RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

Minął pierwszy tydzień przygotowań piłkarzy WARMII Grajewo do nowego sezonu rozgrywek SALTEX IV ligi. Grajewianie rozegrali w nim dwa mecze kontrolne. W środę 18 lipca na boisku przy klubie Hades nasz zespół zmierzył się z CZARNYMI Olecko – prowadzonym przez Bartłomieja Koniecko beniaminkiem IV ligi warmińsko – mazurskiej. Pomimo znacznych braków w składzie (Gieniusz, Randzio, Domurat, P.Zarzecki, E.Zarzecki, Cybulski, Koszczuk, Krupa, Mściwujewski) WARMIA wygrała wysoko aż 7:2, prezentując sporo dobrych, ciekawych akcji, ale także w kilku przypadkach… rażącą nieskuteczność.

18.07.2018 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo – CZARNI Olecko 7:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 14′, 1:1 Kacper Koniecko 19′, 2:1 Piotr Chyliński 32′, 3:1 Paweł Górski 45′, 3:2 Jan Bińczak 52′, 4:2 Janusz Stankiewicz 63′, 5:2 Paweł Sypytkowski 85′ (rzut karny), 6:2 Tomasz Dzierzgowski 86′, 7:2 Piotr Chyliński 90′

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Mikucki, Edison, Arciszewski, Stankiewicz – Kondratowicz, Mirva, Kozikowski, Sypytkowski – Chyliński, Dzierzgowski

Na zmiany wchodzili: Bieńkowski – Marczykowski, Górski

CZARNI (skład wyjściowy): Grygo – Kosinski, Wiktorzak, Astapczyk, Zackiewicz, Zatoski, Koniecko, Cwalina, Jasiński, Litus, Zieliński

Na zmiany wchodzili: Dięgielewski, Bińczak, Skalski, Ignatowicz, Masiewicz, Bożewicz, Wester, Tusznio

Relacja: https://youtu.be/vYnZpJe0ENw

W rozegranym w sobotę drugim meczu kontrolnym nie było już tak łatwo i przyjemnie. Ale i rywal był znacznie silniejszy. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego naszym przeciwnikiem był Mistrz Polski z ubiegłego sezonu w kategorii U-17. Prowadzona przez Wojciecha Kobeszko JAGIELLONIA Białystok 27 czerwca w finale Centralnej Ligi Juniorów pokonała POGOŃ Szczecin 4:0. Młodzi mistrzowie Polski pokazali się w Grajewie z bardzo dobrej strony. Nasz zespół grając w dość silnym składzie do przerwy toczył wyrównaną grę tracąc gola przed przerwą, ale w drugiej połowie po sporej ilości zmian w grajewskim zespole białostocczanie wykorzystali błędy naszych zawodników i ostatecznie wygrali 4:1. Tym razem brakowało w naszym zespole Maksyma Mirvy, Janusza Stankiewicza, Kamila Randzio, Piotra Chylińskiego, Eryka Zarzeckiego, Wojciecha Koszczuka i Macieja Krupy.

21.07.2018 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo – JAGIELLONIA CLJ U-18 Białystok 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Twarowski 37′, 0:2 Maciej Twarowski 61′, 0:3 Maciej Twarowski 68′, 0:4 Mikołaj Wasilewski 79′, 1:4 Paweł Górski 83′

WARMIA (skład wyjściowy): Gieniusz – Mikucki, Edison, Arciszewski, Cybulski – Kondratowicz, Domurat, P.Zarzecki, Sypytkowski – Chrzanowski, Dzierzgowski

Na zmiany wchodzili: Sobolewski, Bieńkowski – Marczykowski, Górski, Mściwujewski, Kozikowski, Kowzon

JAGIELLONIA (skład wyjściowy): Kaczorowski – Pankiewicz, Płoszkiewicz, Śledzicki, Gierach – Matus, Bayer, Słowik, Chrychała, Wasilewski – Twarowski

Na zmiany wchodzili: Niezgoda, Worobiej – Wolanin, Gwizdała, Frelek, Rosłan

Relacja: https://youtu.be/bK_tCSdTSAM

Jak łatwo zauważyć w kadrze naszego zespołu nie ma większych zmian. Nie dojdzie do skutku zapowiadany wcześniej powrót Dawida Kalinowskiego. Zawodnik sam zgłosił chęć powrotu i poprosił o kontakt w sprawie transferu z jego poprzednim klubem AKS SMS Łódź. Nasz Klub w ubiegły poniedziałek doszedł w tej sprawie do porozumienia z łodzianami, jednak Dawid nie pojawił się wbrew wcześniejszej zapowiedzi na treningu WARMII nie informując nas o zmianie swojej decyzji. Od osób trzecich dowiedzieliśmy się, że trenuje w MKS Ełk. Życzymy mu sukcesów w rozgrywkach III ligi. Od poniedziałku wraca do zajęć inny nasz utalentowany wychowanek Krystian Wójcicki, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do MOSP Białystok.

Wśród trenujących w minionym tygodniu pojawiły się nowe twarze – Wiktor Kowzon to niedawny junior z zespołu trenera Matysiewicza, który wznowił treningi. Bramkarz Dariusz Bieńkowski jest pierwszym wychowankiem powstałej w 2013 roku Akademii Piłkarskiej naszego Klubu, który trenuje z pierwszym zespołem. Ten piętnastolatek  jest podstawowym bramkarzem zespołu trampkarzy trenera Kamila Randzio. Mający znakomite warunki fizyczne zawodnik będzie uczestniczył w zajęciach zespołu seniorów.

W meczu z JAGIELLONIĄ w naszym zespole zagrał też testowany napastnik BIEBRZY Goniądz Eryk Chrzanowski. Ten piłkarz nieźle spisywał się w rozgrywkach IV ligi w barwach swojego Klubu i trener Zawadzki w najbliższych dniach będzie oceniał jego umiejętności.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą środę w Grajewie na boisku przy klubie Hades. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie OSTROVIA Ostrów Mazowiecka a spotkanie rozpocznie się o 18:00. Serdecznie zapraszamy!