dobrych akcji naszego zespołu. Cieszy wysoka skuteczność – dziewięć goli w dwóch meczach z czwartoligowymi rywalami robi dobre wrażenie. Z tydzień o gole będzie znacznie trudniej. W sobotę 8 lutego WARMIA zmierzy się w Zambrowie z III-ligową OLIMPIĄ.

Skrót z meczu:

01.02.2020 Augustów, boczne boisko Stadionu Miejskiego

SPARTA Augustów – WARMIA Grajewo 1:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Kacper Śleszyński 3′, 0:2 Kamil Randzio 11′, 0:3 Paweł Górski 27′ (rzut karny), 0:4 Dawid Kondratowicz 42′, 1:4 Stanislau Kaminski 49′, 1:5 Dawid Kondratowicz 68′

WARMIA: Święciński (46′ Sobolewski) – Randzio (60′ Kukliński), Koszczuk (46′ Arciszewski), Krupa (46′ Edison), Stankiewicz (46′ Kwieciński) – Wójcicki (46′ Marczykowski), zawodnik testowany II (65′ Śleszyński), Górski (46′ Mściwujewski), Śleszyński (46′ Chmielewski), zawodnik testowany I (46′ Mikucki) – Kondratowicz