PO WYSOKICH ZWYCIĘSTWACH – WYSOKA PORAŻKA.

Zespół WARMII Grajewo kontynuuje przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej. Bardzo cieszy wysoka frekwencja – praktycznie na każdych zajęciach trener Olszewski ma do dyspozycji ponad 20 zawodników. Na szczególną pochwałę zasługują najmłodsi – nasi szesnastolatkowie nie opuszczają zajęć i starają się zasłużyć na awans do podstawowej jedenastki.

Kolejny tydzień intensywnych zajęć zakończył mecz kontrolny w Zambrowie. Na tamtejszym pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, grajewianie zmierzyli się z najsilniejszym zespołem spośród rywali zaplanowanych na okres przygotowawczy. Nasz ubiegłoroczny pogromca w pamiętnym finale okręgowego Pucharu Polski po rundzie jesiennej zajmuje jedenaste miejsce w grupie 1 III ligi.

Po wysokich zwycięstwach w Łomży i Augustowie w sobotę w Zambrowie piłkarze WARMII zostali sprowadzeni na ziemię. W trzecim sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej grajewianie przegrali aż 0:6.

Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Trzecioligowcy dominowali na boisku przez cały mecz a akcje WARMII zagrażające bramce OLIMPII można było policzyć na palcach jednej ręki. Zambrowianie prezentowali się bardzo dobrze – nasze „Wilczki” stanowiły zaledwie tło do ich poczynań. Nasz zespół po szybko straconych dwóch bramkach sprawiał wrażenie przestraszonego, co było tylko wodą na młyn sprawnie funkcjonującej na boisku OLIMPII. Bohaterem meczu był Japończyk Shibata, który grał tak, jakby był nie tylko z innego kontynentu, ale i z innej… planety. Trzeba przyznać, że w zambrowskim zespole widać świetną pracę trenera Tomasza Kulhawika. Drużyna wiedziała co ma grać i jak poradzić sobie z WARMIĄ. Jednak gwoli ścisłości, co najmniej trzy gole padły po bardzo prostych, wręcz trampkarskich błędach naszych zawodników.

Na szczęście tak mocnych przeciwników jak OLIMPIA nie będziemy mieli w lidze. Sparing z mocnym przeciwnikiem i porażka po dwóch wysokich zwycięstwach nad ligowymi rywalami może nam tylko pomóc w pracy nad wyeliminowaniem błędów. Mecz pokazał jak wiele pracy przed naszym zespołem pracy, ale mamy jeszcze miesiąc aby poprawić grę. Przynajmniej na tyle, aby nie popełniać tak katastrofalnych błędów w meczach z rywalami na naszym poziomie ligowym.

Kolejny mecz nasz zespół zagra w sobotę 15 lutego z zespołem KS CK Troszyn. Spotkanie odbędzie się w Łomży o godzinie 10:00.

Skrót z meczu:

08.02.2020 Zambrów, boisko ze sztuczną nawierzchnią

OLIMPIA Zambrów – WARMIA Grajewo 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Shon Shibata 3’, 2:0 Kamil Zalewski 9’, 3:0 Kamil Zalewski 30’, 4:0 Shon Shibata 50’, 5:0 Mateusz Jastrzębski 68′, 6:0 Michał Dawidowicz 72’

OLIMPIA: Czapliński (46′ Stefaniak) –  P.Jastrzębski (46′ Gołaszewski), Radecki (60′ Wyszomierski), Grzybowski (46′ M.Jastrzębski), Smoleń (60′ Grzybowski) – Shibata, Paczkowski (69′ Wasiak), Wasiak (46′ Napora), Kalinowski (60′ P.Jastrzębski), Steć (46′ Dawidowicz) – Zalewski (60′ Głowacki)

WARMIA: Sobolewski (46’ Święciński) – Randzio (70’ Wójcicki), Arciszewski, Edison (46’ Krupa), Stankiewicz (85’ Kwieciński) – Wójcicki (46’ Mikucki), Cybulski (85’ Mściwujewski), zawodnik testowany II (75’ Śleszyński), Chmielewski, zawodnik testowany I (83’ Marczykowski) – Kondratowicz (75’ Niebrzydowski)