ZAPRASZAMY NA MECZ Z MAGNATEM!

To już finisz sezonu 2017/2018 SALTEX IV ligi. Do zakończenia rozgrywek zostały już tylko trzy kolejki ligowe. Wydaje się, że kluczowe rozstrzygnięcie jest już znane – w tabeli prowadzi RUCH Wysokie Mazowieckie mając 4 punkty przewagi nad WARMIĄ i jeden mecz więcej do rozegrania (zaległe spotkanie w Szepietowie ze SPARTĄ 1951). Grajewianie są już jedynym zespołem w lidze, który ma matematyczne szanse wyprzedzić RUCH. Oczywiście zespół z Wysokiego Mazowieckiego musiałby w trzech meczach zdobyć maksymalnie 1 punkt (oprócz meczu w Szepietowie RUCH zagra w Kolnie z ORŁEM i u siebie ze SPARTĄ Augustów. Wydaje się to mało realne, ale… cuda się zdarzają. W najbliższej kolejce lider rozgrywek otrzyma walkower za mecz z wycofaną z rozgrywek POGONIĄ Łapy a więc będzie miał 70 punktów. WARMIA z obecnym dorobkiem 63 punktów musi więc wygrać trzy pozostałe mecze i liczyć na porażki RUCHU.

W najbliższą sobotę o 16:00 piłkarze WARMII Grajewo podejmą na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego zespół MAGNATA Juchnowiec Kościelny.  Podopieczni trenera Jacka Markiewicza zajmują jedenaste miejsce w tabeli i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie się w IV lidze. MAGNAT ostatni mecz w lidze zagrał niemal dwa tygodnie temu – 26 maja na wyjeździe z KS Michałowo przegrywając 1:4. 23 maja w meczu 27 kolejki nasi sobotni rywale wygrali u siebie z rezerwami WIGIER wygrywając 2:0. W obu tych spotkaniach bramki dla MAGNATA zdobył Patryk Fabiszewski i na pewno na tego zawodnika musi uważać nasza defensywa. Zespół z Juchnowca jak wiele innych drużyn w podlaskiej IV lidze ma spore kłopoty kadrowe – w meczu z KS Michałowo w protokole meczowym zgłoszonych było zaledwie 12 zawodników a w meczu z WIGRAMI trzynastu… Tym bardziej budzi szacunek miejsce w tabeli tego klubu. Zespół grającego trenera Jacka Markiewicza urwał wiosną punkty RUCHOWI Wysokie Mazowieckie remisując 2:2 w Juchnowcu.

Jesienią WARMIA wygrała z MAGNATEM na wyjeździe 2:0. Przeciwnika należy szanować, ale trudno ukryć że to nasz zespół – najlepsza drużyna w rundzie wiosennej IV ligi – jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Samo się jednak nie wygra i trzeba o tym pamiętać wychodząc na boisko maksymalnie skoncentrowanym. Do składu naszego zespołu wraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Brazylijczyk Edison. Oprócz kontuzjowanego Janusza Stankiewicza pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego.

To będzie przedostatni mecz tego sezonu rozgrywany w Grajewie. Zespół gra ostatnio dobrze, wygrywa i strzela sporo bramek. Warto przyjść w sobotnie popołudnie na grajewski stadion i wspierać drużynę reprezentującą nasze miasto! Serdecznie zapraszamy!