LESZEK ZAWADZKI TRENEREM WARMII

W poniedziałek 25 września Zarząd K.S WARMIA Grajewo podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem zespołu Arturem Dakowiczem. Nowym trenerem drużyny seniorów WARMII Grajewo został Leszek Zawadzki. W poniedziałek nowy trener odbył pierwsze zajęcia z zespołem i poprowadzi go w najbliższym meczu z  RUCHEM Wysokie Mazowieckie (niedziela 1 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie).

Leszek Zawadzki urodził się 7 października 1976 roku w Białymstoku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął jako wychowanek KP Wasilków, skąd w 1995 roku przeszedł do LECHA Poznań. W polskiej Ekstraklasie rozegrał 87 spotkań i zdobył 7 bramek występując zazwyczaj na pozycji obrońcy lub defensywnego pomocnika. W sezonie 1996/1997 zagrał też 5 spotkań w reprezentacji Polski do lat 23. Po odejściu z LECHA kontynuował karierę w STOMILU Olsztyn a następnie został grającym trenerem ełckiego MAZURA, którego prowadził w latach 2003 – 2004. W kolejnych latach nasz nowy trener występował w klubach ligi greckiej: AS Lílas Vassilikoú, AÓ Ágios Dimítrios i APS Kórinthos. Po powrocie z Grecji objął zespół PROMIENIA Mońki z którym dwukrotnie w latach 2009 i 2013 wywalczył awans do III ligi. Niemal dokładnie 4 lata temu – 30 września 2013 roku Leszek Zawadzki został trenerem naszego Klubu w którym pracował do 19 października 2014 roku. Poprowadził WARMIĘ w 37 meczach na poziomie III ligi. Objął zespół zajmujący szesnaste, spadkowe miejsce w tabeli a zakończył sezon na jedenastym miejscu po pamiętnym meczu z ŁKS 1926 Łomża w ostatniej kolejce rozgrywek, który WARMIA wygrała 3:1 zapewniając sobie utrzymanie.

Z naszym Klubem trener Zawadzki związał się do końca sezonu z opcją przedłużenia współpracy na dłuższy okres.


Foto: (lechpoznan.pl)