ZAPOWIEDŹ MECZU Z RUCHEM WYSOKIE MAZOWIECKIE.

Po bardzo dobrym meczu i wysokim zwycięstwie nad KS Wasilków piłkarzy WARMII Grajewo czeka w sobotę jeszcze bardziej trudny sprawdzian. Tym razem nasz zespół zmierzy się w „jaskini lwa” z liderem rozgrywek – RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Mecz, pierwotnie zaplanowany na niedzielę został ostatecznie przez gospodarzy ustalony na sobotę i rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie w Wysokiem Mazowieckiem. Napisać, że faworytem meczu są gospodarze to jak nic nie napisać. Zespół, który w ubiegłym roku rywalizował w III lidze jako cel na obecny sezon ma postawiony ponowny awans i od początku rozgrywek ku niemu zmierza. Po 21 rozegranych meczach RUCH ma aż 55 punktów i od trzeciej w tabeli WARMII, która ma o jeden rozegrany mecz mniej dzieli go aż 11 punktów. Czy grajewianie mogą odrobić w sobotę 3 punkty straty? W tym sezonie na własnym boisku zespół lidera rozegrał 11 meczów, z których wygrał 10 a przegrał tylko raz – w jesiennym meczu z rezerwami WIGIER Suwałki 1:2. Właśnie z tym zespołem RUCH zmierzył się w ostatniej kolejce i bezdyskusyjnie wygrał w Suwałkach 3:0. Bilans lidera w meczach wyjazdowych? Niedużo gorszy…. 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka! W kadrze zespołu jest wielu cenionych zawodników – w tym byli piłkarze WARMII jak Damian Zubowski i Grzegorz Jóźwiak, który jest grającym asystentem trenera. Do tego Kamil Stankiewicz, Piotr Bondziul, Michał Poduch, Karol Styś, Karol Janik czy Adrian Mleczek. Na IV ligę podlaską to niezwykle mocni zawodnicy a efektem ich gry jest prowadzenie w rozgrywkach z siedmiopunktową przewagą nad wiceliderem.

Wszystko to jednak… na papierze i już było. Każdy mecz tworzy nową historię a nasi piłkarze koncentrując się i maksymalnie angażując nie stoją wcale na przegranej pozycji. Trener Leszek Zawadzki w sobotę do dyspozycji nie będzie miał wszystkich zawodników. Mało prawdopodobny jest występ Maksyma Mirvy, który narzeka na uraz barku oraz z powodów prywatnych Janusza Stankiewicza. Na szczęście żaden z naszych piłkarzy nie musi pauzować za żółte kartki.

W jesiennym meczu rozgrywanym w Grajewie wygrał RUCH 2:0 a był to pierwszy mecz naszego zespołu po objęciu go przez Leszka Zawadzkiego i jak dotąd jedyny przegrany. Okazja do rewanżu już w sobotę! Nie będzie to łatwe, ale punkty zdobyte na boisku lidera będą smakowały szczególnie.

Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji tekstowej z meczu w sobotę od godziny 17:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.org